2. WL Liga: Revengers mistrzem drugiej ligi

Zwycięstwo w ostatnim ligowym pojedynku zapewniło Revengersom pierwsze miejsce w drugiej lidze. Złoci medaliści i Zjednoczony Luboń w sobotę zgarnęli po sześć punktów.

Drugoligowe rozgrywki w zimowej edycji zakończyły pojedynki Revengersów i Zjednoczonego Lubonia z Laruss Real Players oraz UP. Zwycięsko z tego starcia wyszły dwie pierwsze ekipy.

Revengers przyjechali po dwa zwycięstwa, bowiem tylko komplet punktów gwarantował im mistrzostwo drugiej ligi. Jakakolwiek wpadka była natomiast na wagę złota dla FDK. Na początek Revengers stoczyli bezpośredni bój o srebrne medale z trzecimi przed sobotnią kolejką Laruss Real Players. Mecz rozpoczął się od bramki najlepszego strzelca rozgrywek, Mateusza Gajewskiego. Napastnik Revengers trafił w 2 min. Wyrównał osiem minut później Artur Roguski, ale do końca pierwszej odsłony dał o sobie znać król strzelców. Gajewski skompletował hattricka. W 12 i 15 min wyprowadził swój zespół na prowadzenie 3:1. Pięć minut przed końcem sprawa zwycięstwa wyjaśniła się. Czwartego gola dla Revengers strzelił Rafał Kuza i było już pewne, że trzy punkty wpadną na ich konto. Laruss zdołali zmniejszyć rozmiary porażki i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2.

Ostatni mecz Revengers – UP decydował o tym kto zostanie mistrzem. Wygrana premiowała Revengers, każdy inny wynik FDK. Niespodzianki nie było. Na początek dubletem popisał się Gajewski, który przed przerwą dał prowadzenie 2:0. Po zmianie stron kolejne dwa gole zdobył Kuza. UP stać było na honorowe trafienie Eliasza Szymańskiego ustalające rezultat na 4:1.

Revengers wygrali rozgrywki drugiej ligi. W tabeli o punkt wyprzedzili FDK i o osiem Laruss Real Players. O kolejne dwie lokaty w grupie mistrzowskiej rywalizowali Zjednoczony Luboń i UP. Oba zespoły przed walką o ligowe punkty stoczyły bezpośredni bój o trzecie miejsce w Pucharze WL Ligi. Lepszy okazał się UP, który wygrał 1:0. W lidze lubonianie wzięli rewanż. Okazali się lepsi o jedną bramkę. Strzelanie rozpoczął w 5 min Szymański, ale Zjednoczony zdołał odwrócić wynik z nawiązką. Dwie minuty po wznowieniu gry zespół z Lubonia prowadził 3:1. Przewagę jednak roztrwonił. Gole Jana Skitka i Huberta Kosickiego jeszcze przed upływem dwudziestej minuty dały remis 3:3. Nie był to koniec emocji. W ostatnich pięciu minutach drugie bramki na swoje konta zapisali Artur Rożek i Damian Różański. Ten pierwszy dał prowadzenie Zjednoczonemu – 4:3, ten drugi minutę przed końcem zapewnił lubonianom zwycięstwo 5:4. Wcześniej do wyrównania doprowadził Jędrzej Janas. Wygrana nie pozwoliła przeskoczyć UP, który w dwumeczu był lepszy. Udało się to po drugich sobotnich spotkaniach. UP przegrał z Revengersami, natomiast Zjednoczony pokonał Larussa 5:3. Choć prowadził 2:0 po golach Patryka Schulza to ponownie roztrwonił przewagę. LRP wyrównał stan gry – najpierw na 2:2, a następnie na 3:3. W końcówce spotkania Maciej Mazurek i Schulz przypieczętowali zwycięstwo dające lubonianom czwarte miejsce na koniec zmagań w drugiej lidze. UP zajął piąte.