Walka o awans do pierwszej ligi spowolniła, walka o utrzymanie na drugim froncie nabrała rumieńców

Bistro Kopernik zmarnowało szansę zostania liderem drugiej ligi, Habitat dalej liczy się w grze o pierwszoligowy play-off. Opal Stoczniowiec wygrywa ważny mecz w walce o utrzymanie, Gietewu i Imperium Łazarskie są już jedną nogą w trzeciej lidze. El Pistoleros i Polibulls zbliżyli się do awansu do Pucharu Wiary Lecha. Czarne Pantery pożegnały się z wiosenną edycją dwiema wygranymi z rzędu.

2. WL Liga: Kolejna wpadka pretendenta do awansu

Wyścig po awans od zeszłego tygodnia mocno spowolnił. Jedyną drużyną zadowoloną ze swojej postawy może być Trans-Stal, która niespodziewanie z tylnych rzędów przejęła inicjatywę i awansowała na pozycję lidera. Przed szansą na wyprzedzenie lubonian stanęło Bistro Kopernik. Pierwsza część gry ułożyła się po myśli zespołu z Grunwaldu. Pomimo gola FFC udało się odrobić straty i trzy minuty przed przerwą objąć dwubramkowe prowadzenie. Habitat zdołał jeszcze złapać kontakt za sprawą trafienia Sebastiana Olejniczaka. Jego rola po zmianie stron była kluczowa. W 33 i 34 min dołożył do dorobku dublet, a jego gole zmieniły rezultat z 4:4 na 6:4. Dwie minuty później było już po meczu, gdy Jakub Stefanowicz podwyższył prowadzenie na 7:4. Po drugiej stronie barykady brylował Mikołaj Daszkiewicz, który w 37 min ustalił wynik meczu swoją czwartą bramką. Habitat wygrał 7:5 i zrównał się punktami z zajmującym ostatnie miejsce gwarantujące play-off, Biurem Podróży Almatur.

Jedną nogą w trzeciej lidze są Gietewu i Imperium Łazarskie. Oba zespoły straciły punkty w bardzo ważnych pojedynkach. Gietewu przez większą część meczu przeciwko Evertec-owi odrabiało straty. W 36 min po bramce Mariusza Majchrzaka wyszło jednak na prowadzenie 5:4, lecz utrzymało je niecałe dwie minuty. Stan gry wyrównał Krystian Schreiber, który trzeci raz w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Do bezpiecznej lokaty czerwono-czarni tracą obecnie dwa punkty i mają jeden mecz do rozegrania z Imperium Łazarskim, które zajmuje miejsce za plecami Gietewu. Zespół z Łazarza nie zdołał zdobyć choćby punktu w starciu z El Pistoleros. Miał ku temu wiele okazji, ale ostatecznie zakończył pojedynek z zerowym dorobkiem bramkowym. Pistolety wykorzystały jedną okazję w 12 min i wygrały 1:0. Dzięki trzypunktowej zdobyczy są już jedną nogą w Pucharze Wiary Lecha. Możliwość gry o trofeum odebrałaby im jedynie wysoka porażka w ostatnim meczu przeciwko Joga Bonito i równie wysoka wygrana Ledów z Opal-em Stoczniowiec.

Stoczniowcy odnieśli ważne zwycięstwo, które pozwoliło złapać oddech w walce o utrzymanie. Nadal jednak nie wszystko jest w nogach zawodników Opal-u. Pomimo zwycięstwa nad bezpośrednim rywalem i mającą obecnie tyle samo punktów – Jogą Bonito niebiesko-czarni wyprzedzają ten zespół w liczbie rozegranych meczów. Pojedynek pomiędzy obiema ekipami zakończył się wynikiem 4:1 na korzyść Stoczniowca. Kluczowe dla losów spotkania bramki zdobył Adam Kluczyński, który w 10 min dał prowadzenie Opal-owi, a dwie minuty po wznowieniu gry po przerwie trafił na 3:1.

