Atletico Blumarina daje awans Pobiedzikom i pozostaje w grze o elitę

Najważniejszą informacją wtorkowych gier był awans do pierwszej ligi Pobiedzików. Stało się to po zwycięstwie Atletico Blumariny nad Ledami. Do grupy mistrzowskiej trzeciej ligi awansowało Imperium Łazarskie.

1. WL Liga: transkrupka.pl pozostaje w wyścigu po podium

Wymiana zespołów na trzeciej lokacie trwa w najlepsze. Po wtorkowej kolejce ostatnie miejsce na podium zajmuje transkrupka.pl, która po cichu liczy na włączenie się do gry o srebro. Żeby osiągnąć cel potrzebuje dwóch zwycięstw – nad Yorkiem i Poznaniakami oraz porażki obecnego wicelidera z Synami Gehenny. Zadanie trudne do wykonania, ale nadal realne. Wróćmy do ostatniego pierwszoligowego pojedynku. Już po pierwszej połowie rozgrywka praktycznie się zakończyła. Transkrupka prowadziła 4:0 i po zmianie stron nie pozwoliła rywalom na rozwinięcie skrzydeł, choć ci trafili trzykrotnie do siatki. Na gole Synów Gehenny czarno-biali znaleźli jednak cztery odpowiedzi. Aż pięć bramek w tym spotkaniu zdobył Bartosz Dylewski, któremu nie powinno już nic zagrozić w zdobyciu korony króla strzelców.

Synowie Gehenny – transkrupka.pl 3:8 (0:4)

23′ Mateusz Kacprzyk, 30′ Roman Hrynko, 39′ Mariusz Nowicki – 14′ 20′ 28′ 33′ 40′ Bartosz Dylewski, 13′ Szymon Cieślik, 18′ Nikodem Jasina, 35′ Michał Golak
6-3
Bartosz Dylewski (transkrupka.pl)

2. WL Liga: Pobiedziki z awansem, Atletico Blumarina dalej w grze o elitę

Pobiedziki wracają elity, Atletico Blumarina nadal w grze o awans, Tornado praktycznie zapewnia sobie utrzymanie – to najważniejsze informacje, które przyniosła wtorkowa kolejka w drugiej lidze.

Pojedynek Atletico z Ledami był kluczowy dla Pobiedzików, które przed rozegraniem przedostatniego meczu w sezonie mogły sobie zapewnić awans do elity. Pomarańczowo-czarnym potrzebny był remis bądź porażka Ledów. Na podział punktów liczyli też Oni, którym w środowy wieczór zwycięstwo nad Almaturem dałoby promocję do elity. Ostatecznie, po bardzo dobry występie Atletico Blumariny mecz zakończył się ich wygraną 8:3. Po pierwszej odsłonie były pierwszoligowiec prowadził 4:0, w drugiej powiększył przewagę o jedno trafienie. Po półgodzinie gry Atletico wygrywało już 8:0 (połowę bramek zdobył Krzysztof Szenfeld), ale w ostatnich dziesięciu minutach pozwoliło dojść do głosu Ledom. Zwycięstwo Blumariny dało awans Pobiedzikom oraz podtrzymało swoje szanse na powrót do grona najlepszych.

Na początku wtorkowych zmagań przy Drodze Dębińskiej odbyły się derby Winograd, w których lepszy był Evertec. Wygrał 8:3, a trzy bramki zdobył Adrian Adamczak, który został liderem klasyfikacji strzelców.

Dzięki złotej bramce Ryszarda Sadowskiego w 33 min bardzo ważny mecz wygrało Tornado Ognik. Zespół z Grunwaldu potrzebuje już tylko jednego punktu do zapewnienia sobie ligowego bytu lub korzystnych rozstrzygnięć w meczach z udziałem PWW i Południa, z którymi zostały im ostatnie spotkania w tym sezonie. Sytuacja Gold FC po porażce nie jest katastrofalna. Złoci mają obecnie trzy punkty przewagi nad pierwszym pod kreską PWW.

Evertec – Avengers 8:3 (4:1)

11′ 18′ 36′ Bartłomiej Olejniczak, 16′ 20′ 21′ Adrian Adamczak, 40′ Paweł Hałas, 40′ Michał Knopczyński – 13′ 39′ Maciej Niedziałkowski, 29′ Jakub Owczarek
0-2
Bartłomiej Olejniczak (Evertec)

Atletico Blumarina – LED Lighting Team 8:3 (4:0)

7′ 16′ 23′ 24′ Krzysztof Szenfeld, 6′ Patryk Kaczmarek, 12′ Marcin Surowiec, 28′ Adam Gomoliński, 30′ Rafał Jarosz – 31′ Jacek Maćkowski, 33′ Tomasz Martyniak, 34′ Damian Woytyniak
2-2
Krzysztof Szenfeld (Atletico Blumarina)

