Almatur wraca do gry

IKP Olimpia i Poznaniacy już przewodzą elicie. Almatur powstrzymał Winiary, FC MDP Jeżyce wygrały pierwszy jesienny mecz. Archiwum X odnosi trzecie zwycięstwo.

1. WL Liga: Mistrz i wicemistrz na czele

Po blisko miesiącu rywalizacji na czoło tabeli elity wskoczył mistrz i wicemistrz. W niedzielny wieczór Poznaniacy ograli Desperados, a IKP Olimpia na tą wygraną odpowiedziała zwycięstwem nad Fajerwerkowem.pl. Oba zespoły sprawę załatwiły przed przerwą. Poznaniacy prowadzili 4:0, Olimpia 3:0, ale w 33 min również była lepsza o cztery gole. Wicemistrzowie, a od piątej serii wiceliderzy, ostatecznie wygrali 5:1. W szeregach Poznaniaków ponownie błyszczał Filip Trębacz, który pojedynek zakończył z hattrickiem. W Olimpii pierwsze skrzypce grał Piotr Nowak, który ustrzelił dublet, a dzięki jego trafieniom IKP po kwadransie prowadziła 2:0. Przy wyniku 4:0 dwa honorowe gole dla Fajerwerkowa.pl zdobył Dawid Zuchniarek, który wyrasta na czołową postać żółto-czarnych.

Poznaniacy – Desperados 5:1 (4:0)

6′ 18′ 19′ Filip Trębacz, 13′ Dawid Brudniewicz, 40′ Wojciech Schoen – 31′ Maciej Łazar
1-4
Filip Trębacz (Poznaniacy)

Fajerwerkowo.pl – IKP Olimpia 2:4 (0:3)

35′ 36′ Dawid Zuchniarek – 8′ 13′ Piotr Nowak, 20′ Michał Mirecki, 33′ Mateusz Pikul
3-4
Piotr Nowak (IKP Olimpia)

2. WL Liga: Almatur zatrzymał rozpędzone Winiary

Kosztem Winiar odrodził się Almatur, który wygrał pierwszy mecz od dwóch spotkań. WFC po serii trzech zwycięstw z rzędu stanął przed szansą na awans na pozycję lidera. Nie wykorzystał jej. Po 24. minutach przegrywał już 0:3. W końcówce pierwszej części Almatur zdobył dwie bramki, trzecia wpadła cztery minuty po wznowieniu. Winiary do końca walczyły o remis. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Damian Nowak, którego gol w 38 min był bramką kontaktową. Almatur do końca spotkania dzielnie się bronił i zdołał utrzymać prowadzenie. Wygrał 3:2.

Dzień konia mieli zawodnicy FC MDP Jeżyce. Wychodziło im dosłownie wszystko, co przy słabszej formie Bragi dało okazałą wygraną 9:4. Po kwadransie gry był remis 2:2, ale na zakończenie pierwszej odsłony spadkowicz tracił już dwa gole do Jeżyc. Po zmianie stron przewaga urosła do pięciu trafień. Dla FC MDP było to pierwsze jesienne zwycięstwo. Braga pomimo porażki nadal ma tylko dwa punkty straty do lidera.

Almatur Biuro Podróży – Winiary FC 3:2 (2:0)

16′ Jakub Tomaszkiewicz, 20′ Maciej Smoczyk, 24′ Adam Napierała – 28′ 38′ Damian Nowak
8-2
Michał Romejko (Almatur Biuro Podróży)

FC MDP Jeżyce – FSC Braga 9:4 (4:2)

10′ 21′ 32′ Dawid Ruman, 18′ 28′ Piotr Marciniak, 22′ 40′ Leszek Odrzywolski, 15′ Jakub Chyży, 17′ Marcin Pajchrowski – 15′ 24′ Mateusz Gajewski, 13′ Krzysztof Stępniak, 30′ Jakub Hajman
3-2
Dawid Ruman (FC MDP Jeżyce)

3. WL Liga: Komplet punktów Archiwum X

W dalszym ciągu w dobrej formie znajdują się zawodnicy Archiwum X, którzy zapisali na swoje konto trzecią wygraną w trzecim pojedynku. Mecz z Obligain rozpoczął się od dwóch bramek Radosława Ochnio w 4 i 6 min. Zawodnicy ubrani w szare trykoty prowadzili 2:0, ale nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku do przerwy. W 14 min na 1:2 trafił Mikołaj Wrombel, a 120 sekund późnie wyrównał Maciej Galin. Obaj zostali bohaterami spotkania. W drugiej części Archiwum X było nie do zatrzymania. Galin dołożył trzy trafienia, Wrombel dwa. AX wygrał 10:3.

Coraz lepiej na WL Lidze prezentuje się Cosmo Group. Granatowi odnieśli drugą wygraną na jesień i zajmują miejsce w górnej połówce tabeli grupy B. Mecz z Los Amarillos rozpoczął się od rozwiązania worka z bramkami – w pierwszych dziesięciu minutach padło ich sześć. Znakomite zawody rozgrywał Tomasz Goch z Cosmo Group, który zdobył połowę z tych goli, a jego drużyna wygrywała 4:2. Nie zatrzymał się w drugiej połowie i dorzucił do swojego indywidualnego dorobku kolejne dwa trafienia. Jego vis a vis – Piotr Buszta zakończył spotkanie z hattrickiem – były to wszystkie bramki zdobyte przez Los Amarillos, który przegrał z Cosmo Group 3:8.

Najbardziej zacięty pojedynek odbył się na koniec zmagań na MDK-u. Do przerwy Fresh Cargo remisowało z Imperium Łazarskim 1:1. W 24. minucie, która okazała się kluczową w tym meczu, Marcin Busz i Sławomir Szalczyk zdobyli bramki dające prowadzenie Imperium Łazarskiego 3:1. Trzy minuty później Fresh Cargo złapało kontakt, ale w 34 min ponownie musiało odrabiać dwubramkową stratę, której nie udało się już zmniejszyć. Imperium wygrało 4:2 i zawitało do ścisłej czołówki grupy B.

Cosmo Group – Los Amarillos 8:3 (5:2)

1′ 8′ 10′ 22′ 32′ Tomasz Goch, 13′ 23′ Tomasz Maciejewski, 7′ Maciej Sieniawski – 6′ 9′ 40′ Piotr Buszta
2-2
Tomasz Goch (Cosmo Group)

Archiwum X – Obligain 10:3 (2:2)

16′ 22′ 32′ 38′ Maciej Galin, 14′ 26′ 34′ Mikołaj Wrombel, 30′ Przemysław Książkiewicz, 32′ Damian Grat, 36′ Krzysztof Wower – 4′ 6′ 24′ Radosław Ochnio
4-2
Maciej Galin (Archiwum X)

Fresh Cargo – Imperium Łazarskie 2:4 (1:1)

1′ Artur Kostańczak, 27′ Łukasz Sałata – 7′ Sebastian Kozela, 24′ Marcin Busz, 24′ Sławomir Szalczyk, 34′ Zbigniew Urbaniak