Pocztowe Krwinki w grupie mistrzowskiej trzeciej ligi

Pocztowe Krwinki dzięki wygranej nad Semplerem zapewniły sobie miejsce w najlepszej szóstce. Pierwszej szansy na awans do grupy mistrzowskiej nie wykorzystało Imperium Łazarskie. Peaky Blinders kończą pierwszą rundę zwycięstwem.

3. WL Liga: Pocztowe Krwinki zagrają o powrót do drugiej ligi

W pierwszych dwóch poniedziałkowych pojedynkach ważyły się losy dwóch ostatnich miejsc, które pozostały do zajęcia w grupie mistrzowskiej. Poznaliśmy połowę rozstrzygnięć. Pocztowe Krwinki po wygranej nad Semplerem awansowały do szóstki, Imperium Łazarskie musi o ten awans jeszcze powalczyć.

Za pierwszym razem Pocztowe Krwinki roztrwoniły dwubramkową przewagę. Po dziewięciu minutach prowadziły 2:0 po golach Damiana Krzyżaniaka i Dawida Pilarskiego. Sempler odrobił straty w 22 min. Mecz musiał wygrać, więc nie mógł kalkulować. Więcej atakował, częściej utrzymywał się przy piłce, ale to Krwiodawcy zdecydowanie lepiej prezentowali się pod bramką. W 31 min Pocztowcy ponownie wygrywali dwiema bramkami. Prowadzenia już nie oddali, choć Sempler dwukrotnie łapał kontakt. Decydującego gola, na wagę awansu do grupy mistrzowskiej, zdobył Krzyżaniak, który w 37 min drugi raz pokonał golkipera przeciwnika. Semplerowi i KS Wicher pozostała już gra o awans do Pucharu Wiary Lecha.

Progresywni potwierdzili, że w pełni zasłużyli na miejsce w najlepszej szóstce trzeciego frontu. W pojedynku z Imperium Łazarskim, które wciąż nie jest pewne gry w grupie mistrzowskiej, okazali się lepsi o jedną bramkę. W pierwszej części gry Progresywni uzyskali przewagę, której rywale nie potrafili zniwelować. W 8 min było już 3:0, a cztery minuty przed zejściem na przerwę 4:1. Nadzieje Łazarskim, chwilę przed zmianą stron, dał Zbigniew Urbaniak. W drugiej odsłonie padła jedna bramka – kontaktowa, którą zdobył Sławomir Szalczyk. Udała mu się pokonać golkipera Progresywnych już cztery minuty po wznowieniu. Imperium miało sporo czasu na odrobienie strat, ale nie potrafiło umieścić piłki w siatce. Gra w grupie mistrzowskiej nadal zależy od Łazarza. Imperium w ostatnim meczu musi pokonać Ejbry. Wówczas nie będzie ich interesowało rozstrzygnięcie w pojedynku Obligain z Torpedą Koninko.

Z przytupem pierwszą rundę zakończyli Peaky Blinders. W ostatnim meczu fazy zasadniczej pokonali ICPen 12:2. Był to ich czwarty pojedynek, w którym wygrali strzelając rywalowi dwucyfrową liczbę goli. Łupem bramkowym podzieliło się trio Krystian Skórczyński – Jakub Jarmuszkiewicz – Karol Łuczak. Strzelali odpowiednio pięć, cztery i trzy bramki.

Pocztowe Krwinki – Sempler 5:4 (2:1)

7′ 37′ Damian Krzyżaniak, 9′ Dawid Pilarski, 24′ Tomasz Grzechowski, 31′ Mateusz Bazarnik – 14′ 32′ Maciej Reszela, 22′ Bartosz Łukasik, 38′ Sebastian Pięta
Adam Grzechowski (Pocztowe Krwinki)
8-7
Damian Krzyżaniak (Pocztowe Krwinki)

Imperium Łazarskie – Progresywni 3:4 (2:4)

15′ 24′ Sławomir Szalczyk, 20′ Zbigniew Urbaniak – 7′ 8′ Mikołaj Marcinkowski, 3′ Patryk Królikiewicz, 16′ Wojciech Pietruszyński
3-4
Mikołaj Marcinkowski (Progresywni)

ICPen – Peaky Blinders 2:12 (2:4)

15′ Piotr Marek, 18′ Marcin Witkowski – 3′ 12′ 14′ 25′ 40′ Krystian Skórczyński, 5′ 31′ 37′ 39′ Jakub Jarmuszkiewicz, 27′ 35′ 38′ Karol Łuczak