Lena Luboń kończy rok bez straty

Zakończył się piłkarski rok na WL Lidze. W ostatnią niedzielę grudnia została rozegrana czwarta seria spotkań na PLEK-u.

Grupa A: Bez zmian w czubie tabeli

W grupie A rozegrano cztery spotkania, w których cztery różne drużyny zgarnęły po trzy oczka. Kolejkę rozpoczęła rywalizacja Grant Tkanin z GPCar Service. Wicelider tabeli nie dał szans beniaminkowi – wygrał 5:1. GPCar stracił pierwszy gola, ale wyrównał stan gry po pięciu minutach. Tkaniny wróciły na właściwe tory 180 sekund później, gdy swojego pierwszego z trzech goli zdobył Kacper Sworacki. Wynik spotkania w 22 min ustalił dubletem Jakub Giełda. Tkaniny utrzymały drugą pozycję i stratę do prowadzącego EW, które rozgromiło Chłostę 10:2. Pasy prowadziły po bramce Jakuba Pawlaczyka w 4 min, ale później na chwilę usnęły co wykorzystali rywale. Chłosta zdołała wyrównać za sprawą Franciszka Siwka, a następnie po strzale Szymona Korczyka wygrywała 2:1. Te dwa trafienia zadziałały na zawodników EW jak płachta na byka. Do końca spotkania Chłosta była tłem dla lidera. Hattricka ustrzelili Dawid Kaczmarek i Michał Niedźwiedzki, a pojedynek z dwoma trafieniami zakończył Kacper Dolski.

Chłosta nie wyjeżdżała z PLEK-a z pustymi rękami. W drugim pojedynku po ciężkim boju pokonała Semplera 2:1. Wynik spotkania został ustalony jeszcze przed zejściem na przerwę. W 4 min gola dla Semplera zdobył Adam Kluczyński. Odpowiedź Chłosty była niemal natychmiastowa – Siwek trafiał w 7 i 10 min. Różnicą jednego gola Sempler przegrał też w meczu, który kończył piłkarski rok na WL Lidze. I ponownie wygrywał. Tym razem po trafieniu Dariusza Szajka w 8 min. Na kolejnego gola Sempler musiał czekać do ostatniej minuty. W między czasie nie próżnowali zawodnicy Poznań FC, którzy jeszcze przed przerwą wyrównali, a po wznowieniu gry odwrócili całkowicie wynik potyczki. Wygraną przypieczętował Tomasz Stolarczyk, który wykorzystał rzut karny. PFC dzięki pokonaniu Semplera 3:2 awansował na wysokie czwarte miejsce.

Wyniki grupy A

Grant Tkaniny – GPCar Service 5:1 (1:1)

8′ 16′ 21′ Kacper Sworacki, 3′ 22′ Jakub Giełda – 5′ Sebastian Gajewski
1-1
Kacper Sworacki (Grant Tkaniny)

EW – Chłosta 10:2 (4:2)

11′ 12′ 27′ Dawid Kaczmarek, 20′ 23′ 30′ Michał Niedźwiedzki, 15′ 16′ Kacper Dolski, 4′ Jakub Pawlaczyk, 22′ Marcin Szulerowicz – 6′ Franciszek Siwek, 8′ Szymon Korczyk
3-1
Michał Niedźwiedzki (EW)

Sempler – Chłosta 1:2 (1:2)

4′ Adam Kluczyński – 7′ 10′ Franciszek Siwek
3-3
Franciszek Siwek (Chłosta)

Sempler – Poznań FC 2:3 (1:1)

8′ Dariusz Szajek, 30′ Patryk Forszpaniak – 10′ Marcin Posłuszny, 17′ Jakub Bażeba, 29′ Tomasz Stolarczyk
Krzysztof Andrzejczak (Sempler)
2-4
Tomasz Stolarczyk (Poznań FC)

Grupa B: Komplet zwycięstw Leny, pierwsza strata Winiar

Lena Luboń nie zatrzymała się i jako jedyna rok 2020 zakończyła bez straty. W dwóch ostatnich tegorocznych spotkaniach odniosła dwa ważne zwycięstwa. Pierwszy pojedynek przeciwko Evertec-owi zakończył się wygraną 5:1. W drugim meczu wysoko poprzeczkę postawiło Fajerwerkowo.pl, które było świeżo po powstrzymaniu Winiar. Strzelanie w tym meczu rozpoczął i zakończył Marcin Pawlak, który trafiał na 1:0 i 2:2. Winiarom do siódmej wygranej zabrakło ledwie pięciu minut. W starciu z Leną Pirotechnikom do wywalczenia remisu jeszcze mniej, bo 180 sekund. W 27 min Jarosław Bączkowski dał niezwykle cenne zwycięstwo zespołowi z Lubonia, który wygrał 4:3. Wcześniej trwała wymiana ciosów. Trzykrotnie na prowadzenie wychodziła Lena, po czym traciła je na rzecz rywali.

Zwycięstwa pozwoliły Lenie zniwelować stratę do Winiar do jednego punktu. Na trzecią lokatę awansowali Lożanie, którzy ograli nie bez problemów FC Hussars 5:4. Do przerwy zespół z Lubasza prowadził 3:0. Po drugim trafieniu w 20 min Doriana Jarosza było już 5:1 dla Lożan. Husarze nie dali za wygraną i do końca spotkania walczyli o korzystny rezultat. Ostatecznie, po kapitalnej końcówce, FCH uległo tylko różnicą jednego gola. W drugim meczu Hussars nie mieli już nic do powiedzenia. Tym razem po przegranej zadecydowała druga odsłona, w której zabrakło już siły. Evertec, a dokładnie Adrian Adamczak punktował rywali. Strzelił sześć goli, a jego zespół wygrał 8:2, choć do przerwy prowadził tylko 3:2.

Wyniki meczów grupy B

Lożanie Lubasz – FC Hussars 5:4 (3:0)

17′ 20′ Dorian Jarosz, 7′ Maciej Budaj, 9′ Krystian Jarosz, 11′ Jakub Brożys – 18′ 23′ 30′ Krzysztof Sosna, 25′ Dawid Grad
6-1
Dorian Jarosz (Lożanie Lubasz)

Evertec – FC Hussars 8:2 (3:2)

11′ 12′ 17′ 19′ 27′ 29′ Adrian Adamczak, 5′ Ernest Maćkowiak, 22′ Marcin Kordus – 6′ Krzysztof Szcześniak, 14′ Krzysztof Sosna
3-2
Adrian Adamczak (Evertec)

Evertec – Lena Luboń 1:5 (1:3)

10′ Adrian Adamczak – 26′ 30′ Jarosław Bączkowski, 4′ Szymon Młynek, 6′ Artur Bednarczyk, 14′ Mateusz Piechowski
4-2
Jarosław Bączkowski (Lena Luboń)

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – Winiary FC 2:2 (1:2)

3′ 25′ Marcin Pawlak – 7′ Maciej Łaszyński, 11′ Jakub Nowacki
2-2
Marcin Pawlak (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)

Lena Luboń – Hurtownia.Fajerwerkowo.pl 4:3 (2:1)

6′ 11′ Mateusz Piechowski, 24′ Krzysztof Tomczak, 27′ Jarosław Bączkowski – 10′ Dawid Morkis, 17′ Marcin Pawlak, 25′ Damian Tafelski