Udany debiut FC Nankatsu

Na WL Lidze zadebiutował FC Nankatsu, który na inaugurację rozbił FC Namtotito. Pierwszy mecz po zmianie nazwy wygrały Jeżyce, a drugoligowe aspiracje potwierdziła Wiara, która pokonała Archiwum X.

2. WL Liga: Nieudany powrót

Stoczniowiec wrócił na zaplecze elity i przywitał się z drugą ligą porażką. FC Jeżyce (dawniej Białe Krwinki) po golach braci Pajchrowskich do przerwy prowadziły 3:0, a po zmianie stron bardzo szybko, bo w 27 min osiągnęły przewagę czterech goli. Stoczniowców stać było na gola honorowego w ostatniej minucie gry.

FC Jeżyce – Stoczniowiec 4:1 (3:0)
9’ 19’ Marcin Pajchrowski, 10’ Damian Pajchrowski, 27’ Piotr Marciniak – 40’ Łukasz Wojtczak
5-5
Kacper Cejrowski (FC Jeżyce)

3. WL Liga: Pogrom w debiucie

Pierwszy czwartkowy pojedynek Archiwum X rozpoczęło od bramki Mikołaja Wrombla, który w 3 min trafił na 1:0. Na kolejnego gola AX czekał do ostatniej minuty pierwszej odsłony. W między czasie był jednak tłem dla znakomicie grającej Wiary. W 4 min szybko wyrównał Piotr Baliga, który w 10 min miał już ustrzelony dublet. W drugiej części pierwszej połowy zawodnicy Wiary nie oszczędzili rywala. Do gola Wrombla jeszcze czterokrotnie pokonywali bramkarza Archiwum. Na przerwę schodzili prowadząc 6:2. Po zmianie stron nie powiększyli już dorobku i w końcówce spotkanie pozwolili rywalom na odrobienie części strat. Wiara wygrała na inaugurację 6:4.

Sześć goli w pierwszej połowie wbiło przeciwnikowi także debiutujące na WL Lidze FC Nankatsu. W drugiej napastnicy beniaminka jednak nie próżnowali i ostatecznie pokonali Namtotito 14:1. Królem polowania okazał się Mateusz Graczyk, który sześciokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Wiara – Archiwum X 6:4 (6:2)
4’ 10’ Piotr Baliga, 16’ 19’ Bartosz Chmielewski, 13’ Marek Poradzewski, 15’ Sebastian Kubiś – 3’ 20’ Mikołaj Wrombel, 36’ Marcin Biniasz, 40’ Adam Skrzypczak
3-7
Piotr Baliga (Wiara)

FC Nankatsu – FC Namtotito 14:1 (6:0)
7’ 14’ 16’ 30’ 33’ 40’ Mateusz Graczyk, 15’ 23’ 38’ Marek Kalinowski, 8’ 31’ 39’ Hubert Szymkowiak, 11’ 24’ Hubert Raczak – 27’ Mariusz Waśkowicz
Hubert Raczak (FC Nankatsu), Piotr Tatarkiewicz (FC Namtotito)