EW w Final Four, Fajerwerkowo w ćwierćfinale

Ruszyły rozgrywki TIFO Pucharu WL Ligi. Na placu boju oprócz zespołów, które jeszcze nie rozpoczęły rywalizacji, pozostały drużyny Hurtowni.Fajerwerkowo.pl i EW. Pirotechnicy awansowali do 1/4 finału, Pasy są już w Final Four.

1/16 finału: Pewny awans Lożan

Rozgrywki o TIFO Puchar WL Ligi w zimowej edycji na PLEK-u zainaugurowali dwaj beniaminkowie. Pojedynek znakomicie rozpoczęli zawodnicy GPCar Service. W drugiej minucie do siatki na 1:0 trafił Maciej Krzysztoń. Wyrównanie padło szybko, bo po kilkudziesięciu sekundach. Bramkarza GPCar pokonał Mateusz Chojnacki. Wynik remisowy utrzymał się do 9. minuty. Cztery minuty później, gdy rozbrzmiał końcowy gwizdek arbitra Lożanie mieli aż cztery bramki więcej zdobyte. Do 1/8 finału wprowadzili ich Jakub Brożys i Kacper Niezborała. Ta dwójka podzieliła się łupem bramkowym. Kolejnym rywalem beniaminka z Lubasza miał być Grant.

Lożanie Lubasz – GPCar Service 5:1 (9′ 13′ Jakub Brożys, 10′ 11′ Kacper Niezborała, 3′ Mateusz Chojnacki – 2′ Maciej Krzysztoń)

1/8 finału: Wysokie wygrane Fajerwerkowa.pl i EW

W meczach, w których toczyła się gra o ćwierćfinał tłem dla EW i Hurtowni.Fajerwerkowo.pl byli odpowiednio Winiary FC oraz Poznań FC. Szczególnie zawiódł ten pierwszy pojedynek. Spotkali się w nim liderzy obu grup. EW nie pozostawiło żadnych złudzeń i rozwiało wszelkie wątpliwości. Mecz trwał trzynaście minut, ale nie przeszkodziło to najlepszej drużynie grupy A w zwycięstwie 5:0. Strzelanie rozpoczął Kacper Dolski w drugiej minucie, a zakończył je drugim swoim trafieniem Marcin Szulerowicz. Wyższą wygraną odniosło Fajerwerkowo, które zaaplikowało PFC dwie bramki więcej. Pirotechnicy mieli ułatwione zadanie, gdyż rywal rozpoczął mecz w czteroosobowym składzie. Piąty zawodnik dojechał rzutem na taśmę, gdy sędzia miał już odgwizdać walkowera. Poznań FC zakończył ten pojedynek z jednym zmiennikiem, ale nie miało to wpływu na wynik, czyli 7:0 dla Fajerwerkowa.

Zdecydowanie najwięcej emocji było w starciu Lożan z Grant Tkaninami. Mecz rozkręcił się po czerwonej kartce dla zawodnika z Lubasza. Pomimo gry w osłabieniu Lożanie zdobyli gola dającego prowadzenie. W 11 min trafił niezawodny Dorian Jarosz. Radość nie trwała długo. Grant wykorzystał przewagę jednego gracza i chwilę później doprowadził do wyrównania. Na 1:1 trafił Kacper Sworacki. Regulaminowy czas gry nie dał odpowiedzi na pytanie kto zagra w 1/4 finału. Rozstrzygnął to konkurs trzech serii rzutów karnych, który wygrały Tkaniny. Grant wykorzystał wszystkie. Lożanie w jednej serii nie trafili do siatki.

EW – Winiary FC 5:0 (3′ 13′ Marcin Szulerowicz, 2′ Kacper Dolski, 6′ Dawid Kaczmarek, 10′ Michał Niedźwiedzki)

Grant Tkaniny – Lożanie Lubasz 1:1 karne 3:2 (12′ Kacper Sworacki – 11′ Dorian Jarosz)

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – Poznań FC 7:0 (7′ 9′ 12′ Altit Hicham, 2′ Marcin Pawlak, 3′ Damian Tafelski, 6′ Radosław Oblizajek, 8′ Dawid Zuchniarek)

1/4 finału: EW gra dalej

W 1/4 finału doszło do powtórki z rozrywki, czyli klasyku, który miał miejsce w lidze siedem dni wcześniej. W dłuższym, bo półgodzinnym pojedynku lepsze było EW. Nie inaczej było po tygodniu. Powtórzył się też wynik – 4:1. Strzelanie rozpoczął Michał Niedźwiedzki, a wynik na 2:0 w 6 min podwyższył Kacper Dolski. Nadzieje na remis dał Kacper Sworacki (9 min), ale rozwiały je dwie bramki dla Pasów. EW awansowało do Final Four, w którym na rywala poczeka przynajmniej do początku lutego, jak nie dłużej.

EW – Grant Tkaniny 4:1 (5′ 10′ Michał Niedźwiedzki, 6′ Kacper Dolski, 13′ Marcin Antczak – 9′ Kacper Sworacki)