Tornado Ognik – Gold FC 1:0 (0:0)

33′ Ryszard Sadowski
4-5
Ryszard Sadowski (Tornado Ognik)

3. WL Liga: Imperium Łazarskie uzupełnia stawkę grupy mistrzowskiej

Ostatnim zespołem, który awansował do grupy mistrzowskiej zostało Imperium Łazarskie. Po poniedziałkowej porażce z Progresywnymi dzień później musiało stanąć na wysokości zadania i ograć Ejbry Luboń. Wcześniej swój mecz zagrał Obligain. Beniaminek rozgromił Torpedę Koninko 12:0 i z nadziejami przystępował do oglądania kolejnego spotkania, w którym ważyły się losy ostatniego miejsca w najlepszej szóstce. Zawodnicy Obligain musieli mocno trzymać kciuki za remis lub zwycięstwo Ejbrów. Do przerwy humory dopisywały. W 16 min lubońska drużyna wyszła na dwubramkowe prowadzenie, ale tuż przed przerwą gola kontaktowego dla Imperium zdobył Robert Krysztofiak. Kluczowe dla losów spotkania okazały się pierwsze minuty drugiej części. Łazarscy zdobyli aż pięć bramek i po półgodzinie gry wygrywali 7:3. Ejbry nie dały za wygraną i w kolejnych pięciu minutach zdołały złapać kontakt z Imperium. Wynik 7:6 nie utrzymał się jednak długo. Kolejno hattricki skompletowali – Łukasz Szerszeń w 36 min i Sebastian Kozela w 39 min. Łazarz wygrał 9:6. Został ostatnim zespołem, który wkroczył do grupy mistrzowskiej. Obligain-owi pozostała gra o awans do Pucharu Wiary Lecha.

Potyczka z Imperium Łazarskim nie była jedynym meczem z udziałem Ejbrów. Zespół z Lubonia, wraz z Czerwonymi Krwinkami, rozpoczął wtorkową kolejkę. Mecz zakończył się sukcesem Krwiodawców. Czerwone wygrały 4:1.

Nie było niespodzianek w dwóch ostatnich meczach grupy A. FC Nankatsu rozgromiło grającego w pięcioosobowym zestawieniu Semplera 16:2. Aż dziesięć goli na swoje konto dopisał Marek Kalinowski, który został liderem klasyfikacji strzelców. Wygrał też KS Wicher. Dzień wcześniej stracił szanse na grupę mistrzowską, ale nie miało to wpływu na postawę. KSW wygrał z Cosmo Group 9:5. W tabeli zajął czwartą lokatę z punktem straty do Pocztowych Krwinek.

Czerwone Krwinki – Ejbry Luboń 4:1 (3:1)

3′ 4′ 38′ Adam Brzozowski, 4′ Jakub Karwacki – 17′ Artur Rożek
6-5
Adam Brzozowski (Czerwone Krwinki)

Obligain – Torpeda Koninko 12:0 (6:0)

5′ 6′ 22′ 40′ Radosław Ochnio, 17′ 23′ Patryk Łaski, 5′ Jakub Chmielewski, 10′ Maksymilian Łazarewicz, 14′ Igor Adamski, 32′ Albert Stachowiak, 35′ Łukasz Łaski, 38′ Marcel Łaski
2-5
Radosław Ochnio (Obligain)

Imperium Łazarskie – Ejbry Luboń 9:6 (2:3)

9′ 26′ 36′ Łukasz Szerszeń, 25′ 29′ 39′ Sebastian Kozela, 18′ Robert Krysztofiak, 21′ Rafał Mrugalski, 26′ Bartosz Kędzierski – 6′ 35′ Damian Biadała, 15′ 32′ Artur Rożek, 16′ Tobiasz Tykwic, 34′ Marcin Szejn
5-5
Łukasz Szerszeń (Imperium Łazarskie)

FC Nankatsu – Sempler 16:2 (8:2)

3′ 6′ 11′ 13′ 19′ 27′ 29′ 33′ 38′ 40′ Marek Kalinowski, 18′ 24′ Hubert Raczak, 19′ 36′ Michał Krawczak, 7′ Artur Kowalski, 31′ Mikołaj Dawidowski – 5′ Bartosz Łukasik, 16′ Filip Godurkiewicz
4-1
Marek Kalinowski (FC Nankatsu)

Cosmo Group – KS Wicher 5:9 (0:3)

24′ 33′ 38′ Mateusz Michałek, 23′ Tomasz Goch, 32′ Maciej Sieniawski – 7′ 12′ 25′ Marcin Błochowiak, 31′ 37′ 39′ Aleksander Geisler, 7′ 34′ Jacek Sander, 40′ Artur Adamski