Atletico Blumarina i Evertec jako ostatni meldują się w grupie mistrzowskiej

Wyścig po grupę mistrzowską drugiej ligi zakończył się sukcesem Atletico Blumariny i Everteca. York kończy 1. rundę z kompletem zwycięstw. Luboń FC wygrywa mecz na szczycie trzeciej ligi.

1. WL Liga: York kończy rundę z kompletem wygranych

York zakończył pierwszą rundę z kompletem zwycięstwem, Poznaniacy pieczętują awans do grupy mistrzowskiej, który również uzyskują pauzujące w tej kolejce Grant Tkaniny. Oto najważniejsze rozstrzygnięcia niedzielnych gier w pierwszej lidze. York, choć po sześciu minutach przegrywał z Fajerwerkowem 0:1, to ostatecznie pokonał żółto-czarnych 6:2. Wynik odwrócił po kwadransie gry, gdy do siatki trafił Piotr Nowak. Ten sam zawodnik, podobnie jak Bartosz Szpalik, trafił w tym spotkaniu dublet. Wynik meczu ustalili Radosław Lamch i Jarosław Janicki. Pirotechników stać było jeszcze na gola Piotra Gębali, który w pierwszej odsłonie otworzył worek z bramkami. W drugim spotkaniu również trafił, ale starcie z Fabryką Burgerów zakończył z czerwoną kartką. Fajerwerkowo.pl ten pojedynek także przegrało przez co straciło jakiekolwiek szanse na grę w najlepszej piątce. Żółto-czarni po dwunastu minutach wygrywali 2:0, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali przegrywając w identycznych rozmiarach co poprzednie spotkanie – 2:6.

Fabryka Burgerów zachowała szanse na grupę mistrzowską, a jej bezpośrednim rywalem będzie transkrupka.pl, z którą we wtorek rozegrają mecz o dużą stawkę. Czarno-biali potrzebowali zwycięstwa do awansu do piątki, ale Poznaniacy okazali się za mocni. Po dziesięciu minutach mistrzowie prowadzili 2:0, a na przerwę schodzili z wynikiem 3:1. W 22 min transkrupka.pl zdobyła bramkę kontaktową, ale spotkała się ona z natychmiastową odpowiedzią. Do końca spotkania Poznaniacy trafili jeszcze dwukrotnie. Wygrali z transkrupka.pl 6:2.

Fajerwerkowo.pl – York 2:6 (1:2)

6′ 36′ Piotr Gębala – 11′ 23′ Bartosz Szpalik, 15′ 31′ Piotr Nowak, 35′ Radosław Lamch, 37′ Jarosław Janicki
Mateusz Pikul (York)
6-5
Bartosz Szpalik (York)

Poznaniacy – transkrupka.pl 6:2 (3:1)

10′ 40′ Hubert Ratajczak, 6′ Maciej Duszyński, 15′ Michał Siatkowski, 23′ Filip Trębacz, 34′ Dawid Jarka – 13′ Kamil Wieliczko, 22′ Marcin Dorosz
2-4
Hubert Ratajczak (Poznaniacy)

Fabryka Burgerów – Fajerwerkowo.pl 6:2 (3:2)

14′ 15′ Igor Stepanchenko, 19′ 40′ Michał Michalak, 25′ Denys Vakhovskyi, 29′ Daniel Musiałowski – 2′ Marcin Pawlak, 12′ Piotr Gębala
Anton Kutsenko, Igor Stepanchenko (obaj Fabryka Burgerów), Jakub Tokarek (Fajerwerkowo.pl)
Anton Kutsenko (Fabryka Burgerów)
Piotr Gębala (Fajerwerkowo.pl)
5-5
Kamil Sikorski (Fabryka Burgerów)

2. WL Liga: Koniec wyścigu po grupę mistrzowską

Zakończyły się emocje związane z walką o grupę mistrzowską. Dzięki wygranym do najlepszej ósemki awansowały Evertec i Atletico Blumarina. Ci pierwsi w derbach Winograd pokonali PWW Bandę 5:3. Mecz nie należał do łatwych. Do 32. minuty utrzymywał się remis 2:2, choć to Evertec wygrywał 2:0 po dwóch golach Bartłomieja Olejniczaka. Ten sam zawodnik dał dwubramkową przewagę w 34 min. Została ona utrzymana do końca spotkania. Kapitalny mecz rozegrało Atletico Blumarina, które nie dało żadnych szans Avengersom. Był to pojedynek ostatniej szansy dla spadkowicza. Zakończył się on efektownym 8:1. Zwycięstwo Atletico przypieczętowało miejsce w grupie spadkowej dla Winiar FC i FC MDP Jeżyce.

Tempa nie zwalniają Pobiedziki, które w potyczce z Tornadem Ognik walczyły o dwa punkty do grupy mistrzowskiej dające na początku rywalizacji pozycję lidera. Pomarańczowo-czarni wypełnili plan w stu procentach wygrywając 9:2. Tornado objęło prowadzenie w 2 min, lecz po kwadransie przegrywało już 1:4. Do końca spotkania nie było już w stanie podjąć równorzędnej walki z jednym z faworytów do awansu do elity.

