Drugi komplet punktów na koncie Prostalu. Derbowe potyczki dla Ledów i Bistra Kopernik

Zima nie odpuściła. Środowe mecze, podobnie jak wtorkowe, odbyły się przy padającym śniegu. Rozegrano osiem spotkań.

1. WL Liga: Demolka w wykonaniu Pingwinów

Kolib po awansie do elity przy pierwszej możliwej okazji zderzył się ze ścianą. W pierwszoligowym debiucie lubonianie nie potrafili nawiązać walki z Tilted Penguins. Przegrali aż 1:15. Kapitalne zawody zagrał duet Mikołaj Łabuszyński – Jakub Staszyński. Ten pierwszy ustrzelił dwa hattricki, ten drugi natomiast pięciokrotnie pokonał bramkarza beniaminka. Po trzeciej serii Pingwiny są liderem, natomiast Kolib zamyka ligową stawkę.

Kolib Luboń FC – Tilted Penguins 1:15 (1:6)
⚽️ 18′ Dominik Przybylski – 3′ 6′ 19′ 24′ 29′ 39′ Mikołaj Łabuszyński, 7′ 12′ 16′ 26′ 35′ Jakub Staszyński, 28′ 38′ Jakub Drzewiecki, 23′ Sylwester Brocki, 30′ Michał Masztalski
⭐️ Mikołaj Łabuszyński (Tilted Penguins)

2. WL Liga: Derby dla Ledów i Bistra Kopernik

Pojedynek dwóch zespołów, które dobrze weszły w sezon nie zawiódł. Liderująca Joga Bonito we wcześniejszych tygodniach dwukrotnie schodziła z boiska z kompletem punktów. FFC Habitat w drugoligowym debiucie zremisował z Albatrosem, a następnie był bliski awansu do finału Superpucharu. W środowym pojedynku grał o pierwszą wygraną na drugim szczeblu. Cel osiągnął. Po dwóch golach Grzegorza Ogórka pokonał Jogę Bonito 2:1.

Środa była derbowa. O miano najlepszej drużyny na poznańskich dzielnicach rywalizowali Ledy z Imperium Łazarskim i Bistro Kopernik z Tornadem Ognik. W derbach Łazarza jednobramkową wygraną odniósł LED Lighting Team. Do przerwy prowadził 4:1, ale po zmianie stron dał sobie wbić trzy gole, które wyrównały stan gry. Po stronie Ledów brylował zdobywca klasycznego hattricka Krzysztof Filas, natomiast w szeregach Imperium dwa gole – na 2:4 i 3:4 – zdobył Sławomir Szalczyk. Bohaterem potyczki został Artur Stawski, którego bramka z 37 min okazała się zwycięską. LED Lighting Team wygrał 5:4.

Derby Grunwaldu zakończyły się zwycięstwem Bistra Kopernik. Na prowadzenie już w 1 min wyszli zawodnicy Tornada Ognik, lecz w kolejnych fragmentach spotkania nie byli w stanie powstrzymać rywala zza miedzy. Wyrównał Adam Pawlak, a następnie na listę strzelców wpisali się kolejno Mikołaj Daszkiewicz (trzy gole) i Patryk Schulz. Na przerwę zespół z Kopernika zszedł z przewagą dwóch goli (5:3). Trzy minuty po wznowieniu gry Tornado złapało kontakt bramkowy za sprawą trzeciego trafienia Piotra Skrzypczaka. Chwilę później odpowiedział Daszkiewicz. Żółto-niebiescy z Ognika nie odpuszczali i do końca walczyli o remis. Pomimo strzelenia kolejnego gola kontaktowego ostatecznie nie zdołali dogonić Bistra Kopernik. W ostatniej minucie gry Schulz ustalił wynik spotkania na 7:5.

