Pierwsze punkty zdobyte

Ruszyła liga! Za nami pierwsze wiosenne mecze, których stawką były ligowe punkty. O trzy oczka na inaugurację wzbogaciły się Alamtur Biuro Podróży, Ejbry, Fresh Cargo, Pocztowe Krwinki i debiutujący na WL Lidze – FC Ibiza.

2. WL Liga: Almatur gromi

Od mocnego uderzenia ligowe zmagania rozpoczęli zawodnicy Almatura, którzy dwa dni wcześniej rywalizowali w Superpucharze. Zdobywcy jesiennego Pucharu Wiary Lecha rozgromili Gold FC 11:1. Już po ośmiu minutach Almatur prowadził 3:0 i z taką przewagą zakończył pierwszą odsłonę (4:1). Po zmianie stron popis dał Radosław Mróz, który do dubletu sprzed przerwy dołożył cztery trafienia i mecz zakończył z podwójnym hattrickiem.

Almatur Biuro Podróży – Gold FC 11:1 (4:1)
 8’ 15’ 30’ 32’ 39’ 40’ Radosław Mróz, 5’ 6’ Patryk Przysiwek, 23’ Marcin Winny, 28’ Dariusz Wiśniewski, 38’ Krzysztof Antoniuk – 10’ Tomasz Solarski
 3-4
 Radosław Mróz (Almatur Biuro Podróży)

3. WL Liga: Historyczna wygrana Ibizy

Relację z trzecioligowych gier zaczniemy od końca, czyli od debiutu FC Ibizy na WL Lidze. Po pierwszej połowie, dzięki bramce do szatni Wojciecha Pietruszyńskiego, absolutny beniaminek przegrywał z Progresywnymi 0:1. Druga część należała już do Ibizy. W ostatnich dziesięciu minutach zawodnicy debiutanckiej ekipy odwrócili wynik o 180 stopni. W 31 min wyrównał Mikołaj Gwoździewski, a w przedostatniej minucie zwycięstwo – to pierwsze, historyczne – zapewnił Jakub Przystawko.

Podobny przebieg miał pojedynek pomiędzy Imperium Łazarskim i Fresh Cargo. Do przerwy lepsi byli zawodnicy z Łazarza, którzy dzięki kapitalnej końcówce (strzelił dwa gole w 19 i 20 min) w wykonaniu Marcina Busza wygrywali 3:2. Po zmianie stron trafiali już tylko reprezentanci Fresh Cargo. Bramki dające cenne trzy punkty strzelali w ostatnich ośmiu minutach. Stan gry wyrównał Robert Wawrzonkowski, który wcześniej otworzył wynik spotkania. Zwycięstwo Fresh Cargo zapewnili Robert Polowczyk i Łukasz Sałata. Ten ostatni w 39 min przypieczętował wygraną 5:3.

Nieudany powrót na boiska WL Ligi ma za sobą Torpeda Koninko, która odebrała lekcję futbolu od Ejbrów. Lubońska ekipa wygrała 15:1. Mecz był popisem pary napastników: Marcin Szejn – Tobiasz Tykwic. Obaj zdobyli dziewięć goli dla swojej drużyny. Różnicą trzech bramek lepsze okazały się Pocztowe Krwinki, które rywalizowały z FC Atmosfericiem. Przewagę Krwiodawcy uzyskali już w pierwszej części. Na przerwę schodzili z wynikiem 3:0, a mecz zakończył się zwycięstwem 5:2. Bardzo dobre zawody rozegrał Dominik Tomczak, który na początku spotkania zdobył dwie pierwsze bramki, a po zmianie stron odpowiedział na trafienie rywala podwyższając wynik na 4:1.

Ejbry – Torpeda Koninko 15:1 (4:1)
14’ 23’ 26’ 33’ 40’ Marcin Szejn, 6’ 10’ 33’ 38’ Tobiasz Tykwic, 27’ 29’ Paweł Wiórek, 31’ 34’ Sebastian Warsiński, 17’ Artur Rożek, 37’ Maciej Mazurek – 20’ Maciej Wardejn
3-0
Marcin Szejn (Ejbry)

Imperium Łazarskie – Fresh Cargo 3:5 (3:2)
19’ 20’ Marcin Busz, 10’ Damian Plewa – 7’ 32’ Robert Wawrzonkowski, 20’ Tomasz Szczerbiak, 33’ Robert Polowczyk, 39’ Łukasz Sałata
6-7
Robert Wawrzonkowski (Fresh Cargo)

Pocztowe Krwinki – FC Atmosferić 5:2 (3:0)
3’ 4’ 25’ Dominik Tomczak, 17’ Marcin Moskwa, 26’ Adam Grzechowski – 21’ Adrian Turliński, 30’ Krzysztof Nalepa
1-2
Dominik Tomczak (Pocztowe Krwinki)

FC Ibiza – Progresywni 2:1 (0:1)
31’ Mikołaj Gwoździewski, 39’ Jakub Przystawko – 20’ Wojciech Pietruszyński