Remis rzutem na taśmę

Braga wraca do drugiej ligi ze zwycięstwem. PWW rehabilituje się za porażkę na inaugurację. Pierwszy punkt zdobywa Diadal.

2. WL Liga: Zwycięski i przegrany powrót do drugiej ligi

Po półrocznej przygodzie z elitą ponownie w drugiej lidze zagrali zawodnicy Mechanicznej Pomarańczy i FSC Bragi. Pierwszy ze spadkowiczów rywalizował z niedoszłym … spadkowiczem. PWW Banda w zeszłym sezonie zajęła przedostatnie miejsce w drugiej lidze, ale uratowała się poprzez wycofanie Grant Tkanin. W kolejnej kampanii winogradzianie mają zamiar udowodnić, że poprzednia była wypadkiem przy pracy. Jesień rozpoczęli z wysokiego C – wygrali z Mechaniczną Pomarańczą 4:2. Spadkowicz z pierwszej ligi, który do kolejnej edycji przystąpił w mocno zmienionym składzie prowadził po golu Bartosza Szarkowskiego w 13 min. Po półgodzinie gry przegrywał jednak 1:3, a w 32 min został dobity czwartym trafieniem autorstwa Andrzeja Bukowskiego. Mechaniczna nie podniosła się, a pięć minut przed zakończeniem jedynie zmniejszyła straty do dwóch goli.

Zdecydowanie lepiej spośród spadkowiczów zaprezentowała się Braga, która po trudnej przeprawie ograła Almatur. W pierwszej połowie padła jedna bramka. Tuż przed przerwą, w 20 min, wynik otworzył Mateusz Gajewski. Ten sam zawodnik wespół z Krzysztofem Stępniakiem w 37 min odwrócił wynik o 180 stopni. Pięć minut przed końcem Almatur wygrywał 4:3, ale po feralnym fragmencie spotkania już się nie podniósł. Przegrał 4:5.

Mechaniczna Pomarańcza – PWW Banda 2:4 (1:1)

13′ Bartosz Szarkowski, 35′ Paweł Fekner – 20′ Dariusz Foltyn, 27′ Michał Dąbrowski, 30′ Krzysztof Marciniak, 32′ Andrzej Bukowski
Bartosz Otto (PWW Banda)
2-2
Michał Dąbrowski (PWW Banda)

FSC Braga – Almatur Biuro Podróży 5:4 (1:0)

20′ 37′ Mateusz Gajewski, 30′ Kacper Dolski, 34′ Mikołaj Hajdasz, 37′ Krzysztof Stępniak – 27′ Marcin Winny, 29′ Jakub Tomaszkiewicz, 33′ Radosław Mróz, 35′ Marcin Michalak
Marcin Michalak (Almatur Biuro Podróży)
Radosław Mróz (Almatur Biuro Podróży, na ławce rezerwowych)
4-5
Mateusz Gajewski (FSC Braga)

3. WL Liga: Remis rzutem na taśmę

Od mocnego uderzenia rozpoczął Diadal, który po ośmiu minutach i golach Bartosza Soszyńskiego oraz Jana Kapustki prowadził 2:0. Jeszcze przed przerwą Magiczny Świat zdołał wyrównać. W 17 min gola kontaktowego zdobył Filip Pyzder, a wynik pierwszej odsłony ustalił wyrównującym trafieniem Bartosz Witkowski. Beniaminek poszedł za ciosem. W 31 min ponownie na listę strzelców wpisał się Pyzder. Nie była to jednak ostatnia bramka w tym pojedynku. Na gola zamykającego mecz trzeba było czekać do końcowego gwizdka. Chwilę przed nim dublet ustrzelił Jan Kapustka. Diadal wyrównał rzutem na taśmę i zdobył pierwszy punkt na jesień.

Magiczny Świat – Diadal 3:3 (2:2)

17′ 31′ Filip Pyzder, 20′ Bartosz Witkowski – 8′ 40′ Jan Kapustka, 2′ Bartosz Soszyński