Krwinki na sześć

IKP Olimpia dalej wygrywa – po dwóch zwycięstwach jest liderem pierwszej ligi. Środa była udana dla dwóch drużyn Krwinek. Pocztowe i Czerwone zdobyły pierwsze komplety punktów.

1. WL Liga: Olimpia liderem, Desperados z pierwszą wygraną

24 godziny na pierwszym miejscu była transkrupka.pl. Po wygranej nad Fabryką Burgerów po raz pierwszy w tym sezonie na fotelu zasiedli obrońcy tytułu mistrzowskiego. Do przerwy IKP Olimpia prowadziła 2:0 po golach Jacka Grocholewskiego (4 min) i Jacka Dembińskiego (5 min). Druga część rozpoczęła się od bramki kontaktowej Daniela Musiałowskiego, która w ostatecznym rozrachunku okazała się jedną z dwóch bramek honorowych. Po trzydziestu minutach IKP prowadził 4:1, a na zakończenie spotkania wynik na 5:2 ustalił Grocholewski.

Pizzeria Dobre Miejsce 65 po latach gry w drugiej i trzeciej lidze rozegrała pierwszy w historii zespołu mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zderzenie z elitą było bolesne i zakończyło się przegraną z Desperados 1:3. Pierwszego gola Pizzeria straciła na koniec pierwszej odsłony, a kolejne wpadły w 28 i 33 min. Desperados prowadzili 3:0 i nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Beniaminek zmniejszył straty, ale i zdobył historycznego gola w elicie. W 36 min do siatki trafił Michał Brylewski.

Fabryka Burgerów – IKP Olimpia 2:5 (0:2)

22′ Daniel Musiałowski, 30′ Igor Stepanchenko – 4′ 40′ Jacek Grocholewski, 5′ 26′ Jacek Dembiński, 29′ Bartosz Szpalik
3-2
Jacek Dembiński (IKP Olimpia)

Desperados – Pizzeria Dobre Miejsce 65 3:1 (1:0)

20′ Dawid Werda, 28′ Tomasz Majer, 33′ Tytus Ostoja – 36′ Michał Brylewski
Mateusz Michalski (Desperados)
4-4
Marcin Bury (Desperados)

3. WL Liga: Środa Krwiodawców

W każdym z czterech trzecioligowych starć mieliśmy do czynienia z tzw. „łamańcem”. Zespoły, które wygrywały po pierwszej odsłonie, w drugiej traciły swoją przewagę i ostatecznie musiały uznać wyższość rywali. Dwiema bramkami wygrywali Los Amarillos i Imperium Łazarskie. Ci pierwsi trzy minuty po wznowieniu gry mieli już trzy bramki przewagi. FC Atmosferić zdołał doprowadzić do wyrównania, ale i wygrać 5:3. Była to druga wygrana na jesień zawodników grających w trykotach w biało-czerwoną szachownicę. Imperium Łazarskie uległo Pocztowym Krwinkom różnicą jednej bramki. Decydującego gola w 39 min zdobył Damian Krzyżaniak, który pojedynek zakończył z hattrickiem. Pocztowcy do przerwy przegrywali 1:3, ale ostatecznie zakończyli mecz z korzystnym wynikiem – 5:4.

KKS Południe prowadził z Archiwum X 2:1, Obligain z Czerwonymi Krwinkami 3:2. Spadkowicz w 21 min wygrywał już 3:1, ale po półgodzinie gry dzięki dwóm trafieniom Macieja Galina był już remis 3:3. Południe zdołało jeszcze prowadzić 4:3, lecz w końcówce nie zatrzymało Marcina Biniasza, który zapewnił AX zwycięstwo 5:4. Czerwone Krwinki po sześciu minutach drugiej części odwróciły wynik, a po golu Tomasza Grzonki w 39 min wygrywały już dwoma trafieniami. Ostatecznie pokonały Obligain 6:5.

KKS Południe – Archiwum X 4:5 (2:1)

8′ 32′ Jan Świątek, 20′ Hubert Buchwald, 21′ Adrian Adamczyk – 23′ 29′ Maciej Galin, 35′ 38′ Marcin Biniasz, 7′ Krzysztof Wower
2-2
Maciej Galin (Archiwum X)

Obligain – Czerwone Krwinki 5:6 (3:2)

1′ 20′ Albert Stachowiak, 16′ Radosław Ochnio, 33′ Jakub Chmielewski, 40′ Maksymilian Łazarewicz – 7′ 25′ 32′ Marcin Rajewicz, 26′ 39′ Tomasz Grzonka, 11′ Piotr Gałecki
2-8
Marcin Rajewicz

FC Atmosferić – Los Amarillos 5:3 (0:2)

27′ 34′ Mikołaj Janiak, 24′ Mateusz Siwiński, 36′ Mikołaj Kosicki, 38′ Bartosz Siejak – 14′ 20′ Piotr Buszta, 23′ Tomasz Klimecki
Mateusz Siwiński (FC Atmosferić)
4-4
Mikołaj Janiak (FC Atmosferić)

Imperium Łazarskie – Pocztowe Krwinki 4:5 (3:1)

1′ 17′ Sławomir Szalczyk, 10′ 34′ Sebastian Kozela – 13′ 35′ 39′ Damian Krzyżaniak, 22′ Maciej Maryniak, 33′ Roman Silivonyuk