Udany wtorek beniaminków

Trzema zwycięstwami beniaminków zakończyły się pojedynki w pierwszej i drugiej lidze. Mechaniczna Pomarańcza i FarbSystem ograli liderów, Magiczny Świat awansował na pierwsze miejsce. W czubie tabeli znalazł się też Diadal, który wygrał trzeci wiosenny mecz.

forBET 1. WL Liga: Mechaniczna Pomarańcza lepsza od lidera

Nie tak wyobrażali sobie zawodnicy transkrupki.pl powrót na ligowe boiska. Lider miał szansę na powiększenie przewagi nad resztą stawki do sześciu punktów. Po meczu z Mechaniczną Pomarańczą zachował pierwszą lokatę, ale też liczbę oczek. Transkrupka.pl poniosła pierwszą porażkę w sezonie, a jej rywal zrównał się punktami z Olimpią i Almaturem. Mechaniczna zasłużenie pokonała trudną przeszkodę. Do przerwy, po golach Marcina Wawrzyniaka i Mikołaja Daszkiewicza, wygrywała 3:1. W drugiej połowie potrafiła tą przewagę powiększyć do trzech trafień. Transkrupka.pl obudziła się w ostatnich pięciu minutach, ale zdołała zdobyć dwa gole, w tym jedno trafienie kilkanaście sekund przed końcowym gwizdkiem. Na bramkę wyrównującą zabrakło czasu.

Mechaniczna Pomarańcza – transkrupka.pl 5:4 (3:1)

6′ 15′ Marcin Wawrzyniak, 19′ 31′ Mikołaj Daszkiewicz, 23′ Paweł Fekner – 18′ Mateusz Cwojdziński, 25′ Marcin Dorosz, 35′ Wojciech Giełda, 40′ Michał Golak
8-5
Mikołaj Daszkiewicz (Mechaniczna Pomarańcza)

forBET 2. WL Liga: Magiczny Świat pierwszy

Przegrał lider pierwszej ligi, przegrał też lider drugiej. Kolib po dwóch wygranych musiał uznać wyższość FarbSystem-u. Beniaminek do 35 min punktował swojego rywala. Do przerwy prowadził 1:0, a pięć minut przed końcem wygrywał już 4:0. Zwycięstwo było niezagrożone. Kolib w końcówce zmniejszył rozmiary porażki, przegrał różnicą trzech goli – 3:6.

Po wtorkowych grach liderem grupy B został inny beniaminek – Magiczny Świat. Mecz z Gold FC zakończył się wysoką wygraną 8:3 i popisem strzeleckim Aleksandra Lewandowskiego, który pięciokrotnie pokonywał golkipera Złotych.

Pierwsze wiosenne zwycięstwo odniosło Gietewu, które po ciekawym meczu ograło Dentes. Wicemistrz trzeciej ligi z jesieni trzykrotnie wychodził na prowadzenie, jednak za każdym razem nie potrafił go utrzymać. Ostatniego gola dla Dentesu, na 3:2, w 21 min zdobył Oskar Woźniak. Po tym trafieniu dwukrotnie na listę strzelców wpisywali się zawodnicy Gietewu. W 23 min wyrównał Ivan Kost, a w 31 min zwycięstwo czerwono-czarnym zapewnił Łukasz Ginter.

Kolib Luboń FC – FarbSystem 3:6 (0:1)

36′ Filip Bąkowski, 38′ Piotr Gębala, 40′ Michael Duszyński – 10′ Bartosz Wróbel, 26′ Filip Krzyżaniak, 28′ Artur Forszpaniak, 35′ Mateusz Murawski, 37′ Adam Kluczyński, 40′ Piotr Michalak
Michael Duszyński (Kolib Luboń FC), Radosław Majewski (FarbSystem)
3-5
Mateusz Murawski (FarbSystem)

Dentes Stomatologia – Gietewu 3:4 (2:2)

5′ 21′ Oskar Woźniak, 18′ Jan Tomkowiak – 7′ Dominik Kajzerski, 20′ Przemysław Latosi, 23′ Ivan Kost, 31′ Łukasz Ginter
1-4
Michał Wojciechowski (Gietewu)

Gold FC – Magiczny Świat 3:8 (2:4)

13′ Paweł Możdżonek, 18′ Franciszek Pudełko, 23′ Szymon Kowalski – 3′ 12′ 19′ 35′ 36′ Aleksander Lewandowski, 1′ Patryk Pawlaczyk, 34′ Damian Zajączkowski, 39′ Adrian Szałek
1-3
Aleksander Lewandowski (Magiczny Świat)

forBET 3. WL Liga: Diadal na czele grupy B

W trzeciej lidze odbyły się trzy pojedynki, w których zwycięstwa odnieśli Diadal, KKS Południe i Sempler. Dla pierwszych dwóch zespołów były to trzecie wygrane. Diadal wysoko ograł ICPen 7:1 i został liderem grupy B, natomiast Południe po ciekawej potyczce pokonało Fresh Cargo 5:3, co zakończyło się awansem na trzecią lokatę. KKS zaliczył prawdziwy rollercoaster. W pierwszej części prowadził 2:0, by na przerwę zejść z jednobramkową przewagą, która trzy minuty po zmianie stron zamieniła się w wynik 2:3. Ostatnie minuty należały do Południa – zawodnicy KKS zdobyli trzy gole, dzięki którym udało się zgarnąć komplet punktów.

Wysoką wygraną, oprócz Diadala, popisał się także Sempler, który zanotował pierwsze zwycięstwo na wiosnę. Nie miał problemów z pokonaniem ostatnich Los Amarillos. Mecz kończący wtorkową kolejkę zakończył się wynikiem 9:0. Hattrickiem popisał się Karol Gala.

ICPen – Diadal 1:7 (0:3)

31′ Błażej Ginter – 10′ 40′ Damian Siejak, 16′ 18′ Dawid Godula, 27′ 28′ Adam Lazarowicz, 25′ Bartosz Soszyński
8-3
Adam Lazarowicz (Diadal)

Fresh Cargo – KKS Południe 3:5 (1:2)

18′ 22′ Robert Wawrzonkowski, 23′ Filip Wiśniewski – 7′ Szymon Woźniak, 17′ Daniel Strzemkowski, 33′ Michał Adamski, 37′ Robert Nadratowski, 38′ Hubert Buchwald
2-1
Wojciech Romel (Fresh Cargo)

Sempler – Los Amarillos 9:0 (4:0)

6′ 19′ 31′ Karol Gala, 38′ 40′ Maurycy Adamski, 8′ Patryk Torz, 18′ Sebastian Pięta, 28′ Krzysztof Andrzejczak, 39′ Nikodem Brzeski