IKP Olimpia wygrywa w hicie rundy

Olimpia lepsza od Poznaniaków. Almatur dalej w grze o grupę mistrzowską. Obligain wygrywa trzeci mecz w ostatnich sześciu dniach.

1. WL Liga: Wygrana Olimpii w hicie pierwszej rundy

Szlagier pierwszej rundy nie zawiódł, a jego początek wyglądał na wstęp do znakomitego widowiska. Zakończyło się na meczu stojącym na wysokim poziomie, ale bez fajerwerków. W 2 min Hubert Ratajczak wyprowadził Poznaniaków na prowadzenie, z którego cieszyli się ledwie kilkadziesiąt sekund. Wyrównał Mateusz Pikul, a w 6 min rezultat odwrócił Piotr Nowak. Do końca spotkania oglądaliśmy już tylko jednego gola. Zdobył go w 31 min Pikul, który ustalił wynik meczu na 3:1 dla Olimpii.

IKP Olimpia – Poznaniacy 3:1 (2:1)

3′ 31′ Mateusz Pikul, 6′ Piotr Nowak – 2′ Hubert Ratajczak
1-5
Mateusz Pikul (IKP Olimpia)

2. WL Liga: Ważne zwycięstwo Almatura

Aż czternaście goli padło w jednym z ciekawszych meczów szóstej serii, w którym Almatur mierzył się z Luboniem. Dziewięć z nich wpadło na konto Biura Podróży. Pojedynek rozpoczął się od mocnego uderzenia Marcina Michalaka, który w sześć minut ustrzelił dublet. Almatur prowadził 2:0, ale na przerwę schodził z wynikiem remisowym. Po zmianie stron ABP ponownie zanotował efektowny start – po półgodzinie gry wygrywał 5:2, a do końca spotkania powiększył tą przewagę o kolejnego gola i wygrał 9:5.

Kolib Luboń – Almatur Biuro Podróży 5:9 (2:2)

15′ 35′ Piotr Poszwa, 8′ Łukasz Zgrabka, 33′ Adam Kolber, 38′ Bartłomiej Rykiel – 34′ 37′ 39′ Radosław Mróz, 1′ 6′ Marcin Michalak, 22′ Maciej Smoczyk, 26′ Marcin Winny, 29′ Jakub Tomaszkiewicz, 36′ Michał Romejko
1-1
Marcin Michalak (Almatur Biuro Podróży)

3. WL Liga: Obligain nie zatrzymał się

Obligain nie zwolił tempa. W ciągu sześciu dni zgarnął dziewięć oczek i zmienił swoją pozycję w tabeli o 180 stopni. Po poniedziałkowej wygranej nad Inter Garten Obligain zrównał się punktami z drugim Archiwum X. Kolejny raz błysnął Radosław Ochnio, który trzykrotnie pokonywał bramkarza beniaminka. Jego koledzy z drużyny również uczynili to trzy razy i mecz zakończył się bezproblemową wygraną 6:2.

Obligain – Inter Garten 6:2 (5:2)

5′ 16′ 23′ Radosław Ochnio, 3′ Łukasz Łaski, 10′ Albert Stachowiak, 14′ Patryk Łaski – 7′ Bartosz Kołakowski, 12′ Robert Kołakowski