Duży skok Poznaniaków

Poznaniacy gromią Fabrykę Burgerów i awansują z piątego na drugie miejsce. Braga wygrała ważny pojedynek ze Stoczniowcem.

1. WL Liga: Pogrom Poznaniaków

Nie było niespodzianki w pojedynku wicemistrzów z drużyną, która zamykała ligową stawkę. Nie miało jej prawa być, gdyż Fabryka Burgerów w pierwszych minutach grała w ledwie pięcioosobowym zestawieniu. Przeważające siły Poznaniaków do momentu uzupełnienia składu przez rywala wygrywały już 3:0. Złocisto-czarni do końca spotkania grali bez zmienników i nie byli w stanie zagrozić wyżej notowanym rywalom. Poznaniacy wygrali 11:2. W tabeli awansowali z piątego na drugie miejsce.

Poznaniacy – Fabryka Burgerów 11:2 (4:0)

2′ 23′ 31′ 33′ Dawid Brudniewicz, 10′ 21′ 24′ Hubert Ratajczak, 16′ 29′ Grzegorz Olejniczak, 18′ 30′ Maciej Duszyński – 25′ Ihor Mykhalchuk, 35′ Denys Vakhovskyi
1-3
Dawid Brudniewicz (Poznaniacy)

2. WL Liga: Braga nadal w grze o szóstkę

Braga pozostaje w grze o grupę mistrzowską, Stoczniowiec jedną nogą w grupie spadkowej. Po piątkowym pojedynku, który zakończył się zwycięstwem byłego pierwszoligowca wykrystalizowały się pozycje obu zespołów przed ostatnimi meczami w pierwszej fazie. Stoczniowiec starał się dotrzymywać kroku Bradze, ale prócz początku spotkania, był krok wstecz za rywalem. W 3 min prowadzenie uzyskał Łukasz Wojtczak. Wyrównanie padło w 8 min. Bramkarza Stoczniowca pokonał Mateusz Gajewski, który dokonał tej sztuki jeszcze trzy razy. Niebiesko-czarni dwukrotnie zmniejszali straty do jednego gola, ale ostatecznie musieli uznać wyższość Bragi, która wygrała różnicą trzech bramek – 6:3.

Bradze do awansu do grupy mistrzowskiej brakuje wygranej w ostatnim meczu z Kolibem, a także jednej wpadki Almatura. Stoczniowcowi do uniknięcia gry w grupie spadkowej potrzeba zwycięstwa nad Jeżycami przy porażce Ledów z Almaturem.

FSC Braga – Stoczniowiec 6:3 (3:2)

8′ 12′ 14′ 22′ Mateusz Gajewski, 24′ Mikołaj Hajdasz, 32′ Bartosz Cieślak – 3′ 23′ Łukasz Wojtczak, 18′ Wojciech Zarębski
1-2
Mateusz Gajewski (FSC Braga)

Start a Conversation