Evertec – PWW Banda 5:3 (2:1)

3′ 5′ 34′ Bartłomiej Olejniczak, 32′ Krzysztof Piechowiak, 36′ Paweł Hałas – 18′ Dominik Serba, 21′ Radosław Różański, 36′ Marcin Szymkowiak
2-2
Bartłomiej Olejniczak

Atletico Blumarina – Avengers 8:1 (4:1)

8′ 12′ 37′ Patryk Kaczmarek, 26′ 31′ Marcin Surowiec, 2′ Hubert Ziółkowski, 3′ Wojciech Markowski, 40′ Rafał Jarosz – 9′ Jakub Owczarek
2-3
Marcin Surowiec (Atletico Blumarina)

Tornado Ognik – Pobiedziki 2:9 (2:4)

2′ Piotr Skrzypczak, 19′ Marcin Wojtaszyk – 11′ 15′ 27′ 37′ Piotr Makowski, 4′ 7′ 38′ Maciej Ciszewicz, 36′ Łukasz Kryszak, 40′ Jakub Pawlaczyk
3-6
Piotr Makowski (Tornado Ognik)

3. WL Liga: Luboń FC lepszy w meczu na szczycie

W najciekawszym trzecioligowym pojedynku niedzielnej kolejki Luboń FC pewnie pokonał Progresywnych 7:2. Po pierwszej połowie prowadził po golu Adam Kolbera 1:0, ale po półgodzinie gry było już 4:0. LFC nie zamierzał na tym poprzestać i w 33 min wygrywał 5:0. Progresywni zdołali szybko zmniejszyć stratę do trzech goli, ale w ostatnich czterech minutach stracili jeszcze dwie bramki. Jedną z nich zdobył Kolber, który zakończył spotkanie z czterema trafieniami.

Zostajemy prze grupie B. Szanse na grupę mistrzowską po 0:7 z Archiwum X straciło Fresh Cargo. Gładka wygrana była pierwszą wywalczoną na boisku przez AX. Również bezproblemowe zwycięstwo odniosło Imperium Łazarskie, które pokonało Torpedę Koninko 6:1. Outsider długo utrzymywał bezbramkowy remis (do 18 min), ale ostatecznie nie zdołał powstrzymać Łazarza, a dokładniej strzelca czterech bramek – Damiana Plewy. Wygrana dała Imperium awans na czwartą lokatę.

Czas na grupę A. Ważne zwycięstwo, w kontekście remisu KS Wicher z Atmosfericiem, odniósł Sempler. Wygrał 6:1 z Cosmo Group i obecnie traci punkt do Pocztowych Krwinek, z którymi rozegra bezpośredni pojedynek. Wicher stracił cenne punkty po 4:4 z niżej notowanym rywalem. Atmosferić wyrównał w 36 min. Swoją sytuację w tabeli poprawił też Diadal, który pokonał FC Lebiegi 6:2. Obecnie jest siódmy i ma ledwie dwa oczka straty do piątego Wichra.

Luboń FC – Progresywni 7:2 (1:0)

15′ 24′ 29′ 38′ Adam Kolber, 23′ Łukasz Zgrabka, 33′ Michael Duszyński, 36′ Adam Górski – 34′ Bartosz Lupka, 35′ Mikołaj Marcinkowski
3-1
Adam Kolber (Luboń FC)

Cosmo Group – Sempler 1:6 (0:3)

31′ Tomasz Goch – 17′ 33′ 34′ Kamil Kijak, 5′ Patryk Forszpaniak, 7′ Sebastian Pięta, 24′ Tomasz Furca
Tomasz Maciejewski (Cosmo Group)
1-0
Kamil Kijak (Sempler)

Imperium Łazarskie – Torpeda Koninko 6:1 (2:0)

18′ 19′ 30′ 35′ Damian Plewa, 24′ Zbigniew Urbaniak, 33′ Bartosz Kędzierski – 24′ Krystian Hildebrand
0-1
Damian Plewa (Imperium Łazarskie)

FC Atmosferić – KS Wicher 4:4 (2:2)

15′ 19′ Bartosz Siejak, 22′ Mateusz Siwiński, 36′ Adrian Turliński – 23′ 34′ Marcin Fiedler, 8′ Marcin Błochowiak, 10′ Łukasz Sękowski
4-3
Czesław Chmielewski (KS Wicher)

FC Lebiegi – Diadal 2:6 (0:1)

31′ Artur Pastuszko, 36′ Dmytro Lakusta – 25′ 32′ 34′ Jan Kapustka, 19′ 29′ Mateusz Mucha, 39′ Adrian Madajczyk
6-3
Jan Kapustka (Diadal)

Fresh Cargo – Archiwum X 0:7 (0:3)

2′ 39′ 40′ Damian Grat, 6′ 18′ Krzysztof Wower, 24′ 35′ Mikołaj Wrombel