Trzecioligowcy rozpoczęli jesień

Pierwsze jesienne mecze o punkty za nami. Trzy oczka na swoje konta zapisali KKS Południe, Fresh Cargo oraz debiutujący na WL Lidze – Magiczny Świat.

3. WL Liga: Ruszyła liga!

Pierwszy mecz był premierowy pod każdym względem. W starciu KKS Południe z Czerwonymi Kartkami padła pierwsza bramka, były też pierwsze hatrricki, a sędzia pokazał pierwszą żółtą i czerwoną kartkę. Pierwszego gola w 7 min zdobył Marcin Rajewicz, który spotkanie zakończył z trzema trafieniami. Nie dały one jednak punktów. KKS Południe, które wróciło do trzeciej ligi po siedmiu latach gry na zapleczu elity, miało w swoich szeregach dwóch zawodników z trzema golami. Pierwszego hattricka w sezonie zdobył najlepszy na boisku – Artur Bredow, który trafiał co dziesięć minut. W 8 min wyrównał, w 18 min dał prowadzenie, a w 28 min wyprowadził swój zespół na dwubramkową przewagę. Drugiego hattricka zdobył Dawid Gralak, który wespół z Michałem Lesieckim przypieczętował zwycięstwo. Południe wygrało 7:3. Czerwone Krwinki, prócz premierowego gola na jesień, otrzymały też pierwsze kartki – żółtą i czerwoną.

W pierwszej minucie Adrian Madajczyk z Diadala otworzył wynik pojedynku z Fresh Cargo. W kolejnej było już 1:1 – wyrównał Robert Wawrzonkowski. Drugie, ale też ostatnie prowadzenie Diadalowi dał Bartosz Soszyński. Na 2:1 trafił w 6 min. Kolejne należały do drużyny spod znaku Punishera. Jeszcze przed przerwą osiągnęli przewagę dwóch bramek, a do końca spotkania powiększyli ją do trzech trafień. Hatrrickiem popisał się Łukasz Sałata, dublet ustrzelił Michał Fertsch. Fresh Cargo wygrało 7:4.

W rozgrywkach WL Ligi zadebiutował Magiczny Świat. Zespół mający w składzie byłych zawodników Mechanicznej Pomarańczy łatwo rozprawił się z Los Amarillos (dawniej FC Lebiegi). Do przerwy beniaminek prowadził 4:0, a po zmianie stron podwoił dorobek. Wygrał 8:2.

KKS Południe – Czerwone Krwinki 7:3 (2:2)

8′ 18′ 28′ Artur Bredow, 21′ 30′ 34′ Dawid Gralak, 38′ Michał Lesiecki – 7′ 20′ 39′ Marcin Rajewicz
Adrian Korach (Czerwone Krwinki)
Kamil Sroczyński (Czerwone Krwinki)
1-3
Artur Bredow (KKS Południe)

Fresh Cargo – Diadal 7:4 (4:2)

18′ 24′ 27′ Łukasz Sałata, 13′ 21′ Michał Fertsch, 2′ Robert Wawrzonkowski, 16′ Łukasz Orłowski – 1′ 26′ Adrian Madajczyk, 6′ Bartosz Soszyński, 39′ Damian Świderski
Łukasz Kowalski (Fresh Cargo)
4-3
Łukasz Sałata (Fresh Cargo)

Magiczny Świat – Los Amarillos 8:2 (4:0)

16′ 20′ 38′ Patryk Pawlaczyk, 8′ 18′ Filip Pyzder, 32′ Artur Darul, 37′ Bartosz Witkowski, 39′ Damian Zajączkowski – 27′ 40′ Grzegorz Silski