Atmosferić zostaje w grze o grupę mistrzowską

Oni wygrywają mecz o sześć punktów z Ledami. Atmosferić odrabia trzy oczka do zespołów walczących o grupę mistrzowską trzeciej ligi. Pogoń Bydło w ostatniej sekundzie zgarnia pełną pulę w starciu z ICPen-em.

forBET 2. WL Liga: Oni jedną nogą w grupie mistrzowskiej

Bardzo blisko awansu do grupy mistrzowskiej są Oni. W ważnym meczu dla układu czołowych lokat pokonali LED Lighting Team 4:2. Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla żółto-czarnych, których już w 1 min na prowadzenie wyprowadził Wojciech Jerzak. Ledom udało się wyrównać – tej sztuki w pierwszych dziesięciu minutach dokonali dwa razy. W 6 min na bramkę Onych odpowiedział Artur Stawski, w 9 min Damian Woytyniak trafił po golu Pawła Jassema na 2:2. Chwilę przed przerwą Kacper Wilczak pokonał golkipera Ledów i na przerwę lider tabeli schodził z minimalną przewagą nad rywalami. Po zmianie stron bardzo szybko, bo przed upływem 120 sekund grania Oni zdobyli czwartego gola. Jego autorem był Mateusz Magdoń, który jak się później okazało ustalił wynik potyczki na 4:2. W tabeli żółto-czarni są na czele z pięcioma punktami przewagi nad grupą pościgową.

Oni – LED Lighting Team 4:2 (3:2)

1′ Wojciech Jerzak, 7′ Paweł Jassem, 19′ Kacper Wilczak, 22′ Mateusz Magdoń – 6′ Artur Stawski, 9′ Damian Woytyniak
Piotr Jassem (Oni), Krzysztof Filas (LED Lighting Team)
Kacper Wilczak (Oni)

forBET 3. WL Liga: FC Atomosferić utrzymał kontakt z czołówką

Ważne zwycięstwo w kwestii walki o awans do grupy mistrzowskiej odniósł Atmosferić. FCA pokonał Byczki 6:2. Prowadził po dwunastu minutach 3:0, ale w wyniku dekoncentracji pozwolił rywalom na dwa trafienia – w 19 min Juliana Kuczkowskiego i w 26 min Antoniego Konwisarza. Byczki złapały kontakt, ale w ostatnich dziesięciu minutach nie powstrzymały nawałnicy Atomosfericia. Mikołaj Janiak skompletował w 36 min hattricka, a Bartosz Siejak zakończył strzelanie dwoma golami w 31 i 38 min.

Trzy punkty w dramatycznych okoliczności wywalczyła Pogoń Bydło. Po pierwszej odsłonie remisowała 2:2, ale po półgodzinie gry i dwóch golach Mikołaja Marcinkowskiego (łącznie strzelił trzy) wyszła na prowadzenie 4:2. ICPen nie dał za wygraną i do końca walczył o punkty w tym spotkaniu. Trafienia Piotra Marka (w 33 min) i Marcina Witkowskiego (w 36 min) dały wynik remisowy, który ostatecznie nie utrzymał się do końca. W ostatniej akcji spotkania, po której sędzia zakończył zawody piłkę do siatki skierował Michał Błaszak. Pogoń wygrała 5:4.

Byczki – FC Atmosferić 2:6 (1:3)

19′ Julian Kuczkowski, 26′ Antoni Konwisarz – 2′ 11′ 36′ Mikołaj Janiak, 31′ 38′ Bartosz Siejak, 12′ Mateusz Kamiński
Mikołaj Janiak (FC Atmosferić)

ICPen – Pogoń Bydło 4:5 (2:2)

6′ 33′ Piotr Marek, 8′ Illia Yarysh, 36′ Marcin Witkowski – 20′ 26′ 27′ Mikołaj Marcinkowski, 3′ Wojciech Pietruszyński, 40′ Michał Błaszak