Wyniki środowych spotkań ułożyły się po myśli lidera grupy spadkowej. Dom Wydawniczy Rebis awansował dzięki temu do Pucharu Wiary Lecha.

Bistro Kopernik – FFC Habitat 5:7 (3:2)
⚽️ 14′ 15′ 28′ 37′ Mikołaj Daszkiewicz, 17′ Adam Pawlak – 18′ 33′ 34′ Sebastian Olejniczak, 6′ Marcin Mój, 24′ Mikołaj Czerniak, 28′ Mateusz Śpiączka, 36′ Jakub Stefanowicz
⭐️ Sebastian Olejniczak (FFC Habitat)

Gietewu – Evertec 5:5 (3:3)
⚽️ 5′ Artur Nowak, 17′ Kacper Młynarczyk, 18′ Mateusz Jóźwiak, 30′ Rafał Benski, 36′ Mariusz Majchrzak – 2′ 24′ 38′ Krystian Schreiber, 7′ 13′ Kamil Padło
⭐️ Krystian Schreiber (Evertec)

Opal Stoczniowiec – Joga Bonito 4:1 (2:1)
⚽️ 10′ 22′ Adam Kluczyński, 14′ Jakub Raszewski, 36′ Łukasz Wojtczak – 11′ Bartosz Ziemniewski
⭐️ Adam Kluczyński (Opal Stoczniowiec)

El Pistoleros – Imperium Łazarskie 1:0 (1:0)
⚽️ 12′ Jakub Strzelecki
⭐️ Jakub Strzelecki (El Pistoleros)

3. WL Liga: FarbSystem nowym liderem grupy mistrzowskiej

Zeszłotygodniową wpadkę afgcomputers.pl wykorzystał FarbSystem, który po zwycięstwie nad Krwinkami objął przodownictwo w grupie mistrzowskiej. Była to popisowa partia Mateusza Murawskiego. Snajper spadkowicza walczącego o powrót do drugiej ligi zdobył osiem bramek, w tym trzy ostatnie w mniej niż 120 sekund! FarbSystem wygrał 9:3. Obecnie jest liderem i ma trzy punkty przewagi nad afgcomputers.pl oraz Prostalem.

W wyższej grupie pocieszenia połowa zespołów zostanie nagrodzona przepustką do Pucharu Wiary Lecha. Jedno z tych miejsc zajęły już Byczki. Bliżej wywalczenia drugiej lokaty są obecnie Polibulls, którzy ograli JKS 5:3. Zawodnicy ubrani w niebieskie trykoty prowadzili już 3:0, ale na przełomie pierwszej i drugiej części dali sobie wbić dwa gole. Sytuację uspokoiły dwa gole Michała Budaja, który przypieczętował ważne zwycięstwo Polibulls. Ich awans jest obecnie uzależniony od piątkowego pojedynku Byczków z ICPen-em. Zwycięstwo tej pierwszej drużyny bądź remis da awans Bykom z Politechniki.

Z wiosenną edycją pożegnały się zespoły Snow Kids i Czarne Pantery. Spotkanie zakończyło się wygraną tej drugiej drużyny – 7:2. Pantery obudziły się na koniec sezonu. W ostatnich czterech meczach zgarnęli siedem punktów, a w ostatnich dwóch zanotowali komplet zwycięstw. Spotkanie kończące piłkarską wiosnę dla obu ekip rozstrzygnęło się przed przerwą. Czarne Pantery wypracowały czterobramkową przewagę, głównie dzięki dubletom Huberta Raczaka i Mateusza Trzybińskiego. Po zmianie stron wpadł jeden gol. W 26 min hattricka skompletował Raczak.

JKS – Polibulls 3:5 (1:3)
⚽️ 20′ 37′ Krzysztof Jerzyński, 21′ Mikołaj Zakrzewski – 26′ 35′ Michał Budaj, 3′ Wojciech Michalak, 16′ Bartosz Orzechowski, 19′ Paweł Szuta