Niespodzianki nie było – IKP Olimpia w grupie mistrzowskiej

Po zwycięstwie nad transkrupką.pl IKP Olimpia zapewniła sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. Ważną wygraną odnoszą Pobiedziki. Pierwszy raz na jesień trzy punkty zdobyli Los Amarillos.

1. WL Liga: IKP Olimpia zagra o obronę tytułu

Pobiedziki w przeciągu 24 godzin miały do rozegrania dwa spotkania. We wtorek uległy Poznaniakom 2:8. Na ławce pomarańczowo-czarnych zasiadło trzech zawodników, u wicemistrzów nie było nikogo. Ta przewaga nie miała żadnego znaczenia również w środę. Tym razem to Pobiedziki ledwo zebrali szóstkę do gry. Fajerwerkowo, grające od początku sezonu niezwykle efektownie, przybyło z trzema zmiennikami. Pirotechnicy atakowali, stwarzali sytuacje, ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki. Skuteczne były za to Pobiedziki. W 13 min Michał Waszkowiak dał prowadzenie, które utrzymało się do 25 min. Wówczas wyrównał Marcin Pawlak. Wydawało się, że Fajerwerkowo pójdzie za ciosem, ale to beniaminek ponownie trafił. Po kolejnej wymianie nadeszła 38 min, w której Jakub Pawlaczyk dał upragnione zwycięstwo pomarańczowo-czarnym. Pobiedziki wygrały 3:2 i wskoczyły do piątki, z której wypadła transkrupka.pl.

W najciekawszym meczu 7. kolejki IKP Olimpia pokonała transkrupkę.pl 2:0. Pojedynek był popisem bramkarzy. Lepszy od swojego vis a vis był Łukasz Machowina, który zakończył mecz z czystym kontem. Na wygraną Olimpii miał też wpływ szybko strzelony gol. W 1 min do siatki trafił Jacek Grocholewski. Wynik meczu w 26 min ustalił Jacek Dembiński. IKP Olimpia awansowała do grupy mistrzowskiej.

Bardzo blisko grupy spadkowej jest Atletico Blumarina, które poniosło czwartą porażkę w sezonie. Do przerwy Desperados prowadzili 3:1, a w 26 min dwukrotnie pokonali Adama Górskiego. Wynik 5:1 nie podłamał Blumariny, która do końca walczyła o remis. Pościg omal nie zakończył się sukcesem. W 38 min Rafał Jarosz zniwelował stratę do jednego gola, ale rywale nie pozwolili już na więcej. Desperados wygrali 5:4 i przesunęli się na siódme miejsce. Do piątych Poznaniaków tracą aż pięć oczek.

Fajerwerkowo.pl – Pobiedziki 2:3 (0:1)

25′ Marcin Pawlak, 36′ Simon Kohdor Junior – 13′ Michał Waszkowiak, 32′ Arkadiusz Siejek, 38′ Jakub Pawlaczyk
Radosław Oblizajek (Fajerwerkowo.pl)
6-6
Jakub Pawlaczyk (Pobiedziki)

IKP Olimpia – transkrupka.pl 2:0 (1:0)

1′ Jacek Grocholewski, 26′ Jacek Dembiński
4-3
Łukasz Machowina (IKP Olimpia)

Atletico Blumarina – Desperados 4:5 (1:3)

8′ Krzysztof Szenfeld, 30′ Wojciech Markowski, 35′ Robert Kubacki (samob.), 38′ Rafał Jarosz – 13′ 26′ Michał Bartkowiak, 20′ 26′ Mateusz Michalski, 5′ Tomasz Majer
5-2
Michał Bartkowiak (Desperados)

2. WL Liga: Niezadowalający remis

W jedynym drugoligowym pojedynku punktami podzieliły się zespoły Tornada Ognik i Gietewu. Remis nie zadowolił żadnego z nich. Oba zespoły pozostały w dolnej czwórce. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Gietewu. Po 11. minutach czerwono-czarni wygrywali 2:0. Tornado odrobiło straty w 24 min, ale jeszcze dwukrotnie musiało je … odrabiać. Gietewu trafiło na 3:2 i 4:3, ale za każdym razem spotykało się z odpowiedzią Piotra Skrzypczaka, który trzy razy wpisał się na listę strzelców.

Tornado Ognik – Gietewu 4:4 (1:2)

24′ 33′ 37′ Piotr Skrzypczak, 15′ Dawid Szyler – 9′ Przemysław Latosi, 11′ Kacper Młynarczyk, 26′ Mariusz Majchrzak, 34′ Kamil Barabasz
1-2
Piotr Skrzypczak (Tornado Ognik)

3. WL Liga: Pierwsze zwycięstwo Los Amarillos

Dzięki pierwszej wygranej na jesień Los Amarillos wydostali się z ostatniej lokaty, na którą posłali swojego środowego rywala. Żółto-czarni pokonali FC Empressię 5:2. Kapitalne zawody rozegrał Piotr Buszta, który rozpoczął i zakończył strzelanie w tym spotkaniu. Łącznie trafił czterokrotnie do siatki.

Na zwycięskiej ścieżce w dalszym ciągu jest FarbSystem. Beniaminek odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie i przesunął się w tabeli o dwie lokaty – na trzecie miejsce. Wygrał ze swoim sąsiadem w tabeli, nad którym miał ledwie dwa oczka przewagi. Po środowym meczu ma ich pięć więcej. KKS Południe trafiło do siatki dopiero w 39 min. Wcześniej FarbSystem strzelił cztery gole. W ostatnich sekundach wynik na 5:1 ustalił Radosław Majewski, który zakończył potyczkę z hattrickiem.

Los Amarillos – FC Empressia 5:2 (2:1)

3′ 29′ 31′ 37′ Piotr Buszta, 7′ Artur Pastuszko – 16′ Mikołaj Frohmberg, 23′ Bartłomiej Zaharczuk
2-2
Piotr Buszta (Los Amarillos)

FarbSystem – KKS Południe 5:1 (2:0)

31′ 38′ 40′ Radosław Majewski, 18′ Krzysztof Bartkowiak, 19′ Bartosz Wróbel – 39′ Michał Lesiecki
0-1
Radosław Majewski (FarbSystem)

Start a Conversation