Winiary powalczą o pierwszą ligę

Winiary FC w grupie mistrzowskiej. Stoczniowiec wygrywa bardzo ważny mecz po golu w ostatniej minucie. Drugą jesienną wygraną odnosi Sempler.

2. WL Liga: Winiary zagrają o elitę

Winiary nie zatrzymują się. Porażka z Almaturem była tylko wypadkiem przy pracy co udowodnili w kolejnej potyczce. Mecz ze Szturmowcami, którzy byli już po wyczerpującym pojedynku ze Stoczniowcem, rozstrzygnął się w pierwszej odsłonie, po której WFC prowadził 5:0. W drugiej części tempo siadło, a mecz zakończył się efektownym 7:1 dla Winiar. Wygrana dała im awans do grupy mistrzowskiej.

Szturmowcy przed pojedynkiem z wiceliderem zagrali bardzo ważny mecz przeciwko Stoczniowcowi. Do ostatnich sekund utrzymywał się remis, z którego oba zespoły byłyby niezadowolone. Ostatecznie zakończyło się na wygranej Stoczniowca – 2:1. Gola na wagę bezcennych trzech punktów zdobył Bartosz Cierpicki.

Szturmowcy – Stoczniowiec 1:2 (0:1)

23′ Sebastian Cepiński – 17′ Dariusz Skwaryło, 40′ Bartosz Cierpicki
Marcin Biel, Adrian Kobielski (obaj Szturmowcy)
5-1
Bartosz Cierpicki (Stoczniowiec)

Szturmowcy – Winiary FC 1:7 (0:5)

23′ Dariusz Mieczkowski – 5′ 14′ Mateusz Nowak, 16′ 34′ Marcin Wojtalik, 3′ Patryk Łapiński, 19′ Damian Nowak, 27′ Artur Nieborak
1-3
Mateusz Nowak (Winiary FC)

3. WL Liga: Druga wygrana Semplera

Sempler uderzył od początku. Po ośmiu minutach prowadził 2:0, trzy minuty przed zejściem na przerwę 4:0. ICPen nie miał argumentów i w całym meczu tylko raz pokonał bramkarza rywala. Do siatki trafił w 19 min Piotr Marek. W drugiej połowie długo trzeba było czekać na jakiegokolwiek gola. Zdobył go Andrzej Rembalski, który w 5 min rozpoczął strzelanie. Sempler wygrał 5:1. Była to ich druga wygrana na jesień.

ICPen – Sempler 1:5 (1:4)

19′ Piotr Marek – 5′ 39′ Andrzej Rembalski, 8′ Sebastian Pięta, 14′ Patryk Forszpaniak, 17′ Bartosz Łukasik