Bohaterowie ostatnich akcji

Aż trzy mecze kończyły się golami w ostatnich minutach. Braga przedłużyła nadzieję na utrzymanie w elicie, Almatur powstrzymał zmierzających do pierwszej ligi Onych, Stoczniowiec zrobił duży krok w kierunku zachowania drugoligowego statusu.

1. WL Liga: Braga ratuje remis w ostatniej minucie, Fajerwerkowo pozostanie w pierwszej lidze

Braga mecz z Desperados rozpoczęła od gola Mateusza Gajewskiego w 4 min. Dalej już nie było kolorowo. FSC stracił aż cztery bramki i pierwszą odsłonę zakończył ze stratą trzech goli do rywali. Powrócili jednak do gry. Po półgodzinie Braga złapała kontakt z Desperados, którym w 39 min udało się zamknąć mecz. Gol Tomasza Majera na 5:3 miał być gwoździem do trumny przesądzającym o spadku. Braga podniosła się, ale pomocną dłoń wyciągnęli też Desperados. Pozwolili na natychmiastową odpowiedź, a później po bezsensownym faulu przy polu karnym FSC sprezentowali rzut karny przedłużony. Obie okazje wykorzystał Gajewski. Braga zremisowała 5:5. Bezpośrednio się nie utrzyma, ale wciąż jest w grze o miejsce barażowe.

FSC po cichu liczył na zwycięstwo Mechanicznej Pomarańczy, które dawałoby nadzieje na wyprzedzenie Fajerwerkowa. Pirotechnicy pomimo problemów kadrowych pokonali beniaminka 3:1. Wynik meczu został ustalony w pierwszej połowie. Po dziesięciu minutach żółto-czarni prowadzili 3:0, po kwadransie Mechaniczna zdobyła gola, który miał dać nadzieję na lepszą drugą połowę. Pomarańczowi byli stroną dominującą, ale piłka nie chciała wpaść do bramki strzeżonej przez Tomasza Bartkowiaka. Fajerwerkowo.pl dzięki wygranej utrzymało się w elicie. Mechaniczna wróciła do drugiej ligi, ale jeszcze otrzyma dwie szanse na godne pożegnanie się z najwyższą klasą rozgrywkową.

Desperados – FSC Braga 5:5 (4:1)

17′ 39′ Tomasz Majer, 6′ Jakub Wereszczak, 7′ Dawid Werda, 20′ Michał Bartkowiak – 4′ 40′ 40′ Mateusz Gajewski, 27′ Piotr Błaszak, 30′ Krzysztof Stępniak
8-3
Mateusz Gajewski (Desperados)

Mechaniczna Pomarańcza – Fajerwerkowo.pl 1:3 (1:3)

15′ Bartosz Kaliński – 6′ 9′ Krzysztof Pieczyński, 10′ Damian Tafelski
6-2
Krzysztof Pieczyński (Fajerwerkowo.pl)

2. WL Liga: Almatur przedłuża emocje w grupie mistrzowskiej

W 39 min Oni byli jedną nogą w pierwszej lidze. Gdyby wygrali z Almaturem potrzebowaliby zwycięstwa nad Evertec. Wszystko zależałoby od nich. Po bramce Macieja Romejki w ostatniej sekundzie awans nie jest już w nogach Onych, choć to żółto-czarni są obecnie na drugiej, ostatniej premiowanej bezpośrednim awansem, pozycji. Z remisu 4:4 najbardziej ucieszyło się Atletico, które obecnie, w przypadku dwóch zwycięstw powróci do elity oraz Pobiedziki – nowy mistrz drugiego frontu. Gol Romejki był też ważny dla Pizzerii Dobre Miejsce 65 i Ledów. Obie drużyny wraz z Almaturem nadal pozostają w grze o ostatnie dwa miejsca na podium.

W grupie spadkowej odbyły się dwa spotkania z udziałem zespołów, które są pod kreską. PWW Banda wysoko uległa Jeżycom, ale nadal nie zaprzepaściła szans na zachowanie ligowego bytu. Utrzymał się za to FCJ, który w klasyfikacji wyprzedził Winiarskich i jest obecnie drugi. Mecz zakończył się wynikiem 11:2, a łupem bramkowym podzieliło się aż ośmiu zawodników, w tym jeden gracz … PWW Bandy. Beniaminek zajmuje ósme miejsce i traci punkt do Szturmowców. W piątek zagra ze Stoczniowcem, który w ostatniej chwili uratował remis w pojedynku z Południem. KKS musiał wygrać, a plan zdobycia trzech punktów miał już zrealizowany w 39 min. Prowadzenie 4:3 rodziło się bólach. Stoczniowiec prowadził 2:1, 3:2, ale w 37 min stracił je po bramce Dawida Gralaka. Dwie minuty później kolejnego gola w meczu zdobył Artur Bredow. KKS nie utrzymał przewagi, która dałaby bardzo dużo w kwestii dalszej walki o utrzymania. Bohaterem Stoczniowca został Karol Donarski. Do dwóch bramek dołożył trzecią, dającą remis warty więcej niż punkt.

Oni – Almatur Biuro Podróży 4:4 (3:2)

8′ Kacper Wilczak, 10′ Paweł Jassem, 20′ Wojciech Jerzak, 33′ Krzysztof Borkowski – 2′ 9′ 22′ Radosław Mróz, 40′ Maciej Romejko
Paweł Jassem (Oni), Maciej Smoczyk, Konrad Olesik (obaj Almatur Biuro Podróży)
4-5
Radosław Mróz (Almatur Biuro Podróży)

Stoczniowiec – KKS Południe 4:4 (1:1)

10′ 24′ 40′ Karol Donarski, 35′ Wojciech Zarębski – 9′ 39′ Artur Bredow, 30′ 37′ Dawid Gralak
Jarosław Szmul (Stoczniowiec)
Michał Kowalski (Stoczniowiec), Marcin Ładziak (KKS Południe)
5-4
Karol Donarski (Stoczniowiec)

FC MDP Jeżyce – PWW Banda 11:2 (5:0)

3′ 7′ Marcin Łażewski, 17′ 34′ Łukasz Szykowny, 35′ 37′ Piotr Marciniak, 5′ Marcin Pajchrowski, 14′ Andrzej Borowski (samob.), 20′ Wojciech Borowski, 27′ Marcin Mieszczyński, 31′ Leszek Odrzywolski – 32′ 37′ Krzysztof Marciniak