Drugi komplet Fresh Cargo

Na zakończenie drugiej kolejki odbyły się trzy spotkania. Niedzielny wieczór do udanych mogli zaliczyć zawodnicy Kolib Luboń FC, Winiar FC oraz Fresh Cargo.

2. WL Liga: Udany debiut Kolib-u, Winiary odrabiają straty i wygrywają

Na drugim froncie w ostatnim czasie zostało powitanych trzech beniaminków. Każdy z nich debiutował w zeszłym sezonie na WL Lidze, a w tym witał się z zapleczem elity. Po czterech spotkaniach Peaky Blinders mają dwie wygrane, Nankatsu jedną, a po niedzielnym meczu do tego grona z kompletem punktów dołączył Kolib. Mecz rozstrzygnął się po pierwszej odsłonie, po której zespół z Lubonia wygrywał 5:1. Do 31 min dołożył jeszcze trzy trafienia. Wygrana była niezagrożona, a ostatecznie zakończyło się wygraną nad Jeżycami 8:5.

Dwubramkową stratę odrobiły Winiary FC. Po kwadransie gry zdobywcy Pucharu Wiary Lecha przegrywali z Bragą 0:2, ale jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania. W 18 min gola kontaktowego zdobył Damian Nowak, a chwilę przed gwizdkiem oznajmiającym zmianę stron za bramkę samobójczą zrehabilitował się Łukasz Cendalski. W drugiej odsłonie Winiary poszły za ciosem. W 32 min trafił Bartosz Kujawiak. Dwie minuty później było już 4:2 za sprawą kolejnego gola Nowaka. Braga zdołała doprowadzić do emocjonującej końcówce, dzięki bramce Mateusza Gajewskiego, ale nie zdołała już doprowadzić do remisu.

Kolib Luboń FC – FC MDP Jeżyce 8:5 (5:1)

1′ 13′ Bartłomiej Rykiel, 7′ 31′ Adam Kolber, 8′ Łukasz Zgrabka, 19′ Łukasz Szykowny, 25′ Wojciech Król, 30′ Czesław Tandecki – 27′ 36′ Marcin Pajchrowski, 9′ Maksymilian Szwak, 24′ Marcin Łażewski, 37′ Piotr Marciniak
3-4
Bartłomiej Rykiel (Kolib Luboń FC)

FSC Braga – Winiary FC 3:4 (2:2)

4′ Łukasz Cendalski (samob.), 15′ Mikołaj Hajdasz, 37′ Mateusz Gajewski – 18′ 34′ Damian Nowak, 20′ Łukasz Cendalski, 32′ Bartosz Kujawiak
Bartosz Cieślak (Winiary FC)
4-4
Damian Nowak (Winiary FC)

3. WL Liga: Druga wygrana Fresh Cargo

Na pozycji lidera drugą serię zakończyło Fresh Cargo, które drugi raz na jesień podniosło z boiska komplet punktów. Strzelanie w 4 min rozpoczął Robert Wawrzonkowski. Siedem minut później na koncie obu zespołów było łącznie pięć bramek, a Fresh Cargo wygrywało 3:2. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona. Drugą lepiej rozpoczęli zawodnicy Cosmo Group. W 27 min stan gry wyrównał Mateusz Michałek. Drugi raz nie udało się jednak zapunktować. Ostatnie minuty należały do Fresh Cargo. W 32 min drugiego gola w meczu zdobył Łukasz Sałata, a 120 sekund później wynik ustalił Wawrzonkowski.

Fresh Cargo – Cosmo Group 5:3 (3:2)

4′ 34′ Robert Wawrzonkowski, 10′ 32′ Łukasz Sałata, 7′ Michał Fertsch – 9′ Maciej Sieniawski, 11′ Tomasz Goch, 27′ Mateusz Michałek