FDK zagra w grupie mistrzowskiej trzeciej ligi

FDK dzięki wygranej w pojedynku z bezpośrednim rywalem awansowało do grupy mistrzowskiej. Bardzo bliscy dołączenia do beniaminka są FarbSystem i techmarkety.pl.

3. WL Liga: FDK w grupie mistrzowskiej, FarbSystem i techmarkety.pl blisko gry w najlepszej szóstce

Podczas czwartkowej kolejki rozegrane zostały trzy mecze w ramach grupy A trzeciej ligi. Udział w nich wzięło pięć pierwszych drużyn z klasyfikacji, z których cztery wciąż walczą o prawo gry w grupie mistrzowskiej.

Najciekawiej zapowiadał się pojedynek drugiego FDK z czwartym Atmosfericiem. Oba zespoły w tabeli dzieliły trzy punkty przy jednym meczu mniej rozegranym przez FCA. W tym spotkaniu nie było miejsca na porażkę, ani nawet na remis. Atmosferić rozpoczął z wysokiego C. Jeszcze przed upływem piątej minuty gry wygrywał 2:0 po trafieniach Vasyla Bersana. FDK przed przerwą odmieniło losy spotkania strzelając cztery gole. Gola kontaktowego na swojego konto zapisał Hubert Kosicki, a następnie bramkarza Atmosfericia pokonali Filip Godurkiewicz (dwukrotnie) i Bartosz Kadrzyński. Nie był to koniec emocji. W drugiej połowie zawodnicy ubrani w koszulki w biało-czerwoną szachownicę odrobili straty. W 26 min gola na 3:4 zdobył Paweł Kurz, a następnie do wyrównania doprowadził Bersan. FDK długo nie rozpamiętywało straconych bramek. Trzy minuty później beniaminek znów był na prowadzeniu, a po kolejnych 120 sekund miał ponownie dwa trafienia przewagi. Autorem obu goli był Kadrzyński. Atmosferić walczył do końca. W 39 min golkipera FDK pokonał Hasan Huseyn. Był to jedynie gol zmniejszający porażkę, na wyrównujące trafienie zabrakło już czasu. FDK wygrało 6:5. Było to zwycięstwo na wagę awansu do grupy mistrzowskiej.

W drugim czwartkowym meczu pierwszy FarbSystem zmierzył się z piątym NDW, które po porażce w ostatnim spotkaniu straciło szanse na grupę mistrzowską. Nie był to mniej ważny pojedynek, gdyż punkty z każdego spotkania pierwszej rundy mają znaczenie. NDW w fazie finałowej zagra w grupie barażowej, w której toczyć się będzie gra o play-off. FarbSystem walczył o ósme zwycięstwo w ósmym meczu. Dopiął swego, wygrał 6:3. Nie była to łatwa przeprawa dla spadkowicza, gdyż po wymianie ciosów po półgodzinie gry ledwie remisował 3:3. Decydujące bramki padły w ostatnich ośmiu minutach. W 32 min prowadzenie dla FarbSystem-u uzyskał Piotr Schulze, a następnie dublet Michała Jaśkowiaka ustalił wynik meczu na 6:3.

Ostatni mecz tego dnia był jednostronnym widowiskiem. Kroczące w kierunku grupy mistrzowskiej techmarkety.pl pewnie ograły przedostatnich Snow Kids 11:2 i są już niemal pewne awansu do najlepszej szóstki. Pojedynek był popisem strzeleckim duetu Marcin Strugarek (cztery gole) – Jakub Pewny (hattrick).

W czołówce tabeli grupy A zostało zachowane status quo. Co ciekawe awans do grupy mistrzowskiej zapewniło sobie jedynie drugie w klasyfikacji, FDK. FarbSystem musi zdobyć choć punkt w najbliższym meczu z JKS-em, a techmarkety.pl czekają na rozstrzygnięcia meczów z udziałem FC Atmosfericia, który musi choć raz stracić punkty lub nie wygrać z liderem różnicą siedmiu lub więcej bramek. Najmniejsze szanse na zajęcia gwarantującego grę wśród sześciu najlepszych ekip jest FCA. W ostatnich dwóch spotkaniach muszą odnieść dwie wygrane, w tym zwycięstwo różnicą czterech bramek nad FarbSystem i liczyć na porażkę FarbSystem-u w starciu z JKS-em.

FDK – FC Atmosferić 6:5 (4:2)
⚽️ 16′ 31′ 33′ Bartosz Kadrzyński, 12′ 19′ Filip Godurkiewicz, 6′ Hubert Kosicki – 1′ 4′ 28′ Vasyl Bersan, 26′ Paweł Kurz, 39′ Hasan Huseyn