Chłosta wygrała Superpuchar

Chłosta przerwała zwycięską passę IKP Olimpii, która trwała blisko cztery lata. Mistrzowie WL Ligi po zwycięstwie w finale nad obrońcami trofeum wywalczyli Superpuchar WL Ligi.

Dominacja Olimpii w Superpucharze była niepodważalna. IKP na swoim koncie miała dziewięć zdobyczy, w tym osiem z rzędu. Ostatnim zespołem, który wywalczył Superpuchar przed hegemonią byłych mistrzów było EW. Było to ostatnie trofeum Pasów na otwartych boiskach, a zdobyli je w sezonie Wiosna 2019.

Od początku poniedziałkowych zmagań wszystko układało się po myśli Olimpii. W ćwierćfinale wygrała z żegnającą się z WL Ligą Mechaniczną Pomarańczą. Nie było to łatwe spotkanie, o czym świadczy wynik. IKP wygrała 3:2, a decydujące dwa gole strzeliła w ostatnich minutach. Zwycięstwo obrońcom tytułu zapewnił nowy nabytek – Bartłomiej Olejniczak, który dwukrotnie pokonał golkipera Mechanicznej Pomarańczy. Wcześniej zdobywcy Pucharu Wiary Lecha wyrównali stan gry na 1:1, a w 19 min niespodziewanie wyszli na prowadzenie. W półfinale Olimpia zmierzyła się ze świeżo upieczonym uczestnikiem Pucharu Polski – El Pistoleros. Mecz zakończył się remisem 1:1. Oba gole wpadły w pierwszej odsłonie. W 9 min prowadzenie złocisto-czarnym dał Jakub Strzelecki, a wyrównał 120 sekund później kolejny nowy zawodnik IKP – Mateusz Bartkowiak, który ostatnie sezony spędził w Synach Gehenny. O tym kto zagra w finale zadecydowały rzuty karne. Tym razem El Pistoleros, którzy dwa dni wcześniej po jedenastkach wygrali Puchar WL Ligi musieli obejść ze smakiem. Do meczu o złoto awansowali obrońcy trofeum.

Po drugiej stronie drabinki oglądaliśmy mistrzów wszystkich trzech lig. W ćwierćfinale zmierzyły najlepsze ekipy drugiego i trzeciego szczebla – Ejbry i FFC Habitat. O zwycięstwie tej drugiej drużyny zadecydował gol z 7 min. Bramkę dającą półfinał zdobył Mateusz Werbiński. Półfinałowy pojedynek z Chłostą rozpoczął się od mocnego uderzenia najlepszej drużyny jesiennej edycji. Mistrzowie WL Ligi do przerwy wygrywali 3:0, lecz po zmianie tylko w sobie znany sposób roztrwonili przewagę. Brak koncentracji, szczególnie w końcowych fragmentach meczu, kosztował ich utratę aż trzech goli. Do rzutów karnych doprowadziły dwa gole Marcina Moja z 25 i 26 min. Gracz Habitatu wyrównał w ostatniej sekundzie. Seria karnych zakończyła się szczęśliwie dla Chłosty, która po pięciu seriach awansowała do finału.

Do pojedynku finałowego awansowali faworyci Superpucharu. Po jednej stronie stanęli 9-krotni zdobywcy trofeum, ale też multimedaliści ligowych zmagań, natomiast po drugiej stronie aktualni mistrzowie WL Ligi, którzy mieli ochotę na kolejne wygrane. Pierwsi uderzyli zawodnicy IKP, a dokładniej Olejniczak. W 2 min Olimpia prowadziła 1:0, ale w kolejnych minutach była tłem dla Chłosty, która wykorzystywała każdy najdrobniejszy błąd obrońców tytułu. Dwa gole Aleksandra Deckerta, następnie bramka Michała Kaczmarka i trafienie Daniela Mankiewicza z ostatniej minuty pierwszej połowy pozwoliły Chłoście zejść na przerwę z trzybramkową przewagą. Nadzieję Olimpii w 17 min dał Michał Mirecki, lecz była ona tylko chwilowa. Mistrzowie zdobyli kolejne trzy gole – trafił Kaczmarek i dwukrotnie Konrad Repecki. IKP w końcówce udało się zmniejszyć rozmiary porażki. Chłosta wygrała finał 7:4.

Obrońcy tytułu mistrzowskiego zostali pierwszą drużyną w historii WL Ligi, która zdobyła wszystkie możliwe do zdobycia trofea, czyli mistrzostwo, Puchar WL Ligi, Puchar Wiary Lecha i Superpuchar WL Ligi.

1/4 finału

IKP Olimpia – Mechaniczna Pomarańcz 3:2 (1:1)
⚽️ 23′ 24′ Bartłomiej Olejniczak, 9′ Piotr Nowak – 10′ Adrian Janaszek, 19′ Emil Tomczyk
⭐️ Bartłomiej Olejniczak (IKP Olimpia)

Ejbry Luboń – FFC Habitat 0:1 (0:1)
⚽️ 7′ Mateusz Werbiński
⭐️ Mateusz Werbiński (FFC Habitat)

1/2 finału

El Pistoleros – IKP Olimpia 1:1 (1:1) karne 1:2
⚽️ 9′ Jakub Strzelecki – 11′ Mateusz Bartkowiak
⭐️ Łukasz Machowina (IKP Olimpia)

Chłosta – FFC Habitat 3:3 (3:0) karne 4:3
⚽️ 6′ 15′ Konrad Repecki, 8′ Aleksander Deckert – 25′ 26′ Marcin Moj, 17′ Jakub Kortyla
⭐️ Marcin Moj (FFC Habitat)

Finał

Chłosta – IKP Olimpia 7:4 (4:1)
⚽️ 3′ 6′ Aleksander Deckert, 12′ 22′ Michał Kaczmarek, 21′ 23′ Konrad Repecki, 13′ Daniel Mankiewicz – 2′ Bartłomiej Olejniczak, 17′ Michał Mirecki, 24′ Bartosz Szpalik, 26′ Michał Nowak
🟡 Michał Kaczmarek (Chłosta)
⭐️ Aleksander Deckert (Chłosta)