1. WL Liga: Opal Stoczniowiec w mistrzowskiej koronie

Opal Stoczniowiec przypieczętował mistrzostwo WL Ligi efektowną dwucyfrową wygraną nad Sempler-em. Pewne miejsce na pudle zapewnili sobie Emeritos Galaktikos.

Nie było niespodzianki w pojedynku, w którym Opal Stoczniowiec miał przypieczętować mistrzostwo WL Ligi. Pojedynek z Semplerem po pięciu minutach był już rozstrzygnięty. Niebiesko-czarni wygrywali 4:0 po dwóch golach Szymona Ślosarza i bramkach Oskara Nowaka oraz Grzegorza Olejniczaka. Kolejne trafienia były kwestią czasu. Na przerwę Stoczniowcy schodzili z prowadzeniem 8:1, a ostatecznie pokonali Semplera aż 19:3. Po dziewięć trafień na swoje konto zapisał duet napastników Ślosarz – Nowak, który dzięki fantastycznej postawie objął przodownictwo w klasyfikacji snajperów. Wygrana zapewniła Opal-owi pierwszy tytuł mistrzowski w historii!

W pierwszej trójce sezon zakończą Emeritos Galaktikos, którzy w kluczowej potyczce pokonali Diadala. Galaktyczni wyszli na prowadzenie po golu Dawida Piegońskiego w 5 min. Ten sam zawodnik dołożył drugie trafienie po zmianie stron. W 21 min Emeritos wygrywali 2:0. Diadal zdołał złapać kontakt bramkowy. Siedem minut przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Mateusz Mucha. Jego gol ostatecznie okazał się honorowym. Wynik potyczki na 3:1 w 25 min ustalił Dariusz Santkiewicz.

Nie była to udana kolejka dla Diadala. W drugim spotkaniu przegrał Semplerem, który chwilę wcześniej został rozbity przez świeżo upieczonych mistrzów. Maciej Piechura tym razem zachował czyste konto, a jego koledzy z ofensywy dwukrotnie pokonali jego vis-a-vis. W 20 min trafił Dominik Tomczak, a trzy minuty przed końcowym gwizdkiem gola na 2:0 zdobył Maurycy Adamski. Był to ostatni mecz Semplera w zimowej edycji, który zakończył zmagania na piątej lokacie.

W tabeli na prowadzeniu, i to już nie ulegnie zmianie, pozostał Opal Stoczniowiec. Drudzy w tabeli są Emeritos Galaktikos, a na trzeciej lokacie niezmiennie Tilted Penguins. W ostatniej serii spotkań odbędą się trzy mecze z udziałem Pingwinów. Każdy będzie miał znaczenie dla układu klasyfikacji końcowej pierwszej ligi na miejscach 2-4.