Inauguracja wiosny

Wiosenną edycję zainaugurowały szóstki Albatrosów i Habitat. Pierwszego gola sezonu strzelił zawodnik pierwszej ekipy – Damian Łuczak. Oba zespoły podzieliły się punktami. Pierwsze zwycięstwa na swoje konta zapisali Synowie Gehenny i techmarkety.pl.

1. WL Liga: Starcie medalistów dla Synów Gehenny

Od mocnego uderzenia wiosnę rozpoczęła pierwsza liga. Na inaugurację obejrzeliśmy pojedynek medalistów poprzedniej edycji, w którym transkrupka.pl zmierzyła się z Synami Gehenny. Jesienią dwukrotnie lepsi okazali się wicemistrzowie. Transkrupka.pl przed rokiem również rozpoczęła wiosnę od starcia z dwukrotnymi zdobywcami trzeciej lokaty w zeszłym roku – Synami Gehenny. 8 marca wygrała, ale ostatecznie zakończyła sezon dwa oczka niżej od rywali, na piątej lokacie.

Ostatni mecz wtorkowej kolejki lepiej rozpoczęli Synowie Gehenny, których w 10 min na prowadzenie wyprowadził Nikita Makarenkov. Drugi raz czerwono-czarni pokonali Mateusza Chmala w trzydziestej minucie, gdy do siatki trafił Waldemar Stachnik. Transkrupka.pl do końca walczyła o punkt. Pięć minut przed końcowym gwizdkiem złapała kontakt bramkowy. Bramkę na 1:2 zdobył Krzysztof Elantkowski. Jak się później okazało był to jedynie gol zmniejszający stratę do Synów Gehenny, którzy zgarnęli pierwsze trzy punkty na wiosnę.

transkrupka.pl – Synowie Gehenny 1:2 (0:1)
⚽️ 35′ Krzysztof Elantkowski – 10′ Nikita Makarenkov, 30′ Waldemar Stachnik
⭐️ Nikita Makarenkov (Synowie Gehenny)

2. WL Liga: Remis na start nowego sezonu

Wiosenną edycję rozpoczęły szóstki FC Albatros i FFC Habitat. Dla tej pierwszej ekipy był to początek drugiego sezonu na zapleczu elity. Dla FFC debiut na tym poziomie rozgrywkowym. Pierwszego gola wiosny zdobył zawodnik Albatrosa Damian Łuczak, który na listę strzelców wpisał się w 12 min. Końcówka pierwszej odsłony miała być zapowiedzią dużych emocji czekających nas po przerwie, ale ostatecznie była najlepszym momentem spotkania. Ostatnie 180 sekund przyniosło trzy gole. Habitat zdołał wyrównać, a następnie odwrócić wynik. W 18 min na 1:1 trafił Sebastian Olejniczak. Niecałą minutę później Mikołaj Słomski wyprowadził beniaminka na prowadzenie, które nie utrzymało się długo. Chwilę przed zejściem na przerwę wyrównał Maciej Konieczka. Po zmianie stron bramki już nie padły. Bramkarze obu zespołów pozostali niepokonani, a broniący dostępu do bramki Habitat-u, Kacper Iwaszkiewicz został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

FC Albatros – FFC Habitat 2:2 (2:2)
⚽️ 12′ Damian Łuczak, 20′ Maciej Konieczka – 18′ Sebastian Olejniczak, 19′ Mikołaj Słomski
🟡 Mikołaj Czerniak (FFC Habitat)
⭐️ Kacper Iwaszkiewicz (FFC Habitat)

3. WL Liga: Efektowny start techmarkety.pl

Udanie w nowym sezonie wystartowały techmarkety.pl. W pierwszym meczu wiosny efektownie pokonały Los Amarillos 6:1. Żółto-czarni starali się dotrzymać kroku. W 10 min wyrównali stan gry, lecz na przerwę zeszli z jednobramkową stratą do przeciwnika. 120 sekund wcześniej wynik otworzył Krzysztof Bobrowski, a przed przerwą na 2:1 trafił Marcin Strugarek. Po zmianie stron techmarkety.pl wrzuciły wyższy bieg, czego efektem były kolejne cztery gole. Każdą z bramek zdobył inny strzelec. W drugiej połowie trafiali kolejno – Paweł Pruczkowski, Jakub Pewny, Maciej Majcherek i Mateusz Kalicki.

Los Amarillos – techmarkety.pl 1:6 (1:2)
⚽️ 10′ Maksym Tkachenko – 8′ Krzysztof Bobrowski, 17′ Marcin Strugarek, 28′ Paweł Pruczkowski, 33′ Jakub Pewny, 34′ Maciej Majcherek, 36′ Mateusz Kalicki