Dzień mistrzów

Po raz pierwszy po zdobyciu złotych krążków zaprezentowali się mistrzowie pierwszej i drugiej ligi. Były to dobre występy. York wygrał z transkrupką.pl, Pobiedziki ograły LED Lighting Team.

1. WL Liga: Trzy z przodu, zero z tyłu. York z dwunastym zwycięstwem

Perfekcyjna gra w obronie, duża wymienność podań i skuteczność. Są to cechy nowych-starych mistrzów WL Ligi, którzy zmierzają po historyczny wyczyn, czyli potrójną koronę okraszoną samymi zwycięstwami. York szybko ustawił sobie pojedynek z transkrupką.pl. Po dziesięciu minutach prowadził 2:0 i mógł skupić się w pełni na kontroli tej potyczki. W szeregach czarno-białych zabrakło najlepszego strzelca rozgrywek – Bartosza Dylewskiego, co miało duże znaczenie. Żaden z zawodników transkrupki.pl nie zdołał pokonać Łukasza Machowiny. W ostatniej minucie wynik spotkania na 3:0 z rzutu wolnego ustalił Radosław Lamch. Była to dwunasta wygrana Yorka w dwunastym meczu wiosny oraz siedemnasty pojedynek z rzędu bez porażki. Ostatnią ponieśli w zeszłym roku w listopadzie. Pokonała ich wtedy … transkrupka.pl.

Zwycięstwo Yorka pozwoliło zdobyć Poznaniakom srebrne medale bez względu na wyniki ostatnich spotkań mistrzów jesiennej edycji. Wicemistrzom pozostały dwa mecze do rozegrania – z Synami Gehenny (2 sierpnia) i transkrupką.pl (4 sierpnia).

York – transkrupka.pl 3:0 (2:0)

3′ Piotr Nowak, 9′ Michał Mirecki, 40′ Radosław Lamch
Piotr Grunt (transkrupka.pl)
6-5
Radosław Lamch (York)

2. WL Liga: Cenny remis Gold FC

Szanse na awans do pierwszej ligi definitywnie stracił LED Lighting Team. W pojedynku przeciwko Pobiedzikom grając bez zmian nie miał szans. Ledy prowadziły 1:0 po golu Krzysztofa Filasa w 3 min, na przerwę schodziły z remisem, ale po zmianie stron nie nadążyły za najlepszą drugoligową drużyną obecnej wiosny. Pobiedziki między 27., a 35. minutą zdobyły cztery gole, które przesądziły o wygranej. Mecz zakończył się wynikiem 5:2. Czterokrotnie na listę strzelców wpisał się Maciej Ciszewicz, który do lidera klasyfikacji snajperów – Radosława Mroza traci ledwie jednego gola.

Mały krok w kierunku utrzymania zrobił Gold FC, któremu udało się odebrać punkty Winiarom FC. Złoci dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale nie zdołali dowieźć korzystnego wyniku do końcowego gwizdka. Pojedynek zakończył się remisem 3:3. Gold ma obecnie przewagę czterech punktów nad ósmym PWW, ale jeden mecz więcej rozegrany.

LED Lighting Team – Pobiedziki 2:5 (1:1)

3′ Krzysztof Filas, 38′ Artur Stawski – 15′ 27′ 30′ 35′ Maciej Ciszewicz, 34′ Jakub Korytowski
Tomasz Martyniak (LED Lighting Team)
2-3
Maciej Ciszewicz (Pobiedziki)

Winiary FC – Gold FC 3:3 (2:2)

3′ 20′ Mateusz Nowak, 33′ Mikołaj Różański – 5′ 24′ Bartosz Kowalczyk, 14′ Eryk Żak
4-4
Bartosz Kowalczyk (Gold FC)

3. WL Liga, grupa C2: Trzy zespoły w grze o pierwsze miejsce, Fresh Cargo odpada

W pierwszym pojedynku fazy finałowej, a zarazem eliminacyjnego do Pucharu Wiary Lecha, w grupie C2 KS Wicher pokonał Fresh Cargo 7:4. Lider zachował szanse na udział w walce o trofeum, zawodnicy spod znaku Punishera wypadli z gry i w najbliższym meczu pożegnają się z wiosenną edycją. Wicher, który od początku spotkania zaczął budować przewagę nad rywalem po pierwszej odsłonie prowadził 6:2. Po zmianie zdobył jednego gola, ale w pełni kontrolował grę. Wygrana pozwoliła na zostanie samodzielnym liderem. KSW ma obecnie trzy oczka przewagi nad Obligainem i już sześć nad Semplerem, który ma iluzoryczne szanse na zajęcie pierwszej lokaty. Sprawa pierwszego miejsca powinna rozstrzygnąć się pomiędzy pierwszymi dwiema zespołami.

KS Wicher – Fresh Cargo 7:4 (6:2)

7′ 17′ 19′ Marcin Błochowiak, 4′ Marcin Fiedler, 12′ Łukasz Sękowski, 16′ Mikołaj Kleczewski, 24′ Aleksander Geisler – 8′ Robert Wawrzonkowski, 13′ Wojciech Romel, 38′ Łukasz Orłowski, 40′ Artur Kostańczak