Pierwszoligowe aspiracje Winiar FC

Winiary awansują na pierwsze miejsce w grupie A. Avengersi wygrywają drugi mecz z rzędu. Mistrzowie Dżedaj odnoszą pierwsze zwycięstwo na WL Lidze.

2. WL Liga: Pierwszoligowe aspiracje Winiar potwierdzone

Winiarscy w piątek wieczorem potwierdzili pierwszoligowe aspiracje. Nie dali szans Ledom, już w pierwszej połowie strzelając cztery gole przy zachowaniu czystego konta. Strzelanie przed przerwą rozpoczął i zakończył Piotr Malicki. W drugiej połowie Winiary kontrolowały przebieg gry i zdołały jeszcze powiększyć przewagę wygrywając ostatecznie różnicą pięciu goli – 7:2. Dzięki wygranej WFC awansował na pozycję lidera. Nad swoim najbliższym rywalem – FC Nankatsu, ma obecnie dwa oczka przewagi.

Pierwszej pozycji trzymają się Peaky Blinders. Beniaminek poniósł drugą porażkę z rzędu, a mimo to przewodzi stawce z dwupunktową przewagą nad Gietewu, z którymi zmierzy się w najbliższy wtorek. Z bardzo dobrej strony, drugi raz na jesień, pokazali się Avengersi udowadniając, że wygrana nad Evertec nie była przypadkowa. Po dziesięciu minutach wygrywali 2:0, a na początku drugiej odsłony nie pozostawili złudzeń strzelając bramki na 3:1 i 4:1. Po tych ciosach Peaky nie podnieśli się. Mecz zakończył się wygraną Avengersów 5:2.

LED Lighting Team – Winiary FC 2:7 (0:4)

27′ Adam Sommer, 31′ Krzysztof Filas – 3′ 20′ Piotr Malicki, 2′ Krzysztof Filas (samob.), 8′ Marcin Daniel, 30′ Mateusz Nowak, 33′ Damian Nowak, 36′ Patryk Kusza
3-5
Piotr Malicki (Winiary FC)

Avengers – Peaky Blinders 5:2 (2:1)

7′ 28′ Jakub Nowak II, 25′ 35′ Michał Bartoszewski, 9′ Dawid Walkowiak – 13′ Jakub Jarmuszkiewicz, 33′ Karol Łuczak
2-5
Michał Bartoszewski (Avengers)

3. WL Liga: Historyczna wygrana Mistrzów Dżedaj

Pojedynek dwóch absolutnych debiutantów WL Ligi zakończył się wygraną Mistrzów Dżedaj. W pierwszych potyczkach MD i FC Empressia nie sprostali swoim rywalom. W drugiej Mistrzowie Dżedaj zdołali odnieść pierwsze historyczne zwycięstwo. Mecz rozstrzygnął się w pierwszych dziesięciu minutach po zmianie stron. Przed przerwą był remis 1:1, po półgodzinie gry Dżedaj wygrywali 4:1. Przewagę utrzymali do końca pokonując FC Empressia 6:3.

FC Empressia – Mistrzowie Dżedaj 3:6 (1:1)

15′ Tomasz Kubera, 37′ Bartłomiej Zacharczuk, 38′ Mikołaj Frohmberg – 20′ 28′ Przemysław Przybył, 24′ Jakub Rudziński, 26′ Damian Zyprich, 31′ Adam Madaliński, 33′ Michał Walkowski