Komplet zwycięstw FC Nankatsu

Poznaniacy dają brązowe medale Grant Tkaninom. Desperados zagrają w barażu. FC Nankatsu kończy sezon z kompletem wygranych.

1. WL Liga: Tkaniny z brązem, Desperados w barażu

Transkrupka.pl po zwycięstwie w finale Pucharu WL Ligi mogła pójść za ciosem i wywalczyć brązowe krążki w ligowych zmaganiach. Warunkiem było jednak pokonanie mocnych Poznaniaków, którzy przez cały sezon tylko trzy razy schodzili z boiska pokonani, w tym dwukrotnie, jak wszystkie pozostałe drużyny, przez York-a. Pierwsi trafili wicemistrzowie, ale już po dwóch minutach był remis 1:1, który utrzymał się do 19 min. Wówczas na prowadzenie Poznaniaków wyprowadził Krzysztof Schoen. Po zmianie stron, do 30 min, trwała wymiana ciosów. Ostatnie dziesięć minut to już popis Filipa Trębacza, który do gola w 29 min dołożył kolejne trzy trafienia. Wynik spotkania na jego zakończenie ustalił Dawid Brudniewicz. Poznaniacy wygrali 8:4, odnosząc dziesiąte zwycięstwo w sezonie. Trzecie miejsce wywalczył Grant.

Na zakończenie ligowej wiosny odbył się mecz Fabryki Burgerów i Desperados. Było to ważne spotkanie dla tych ostatnich, ale i dla Fajerwerkowa.pl. Oba zespoły mogły zająć jeszcze ósme, barażowe miejsce. Desperados potrzebowali remisu, Pirotechnicy musieli trzymać kciuki za Burgery. Po dwunastu minutach plan realizowała ta pierwsza ekipa. Po golach Tomasza Majera i Mateusza Michalskiego Desperados prowadzili 2:0. Jeszcze przed przerwą Fabryka zdobyła gola kontaktowego, a po zmianie stron dobiła rywali czterema trafieniami. Pięć minut przed końcem złocisto-czarni prowadzili 5:2. W 38 min Majer ponownie pokonał Kamila Sikorskiego, ale na jakikolwiek pościg nie było już czasu. Fabryka Burgerów wygrała 5:3. Potwierdziła, że w grupie spadkowej była najlepsza. Desperados staną przed jeszcze jedną szansą na uratowanie ligowego bytu. 1 września zagrają baraż z Atletico Blumariną.

Poznaniacy – transkrupka.pl 8:4 (2:1)

29′ 34′ 36′ 39′ Filip Trębacz, 3′ 19′ Krzysztof Schoen, 25′ Mateusz Chmal (samob.), 40′ Dawid Brudniewicz – 5′ Nikodem Jasina, 28′ Mateusz Cwojdziński, 29′ Wojciech Giełda, 36′ Marcin Dorosz
1-4
Filip Trębacz (Poznaniacy)

Fabryka Burgerów – Desperados 5:3 (1:2)

17′ 31′ Anton Kutsenko, 28′ 35′ Igor Stepanchenko, 27′ Maciej Krzysztof – 10′ 38′ Tomasz Majer, 12′ Mateusz Michalski
Kamil Sikorski (Fabryka Burgerów)
4-2
Tomasz Majer (Desperados)

3. WL Liga: Nankatsu z kompletem wygranych, Kalinowski z tytułem króla strzelców

W trzeciej lidze nie było mocnych na FC Nankatsu. Mistrz najniższego szczebla dzień po wywalczeniu brązu w Pucharze WL Ligi dobił do kompletu zwycięstw w rozgrywkach ligowych. Na zakończenie wiosny pokonał Progresywnych 7:3. Pojedynek był popisem Marka Kalinowskiego, który zdobył cztery gole dające mu tytuł króla strzelców. Było to jego drugie zwycięstwo w klasyfikacji, gdyż w Pucharze WL Ligi również był pierwszy wśród snajperów.

Pierwszy wtorkowy pojedynek pomiędzy Pocztowymi Krwinkami i Imperium Łazarskim zakończył się remisem 4:4. Między 5., a 10. minutą obie drużyny zdobyły aż sześć bramek! Cztery z nich na swoje konto zapisał napastnik Łazarskich – Sebastian Kozela, a dwie Damian Krzyżaniak z Pocztowych. Ten ostatni w drugiej połowie skompletował nieklasycznego hattricka. W 35 min ustalił wynik meczu.

Pocztowe Krwinki – Imperium Łazarskie 4:4 (2:4)

7′ 10′ 35′ Damian Krzyżaniak, 30′ Dmitro Borvskiy – 5′ 7′ 8′ 10′ Sebastian Kozela
2-3
Błażej Nowaczyk (Imperium Łazarskie)

FC Nankatsu – Progresywni 7:3 (5:2)

6′ 15′ 22′ 34′ Marek Kalinowski, 19′ 20′ Mikołaj Dawidowski, 14′ Artur Kowalski – 4′ 13′ Mikołaj Marcinkowski, 35′ Marek Kalinowski (samob.)