Zwycięski powrót Archiwum X

transkrupka.pl i Hurtownia.Fajerwerkowo.pl rehabilitują się po zeszłotygodniowych porażkach. Archiwum X notuje zwycięski powrót do drugiej ligi. Inter City wygrywa mecz na szczycie trzeciego szczebla.

forBET 1. WL Liga: transkrupka.pl ponownie liderem

Po porażakach w zeszłej kolejce udanie zrehabilitowały się zespoły Hurtowni.Fajerwerkowo.pl i transkrupki.pl. Ci pierwsi ograli Pobiedziki 7:5 przez większą część meczu kontrolując jego przebieg. Fajerwerkowo rozpoczęło od dwóch goli Marcina Pawlaka, po czym pozwoliło rywalowi na odrobienie strat. Jeszcze przed przerwą ponownie udało się Pirotechnikom osiągnąć identyczną przewagę. Wygrywali po pierwszej odsłonie 4:2. Pawlak miał na koncie trzy gole, ale po zmianie stron już nie powiększył dorobku. Wyręczyli go koledzy zdobywając kolejne trzy bramki. Fajerwerkowo wygrało 7:5 i po pięciu rozegranych meczach zajmuje czwarte miejsce.

Na pierwsze wróciła transkrupka.pl. Wygrywając z Pizzerią Dobre Miejsce 65 wywalczyła sobie trzypunktową przewagę nad grupą pościgową, ale ma też dwa mecze więcej rozegrane. Bardzo dobry mecz zagrał Wojciech Giełda, który zdobył pięć z sześciu bramek całego zespołu. Mecz zakończył się wynikiem 6:2.

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – Pobiedziki 7:5 (4:2)

2′ 3′ 14′ Marcin Pawlak, 15′ Bartłomiej Kryczka, 25′ Dawid Zuchniarek, 26′ Damian Tafelski, 33′ Radosław Oblizajek – 4′ Arkadiusz Siejek, 12′ Jaklub Pawlaczyk, 36′ Maciej Ciszewicz, 40′ Cyryl Stopniewski
Marcin Pawlak (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)

transkrupka.pl – Pizzeria Dobre Miejsce 65 6:2 (5:2)

4′ 7′ 17′ 19′ 36′ Wojciech Giełda, 12′ Mateusz Cwojdziński – 11′ Maciej Smuniewski, 13′ Mikołaj Cyferkowski
Wojciech Giełda (transkrupka.pl)

forBET 2. WL Liga: Archiwum X wraca z trzema punktami

Udany powrót do drugiej ligi zanotowało Archiwum X, choć przebieg meczu nie wskazywał na to, że uda im się wywalczyć trzy oczka. Pięć minut przed zakończeniem Gietewu wygrywało 4:3, a jeszcze wcześniej potrafiło prowadzić 3:0. W 36 min kapitalnym uderzeniem popisał się bramkarz AX Mirosław Walachowski, a minutę przed końcem zwycięstwo zapewnił Mikołaj Wrombel, który drugi raz pokonał golkipera czerwono-czarnych. Mecz zakończył się wygraną Archiwum 5:4.

Do popisów strzeleckich Mateusza Gajewskiego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Napastnik Bragi nie miał litości dla Ledów i pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Do przerwy ustrzelił klasycznego hattricka, a jego zespół prowadził 4:0. Po zmianie stron Braga wygrywała już 10:2, ale w końcówce dała dojść do głosu rywalom, którym udało się zmniejszyć rozmiary porażki do czterech goli.

Archiwum X – Gietewu 5:4 (0:1)

28′ 39′ Mikołaj Wrombel, 30′ Jacek Chromiński, 34′ Marcin Antoniewicz, 36′ Mirosław Walachowski – 7′ 21′ Gracjan Drzymała, 23′ Kacper Młynarczyk, 35′ Rafał Benski
Marcin Antoniewicz (Archiwum X)
Mikołaj Wrombel (Archiwum X)

FSC Braga – LED Lighting Team 10:6 (4:0)

2′ 6′ 13′ 29′ 33′ Mateusz Gajewski, 14′ 27′ Mikołaj Ratajczak, 30′ 32′ Mikołaj Hajdasz, 22′ Jakub Hajman – 24′ 31′ Nikita Makarenkov, 34′ 35′ Artur Stawski, 39′ Krzysztof Filas, 40′ Damian Woytyniak
Mateusz Gajewski (FSC Braga)

forBET 3. WL Liga: Mecz na szczycie dla Inter City

Dwa emocjonujące spotkania obejrzeliśmy na trzecim froncie. W grupie A rywalizowały Ejbry Luboń i KKS Południe. Zespół z Lubonia po 32. minutach prowadził 4:1, ale zwycięstwo zapewnił sobie dopiero pół minuty przed zakończeniem spotkania. KKS po stracie czwartego gola podjął rękawicę i w trzy minuty doprowadził do remisu. Ejbry w samą porę zdołały się otrząsnąć po ciosach, uspokoiły grę, a w 40 min przeprowadziły akcję, która zakończyła się golem Tobiasza Tykwica.

Walka o lidera w grupie B toczy się niemal codziennie. We wtorkowy wieczór szansę na skok na fotel miały dwie drużyny, które rozegrały bezpośredni pojedynek. Diadal prowadził w nim po golu Damiana Siejka w 20 min. Gol do szatni dobrze podziałał. Siejek w 24 min miał już skompletowanego hattricka, a jego drużyna wygrywała 3:1. Inter City nie dał za wygraną. W 27 min gola kontaktowego zdobył Filip Kabsz, a po półgodzinie gry drugi raz do siatki trafił Bartłomiej Lupka. Remis utrzymał się do 34 min. Wówczas zwycięską bramkę dla Inter City zdobył Łukasz Lekier. Wygrana dała beniaminkowi powrót na pozycję lidera po jednym dniu przerwy.

Nie odbył się pierwszy mecz zaplanowany na boisku przy ulicy Grunwaldzkiej. Fresh Cargo przybyło w ledwie dwuosobowym składzie i sędzia odgwizdał walkowera dla Magny.

Ejbry Luboń – KKS Południe 5:4 (1:0)

32′ 40′ Tobiasz Tykwic, 12′ 21′ Szymon Głowacki, 29′ Marcin Szejn – 25′ Adrian Adamczyk, 35′ Hubert Buchwald, 36′ Mateusz Świercz, 37′ Robert Nadratowski
Patryk Malec (Ejbry Luboń)
Tobiasz Tykwic (Ejbry Luboń)

Diadal – Inter City 3:4 (1:0)

20′ 23′ 24′ Damian Siejak – 22′ 30′ Bartłomiej Lupka, 27′ Filip Kabsz, 34′ Łukasz Lekier