Ejbry zakończyły fazę zasadniczą drugą wygraną z rzędu

Drugą wygraną z rzędu odniosły Ejbry Luboń, drugie zwycięstwo na konto zapisali El Pistoleros, którzy dzięki trzypunktowej zdobyczy pozostali w walce o grupę mistrzowską zaplecza elity. Od zwycięstwa rywalizację o utrzymanie w drugiej lidze rozpoczęła Joga Bonito. Mechaniczna Pomarańcza wygrała ważny mecz, dzięki któremu nadal jest w grze o grupę barażową trzeciego szczebla.

1. WL Liga: Ejbry wygrywają drugi mecz z rzędu

Na zakończenie fazy finałowej formę złapały Ejbry Luboń. Pomimo dwóch wygranych w ostatnich dwóch spotkaniach pierwszej rundy beniaminek zagra w dolnej piątce, gdzie powalczy o utrzymanie. Lubonianie do przerwy remisowali z Bragą 2:2. Przed upływem 30. minuty Łukasz Kaczmarek wespół z Danielem Wierzbickim wyprowadzili Ejbrów na dwubramkowe prowadzenie. Sytuacja zmieniła się w 37 min, gdy po dwóch golach Braga doprowadziła do wyrównania. Beniaminkowi nie podcięło to skrzydeł. Decydujący cios zespół z Lubonia zadał chwilę później. Gola na 5:4 zdobył Marcin Szejn.

FSC zaprzepaściło szansę na przypieczętowanie gry w grupie mistrzowskiej. O tym czy Braga zagra wśród najlepszych zadecyduje bezpośrednie starcie z Noteciakami. Nie odbył się pojedynek Chłosty z Kolib-em. Ostatnia drużyna ligowej tabeli nie przystąpiła do meczu, który zakończył zwycięstwem walkowerem mistrzów poprzedniej edycji.

FSC Braga – Ejbry Luboń 4:5 (2:2)
⚽️ 11′ 20′ 37′ Mateusz Gajewski, 37′ Aleks Glabus – 11′ 38′ Marcin Szejn, 8′ Artur Rożek, 26′ Łukasz Kaczmarek, 28′ Daniel Wierzbicki
⭐️ Marcin Szejn (Ejbry Luboń)

Chłosta – Kolib Luboń FC 5:0 (walkower)

2. WL Liga: El Pistoleros pozostali w grze o grupę mistrzowską

Pojedynek o zachowanie szans na awans do najlepszej ósemki zakończył się pełnym sukcesem El Pistoleros. W starciu beniaminków pewnie i wyraźnie ograli FTF 6:0. Była to dopiero druga wygrana uczestników najbliższego Pucharu Polski w obecnym sezonie. Pistolety do gry w grupie mistrzowskiej potrzebują wygranej w najbliższym poniedziałkowym pojedynku z Opal-em Stoczniowiec oraz straty punktów przez Almatur lub Tornado.

Rozpoczęła się rywalizacja w grupie spadkowej. Na początek punktami podzieliły się drużyny Stoczniowca i Albatrosów. Opal wyszedł na prowadzenie w 1 min za sprawą Adama Kluczyńskiego, który 120 sekund przed końcem pierwszej odsłony wyrównał stan gry. Między bramkami napastnika niebiesko-czarnych trafili Damian Łuczak (6 min) i Witold Chęciński (7 min). W drugiej potyczce zwycięstwo nad Gietewu odniosła Joga Bonito. Mecz zakończył się wynikiem 5:1. Pierwszoplanowej roli nie zagrał strzelec trzech bramek, Dominik Kostrom – najlepszy na placu był bramkarz Marek Kornowski.

Opal Stoczniowiec – FC Albatros 2:2 (2:2)
⚽️ 1′ 18′ Adam Kluczyński – 6′ Damian Łuczak, 7′ Witold Chęciński
⭐️ Marcin Putra (FC Albatros)

El Pistoleros – FTF 6:0 (3:0)
⚽️ 2′ 39′ Mateusz Adamczak, 9′ Jakub Strzelecki, 14′ Mateusz Łuczkowski, 29′ Jędrzej Śniatała, 38′ Dymitr Zdunek
🟡 Aleksander Skrzypczak (El Pistoleros), Jakub Somrowski (FTF)
⭐️ Mateusz Adamczak (El Pistoleros)

Joga Bonito – Gietewu 5:1 (1:0)
⚽️ 25′ 35′ 36′ Dominik Kostrom, 4′ Szymon Baranowski, 21′ Bartosz Ziemniewski – 22′ Kacper Młynarczyk
⭐️ Marek Kornowski (Joga Bonito)

3. WL Liga: Mechaniczna Pomarańcza bliżej grupy barażowej

Mechaniczna Pomarańcza nie odpuszcza w walce o awans do grupy barażowej. W trzecim majowym pojedynku obrońcy Pucharu Wiary Lecha wygrali drugi mecz – bardzo ważny dla układu tabeli, gdyż utrzymujący pomarańczowo-czarnych w grze o drugą szóstkę trzeciej ligi. Mechaniczna znakomicie rozpoczęła spotkanie z Los Amarillos. Już w pierwszej minucie bramkarza rywali pokonał Kamil Adamczewski. W 8 min było już 2:0 po golu Wojciecha Nowaka. Do przerwy MP utrzymała dwubramkową przewagę – prowadziła 3:1. Po zmianie stron była ona systematycznie powiększana. Strzelanie po stronie Mechanicznej Pomarańczy zakończył Kamil Adamczewski, dla którego bramka na 7:1 była trzecią w tym pojedynku. Wynik w ostatnich sekundach ustalił Tomasz Majda, który zdobył drugie honorowe trafienie dla Los Amarillos.

Mechaniczna Pomarańcza – Los Amarillos 7:2 (3:1)
⚽️ 1′ 19′ 31′ Kamil Adamczewski, 8′ Wojciech Nowak, 22′ Jakub Owczarek, 26′ Filip Kołeczko, 28′ Adrian Janaszek – 17′ Tomasz Klimecki, 40′ Tomasz Majda
⭐️ Kamil Adamczewski (Mechaniczna Pomarańcza)