Cosmo Group i FC Lebiegi zagrają o Puchar Wiary Lecha

Dwóch beniaminków 4 sierpnia stanie do walki o Puchar Wiary Lecha. Połowę miejsc przeznaczoną dla trzecioligowców zajęli Cosmo Group i FC Lebiegi.

3. WL Liga: Cosmo Group i FC Lebiegi w Pucharze Wiary Lecha

Na trzecim froncie ruszyła walka o prawo gry w Pucharze Wiary Lecha. Po środowych spotkaniach połowa miejsc została zajęta. Dwa z trzech meczów nie doszły do skutku. Do pojedynków z Lebiegami nie przystąpiła Torpeda, a do spotkania z Cosmo Group – Ejbry, które zanotowały fatalne dwa dni (trzy porażki). Trzecia potyczka została rozegrana. Na remis bądź porażkę Archiwum X liczyło Cosmo Group, które w przypadku takich rozstrzygnięć zapewniłoby sobie miejsce w Pucharze Wiary Lecha.

Strzelanie w jedynym czwartkowym trzecioligowym starciu rozpoczęło Archiwum X. W 15 min do siatki trafił Maciej Galin. Kolejne minuty to już dominacja Atmosfericia, który na przerwę schodził prowadząc różnicą dwóch bramek. W 17 min wyrównał Mikołaj Janiak, a następnie dubletem popisał się Bartosz Siejak. Po zmianie stron ponownie jako pierwsi uderzyli zawodnicy Archiwum X. Dwukrotnie bramkarza FCA pokonał Marcin Biniasz i w 31 min wyrównał stan gry. Radość nie trwała jednak długo. Do bramki strzelonej przed przerwą kolejne dwa trafienia dorzucił Janiak i Atmosferić prowadził 5:3. Strzelanie zakończył Biniasz. Napastnik Archiwum X w 36 min dorzucił trzeciego gola (trzeci raz z rzędu!), który ustalił wynik spotkania na 5:4. Zwycięstwo FC Atmosfericia dało awans do Pucharu Wiary Lecha drużynie Cosmo Group.

FC Atmosferić – Archiwum X 5:4 (3:1)

17′ 32′ 33′ Mikołaj Janiak, 18′ 19′ Bartosz Siejak – 24′ 31′ 36′ Marcin Biniasz, 15′ Maciej Galin