Desperados namieszali

Poznaniacy zagrają w grupie mistrzowskiej elity. Desperados dalej w grze o najlepszą piątkę. Gold FC zaczyna grupę spadkową od zwycięstwa. Dentes wygrywa w meczu na szczycie z Archiwum X.

1. WL Liga: Poznaniacy zagrają w grupie mistrzowskiej

W dramatyczny sposób z pierwszą piątką pożegnają się Synowie Gehenny. Mecz o zapewnienie sobie gry o medale przegrali. Rywalem nie był zespół z czołówki, a przeżywający ogromny kryzys Desperados, którzy po heroicznym boju wygrali 4:3. Synowie Gehenny otworzyli wynik po golu Mateusza Wieczorka w 29 min. Ostatnie dziesięć minut było popisem skuteczności Desperados. Pięć minut po stracie prowadzili 3:1. Czerwoni doprowadzili do wyrównania, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali. Decydującego gola zdobył Kacper Kaczmarek, który w 37 min zapewnił cenne zwycięstwo Desperados. Nadal mają szanse na grę w piątce. Muszą jednak pokonać Fabrykę Burgerów, a przede wszystkim Pobiedziki. Wówczas w tabeli wyprzedzą dwie drużyny – pomarańczowo-czarnych i Synów Gehenny.

W grupie mistrzowskiej po remisie z Fajerwerkowem.pl znaleźli się Poznaniacy. Wicemistrzowie po pięciu minutach prowadzili 2:0, ale na przerwę schodzili ze stratą jednego gola. Żółto-czarni jeszcze raz osiągnęli jednobramkową przewagą, ale została ona zniwelowana w 32 min za sprawą Dawida Brudniewicza, który zapewnił cenny remis Poznaniakom.

Poznaniacy – Fajerwerkowo.pl 4:4 (2:3)

3′ 32′ Dawid Brudniewicz, 5′ Grzegorz Olejniczak, 24′ Michał Kubiak – 8′ 29′ Damian Tafelski, 6′ Marcin Pawlak, 16′ Dawid Zuchniarek
4-7
Dawid Brudniewicz (Poznaniacy)

Synowie Gehenny – Desperados 3:4 (0:0)

29′ Mateusz Wieczorek, 35′ Mateusz Bartkowiak, 36′ Michał Metelski – 32′ 34′ 37′ Kacper Kaczmarek, 30′ Maciej Smolanowicz
Sebastian Duczmal (Desperados)
1-4
Marcin Bury (Desperados)

2. WL Liga: Udany początek walki o utrzymanie dla Gold FC

Ważne zwycięstwo, bo pierwsze po podziale na grupy w fazie finałowej, odnieśli zawodnicy Gold FC. Do przerwy złoci przegrywali ze Stoczniowcem 1:2, ale po zmianie stron szybko odwrócili wynik. Niebiesko-czarni zdołali wyrównać za sprawą dubletu Nikodema Szaraty, ale nie powstrzymali w 35 min Radosława Janaska, który również trafił po raz drugi. Ta bramka dała cenne zwycięstwo Gold FC – 4:3.

Stoczniowiec – Gold FC 3:4 (2:1)

1′ 30′ Nikodem Szarata, 19′ Szymon Zygmunt – 24′ 35′ Radosław Janasek, 19′ Mirosław Janasek, 26′ Paweł Możdżonek
3-4
Radosław Janasek (Gold FC)

3. WL Liga: Dentes wygrywa z Archiwum X w meczu na szczycie

W najciekawszym meczu pierwszej rundy w grupie A Dentes Stomatologia pokonał po emocjonującym pojedynku Archiwum X 6:5. Żółto-niebiescy kontrolowali mecz, ale tylko do 35 min. Prowadzili wówczas 6:2. Hattricka skompletował Maciej Galin, a chwilę później dwa razy bramkarza Dentesu pokonał Mikołaj Wrombel. Archiwum X do końca walczyło o remis, ale do osiągnięcia korzystnego rezultatu zabrakło czasu.

Kolejne wysokie zwycięstwo na swoje konto zapisała Chłosta. Lider grupy B pokonał Fresh Cargo 12:3. Była to ich siódma wygrana w siódmym spotkaniu. Fresh Cargo jako pierwszy zespół na WL Lidze zakończył fazę zasadniczą. Pozostał im jeden mecz – o miejsce w końcowej klasyfikacji trzeciej ligi.

Trzecie zwycięstwo w sezonie odniosły Czerwone Krwinki, które po serii czterech meczów bez wygranej zgarnęły komplet punktów. Pojedynek z ICPen-em zakończył się wynikiem 5:3.

Chłosta – Fresh Cargo 12:3 (3:1)

15′ 22′ 32′ Mikołaj Nowak, 14′ 39′ Mateusz Wawrowski, 30′ 36′ Konrad Repecki, 17′ Krzysztof Zygmunt, 25′ Robert Sobczak, 28′ Dawid Kaczmarek, 35′ Szymon Korczyk, 37′ Mateusz Wiśniewski – 7′ 38′ Wojciech Romel, 22′ Łukasz Sałata
6-2
Mikołaj Nowak (Chłosta)

Archiwum X – Dentes Stomatologia 5:6 (0:2)

24′ 33′ 35′ Maciej Galin, 37′ 39′ Mikołaj Wrombel – 11′ 28′ Jan Tomkowiak, 22′ 34′ Sebastian Torchała, 17′ Sławomir Żurek, 25′ Oskar Woźniak
0-2
Maciej Galin (Archiwum X)

Czerwone Krwinki – ICPen 5:3 (2:1)

7′ 14′ Marcin Rajewicz, 29′ 31′ Jakub Brzozowski, 24′ Radosław Smarslik – 12′ Piotr Marek, 22′ Błażej Ginter, 35′ Bartłomiej Ginter