Archiwum X i Chłosta nie zatrzymują się

Fajerwerkowo.pl wysoko ogrywa Desperados. Fresh Cargo i Archiwum X odnoszą czwarte jesienne wygrane, Chłosta trzecią. Premierowe zwycięstwa wpadają na konta Gold FC i Stoczniowca.

1. WL Liga: Trzecie zwycięstwo Fajerwerkowa.pl

Wysoką wygraną Fajerwerkowa zakończył się jedyny pierwszoligowy pojedynek. Żółto-czarni nie mieli problemów z ograniem trzeciej przeszkody i pokazali, że na jesień będą bić się o czołowe lokaty. Po zwycięstwie 10:2 nad Desperados awansowali na pozycję wicelidera i zmniejszyli dystans dzielący ich od IKP do jednego punktu.

Fajerwerkowo.pl – Desperados 10:2 (2:0)

19′ 36′ Damian Tafelski, 24′ 37′ Simon Kohdor Junior, 25′ 26′ Marcin Pawlak, 32′ 40′ Radosław Oblizajek, 12′ Dawid Zuchniarek, 39′ Bartłomiej Kryczka – 27′ Maciej Smolanowicz, 40′ Radosław Suwalski
Radosław Suwalski (Desperados)
4-3
Marcin Pawlak (Fajerwerkowo.pl)

2. WL Liga: Stoczniowiec z kolejną niespodzianką

Pojedynek dwóch najsłabszych zespołów grupy B zakończył się dwubramkowym zwycięstwem Gold FC. Do przerwy złoci prowadzili po trafieniu Pawła Możdżonka. Szybko po wznowieniu wyrównał Krzysztof Piechowiak, ale następnie do głosu ponownie doszli zawodnicy GFC. W 28 min prowadzenie 2:1 dał Radosław Janasek, a dwie minuty później kolejnego gola zdobył Tomasz Staszak. Do końca sotkania Evertec starał się doprowadzić do wyrównania, ale na każde trafienie niebiesko-białych szybką odpowiedź miał przygotowaną Gold, który ostatecznie wygrał 5:3. Złoci opuścili ostatnie miejsce. Spadł na nie Evertec.

Stoczniowiec dalej zaskakuje. Po trzech porażkach z rzędu urwali punkty niepokonanemu Kolibowi, a następnie pokonali Almatur, który wydawało się, że pozbierał się po ostatnich przegranych. Stoczniowcy trafiali w drugiej połowie. W 25 min prowadzenie uzyskał Szymon Zygmunt. Podwyższył je Bartosz Cierpicki, który w 31 min pokonał bramkarza Almatura. Zawodnicy ABP do końca walczyli o choćby punkt. Zdobyli bramkę kontaktową, ale w ostatecznym rozrachunku nie dała ona nic. Stoczniowiec wygrał 2:1. Była to pierwsza jesienna wygrana niebiesko-czarnych.

Evertec – Gold FC 3:5 (0:1)

23′ Krzysztof Piechowiak, 36′ Bartłomiej Olejniczak, 39′ Paweł Możdżonek (samob.) – 28′ 40′ Radosław Janasek, 30′ 37′ Tomasz Staszak, 18′ Paweł Możdżonek
3-8
Radosław Janasek (Gold FC)

Almatur Biuro Podróży – Stoczniowiec 1:2 (0:0)

33′ Marek Michalak – 25′ Szymon Zygmunt, 31′ Bartosz Cierpicki
Konrad Olesik (Almatur Biuro Podróży)
1-4
Szymon Zygmunt (Stoczniowiec)

3. WL Liga: Archiwum X i Chłosta dalej niepokonane

Dalej trwają znakomite serie Archiwum X i Chłosty. Oba zespoły wygrały trzecie jesienne mecze i solidarnie awansowały na drugie miejsca w swoich grupach. Archiwum ustępuje w tabeli Dentesowi, Chłosta Fresh Cargo, które również rozegrało swój mecz we wtorek. Nowy lider grupy B zagrał z FC Empressia. Był to debiut beniaminka na WL Lidze, którego nie zaliczy do udanych, gdyż przegrał aż 1:11. Fresh Cargo nie pozostawiło złudzeń kto jest bardziej doświadczoną ekipą. Pierwsze skrzypce zagrał Sebastian Linke – strzelec sześciu goli.

Za plecami Fresh-a ulokowała się, jak wspomnieliśmy wcześniej, Chłosta. Problemów z ograniem rywala nie miała. W meczu przeciwko Los Amarillos wygrała 9:2, a bramkowe zdobycze rozłożyły się na sześciu zawodników. Było to trzecie zwycięstwo Chłosty w sezonie. Czwarte odniosło Archiwum X, które pokonało Czerwone Krwinki 5:3. Po 25. minutach AX prowadził 5:1. Nadzieja dla Krwiodawców pojawiła się po dwóch celnych uderzeniach w 29 i 31 min. Archiwum X kontrolowało jednak przebieg spotkania i nie dało już dojść do głosu rywalowi.

Ważne zwycięstwo odniósł Obligain, który w meczu o być albo nie być pokonał KKS Południe 7:2. Efektowna pięciobramkowa wygrana z wysoko notowanym rywalem dała awans do górnej części. Po raz kolejny błysnął Radosław Ochnio, strzelec pięć goli.

Archiwum X – Czerwone Krwinki 5:3 (3:1)

8′ 21′ Maciej Galin, 11′ Marcin Biniasz, 18′ Mikołaj Wrombel, 25′ Przemysław Książkiewicz – 20′ Marcin Rajewicz, 29′ Emanuel Łopiński, 31′ Jakub Brzozowski
Mikołaj Wrombel (Archiwum X)
Mateusz Baczyński (Czerwone Krwinki)
2-3
Maciej Galin (Archiwum X)

Chłosta – Los Amarillos 9:2 (5:1)

7′ 15′ Dawid Kaczmarek, 18′ 29′ Mikołaj Nowak, 37′ 38′ Szymon Korczyk, 14′ Dominik Bednarek, 18′ Mateusz Wiśniewski, 27′ Adam Michalak – 17′ Tomasz Klimecki, 40′ Mikołaj Nowak (samob.)
3-3
Szymon Korczyk (Chłosta)

KKS Południe – Obligain 2:7 (1:2)

3′ Adrian Adamczyk, 37′ Mateusz Świercz – 5′ 11′ 32′ 40′ 40′ Radosław Ochnio, 26′ Patryk Łaski, 34′ Andrzej Kruk
Artur Bredow, Mateusz Jałowiec (obaj KKS Południe)
Mateusz Jałowiec (KKS Południe, druga żółta kartka)
5-4
Radosław Ochnio (Obligain)

FC Empressia – Fresh Cargo 1:11 (0:4)

35′ Mikołaj Frohmberg – 4′ 6′ 23′ 26′ 32′ 38′ Sebastian Linke, 7′ 11′ Robert Wawrzonkowski, 21′ Łukasz Sałata, 33′ Łukasz Orłowski, 40′ Tomasz Szczerbiak
Damian Mączyński (FC Empressia), Łukasz Sałata (Fresh Cargo)