Na zakończenie środowych potyczek El Pistoleros zaliczyli debiut w rozgrywkach drugiej ligi. Ich rywalem był brązowy medalista poprzedniej edycji – Biuro Podróży Almatur, który przed tygodniem przegrał walkę o powrót do elity. W mecz lepiej weszli zawodnicy BPA. W 6 i 14 min do siatki trafił nowy nabytek, Patryk Torz. Jego bramki dwukrotnie wyprowadzały Almatur na prowadzenie – 1:0 i 2:1, który nie zdołał dowieźć go do końca pierwszej odsłony. Na przerwę zespoły schodziły z remisem 2:2. W drugiej części padł jeden gol, który okazał się zwycięski dla beniaminka. Trzy punkty złocisto-czarnym zapewnił w 27 min Mateusz Adamczak.

Joga Bonito – FFC Habitat 1:2 (0:1)
⚽️ 26′ Adam Jankowski – 3′ 23′ Grzegorz Ogórek
🟡 Marek Kornowski (Joga Bonito)
⭐️ Grzegorz Ogórek (FFC Habitat)

LED Lighting Team – Imperium Łazarskie 5:4 (4:1)
⚽️ 5′ 12′ 14′ Krzysztof Filas, 2′ Krystian Swoboda, 37′ Artur Stawski – 22′ 23′ Sławomir Szalczyk, 6′ Konrad Maćkowiak, 30′ Marcin Busz
⭐️ Krzysztof Filas (LED Lighting Team)

Tornado Ognik – Bistro Kopernik 5:7 (3:5)
⚽️ 11′ 20′ 23′ Piotr Skrzypczak, 1′ 37′ Kamil Makowiecki – 2′ 9′ 15′ 24′ Mikołaj Daszkiewicz, 5′ 40′ Patryk Schulz, 3′ Adam Pawlak
⭐️ Mikołaj Daszkiewicz (Bistro Kopernik)

El Pistoleros – Biuro Podróży Almatur 3:2 (2:2)
⚽️ 12′ Jakub Strzelecki, 19′ Mateusz Łuczkowski, 27′ Mateusz Adamczak – 6′ 14′ Patryk Torz
⭐️ Mateusz Adamczak (El Pistoleros)

3. WL Liga: Udany debiut JKS-u

Po nieudanych play-offach Szturmowcy rozpoczęli kolejny sezon, w którym będą walczyć o powrót do drugiej ligi. W pierwszym meczu wiosennej edycji pomarańczowo-czarni pokonali Byczki 5:3. Nie była to łatwa przeprawa. Przed zmianą stron Szturmowcy odwrócili wynik z 0:1 na 2:1, a w drugiej odsłonie musieli odpierać ataki rywala, który zdołał wyrównać, a następnie po stracie dwóch goli złapać kontakt bramkowy. Byczki nie podniosły się już po trafieniu na 3:5. Pojedynek w 36 min zamknął Michał Śpiączka.

Drugie zwycięstwo w drugim meczu odniósł Prostal. Jeden z głównych faworytów do awansu wysoko pokonał PWW 10:1. Pierwsze skrzypce zagrał Krzysztof Szenfeld, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Blisko powtórzenia jego wyczynu było trzech kolegów z drużyny – Rafał Jarosz, Mateusz Walczyk i Maciej Szerszeń. Cała trójka mecz zakończyła z dwiema bramkami na koncie.

Na WL Lidze zadebiutował JKS. Pierwszym rywalem beniaminka był ICPen, który szukał premierowych punktów, gdyż na inaugurację musiał uznać wyższość Los Amarillos. Mecz ułożył się po myśli JKS. Po siedmiu minutach debiutanci prowadzili 2:0. Premierową bramkę zdobył Krzysztof Jerzyński, a wynik kilkadziesiąt sekund później poprawił Mikołaj Łączkowski. Obaj trafiali także po zmianie stron i w tej samej kolejności. Jerzyński podwyższył prowadzenie na 4:1, natomiast Łączkowski na 5:1. ICPen w końcówce zdołał zmniejszyć stratę do dwóch bramek, ale ostatecznie przegrał, po golu z ostatniej minuty Jędrzeja Dulczewskiego, 3:6.

Byczki – Szturmowcy 3:5 (1:2)
⚽️ 4′ 33′ Dominik Jesiołowski, 24′ Mateusz Cichy – 14′ Sebastian Cepiński, 19′ Jarosław Janowicz, 26′ Michał Tomczak, 32′ Jakub Budyła, 36′ Michał Śpiączka