2. WL Liga: FDK i Revengersi awansowali do pierwszej ligi

FDK i Revengersi wywalczyli awans do pierwszej ligi, trzeci w tabeli Laruss Real Players udanie zakończył fazę zasadniczą rozgrywek.

Dziewiąta seria zimowej edycji rozpoczęła się od ostatniego meczu fazy zasadniczej, w którym pewni gry w grupie mistrzowskiej Laruss Real Players zmierzyli z zespołem z grupy pocieszenia, Imperium Łazarskim. Dla jednych i drugich był to ważny mecz. Laruss walczył o kolejne trzy punkty przybliżające drużynę do mistrzostwa drugiej ligi, natomiast Imperium w przypadku zwycięstwa mogło zrobić krok w kierunku gry w Pucharze Wiary Lecha. Pojedynek był wyrównany i stał na dobrym poziomie. Dwukrotnie na prowadzenie wychodzili zawodnicy Laruss Real Players – w 6 min na 1:0 trafił Artur Gawron, a w 23 min na 2:1 Bartłomiej Rybarczyk. Imperium dwa razy zdołało doprowadzić do wyrównania. Za pierwszym razem tej sztuki dokonał Mateusz Barłóg, za drugim Robert Krysztofiak. Kluczowa dla losów spotkania okazała się 28 min. Na uderzenie z własnej połowy zdecydował się bramkarz LRP, Vadym Zakharchenko, a piłka po chwili znalazła się w bramce Imperium Łazarskiego. Laruss wygrał 3:2 i zachował duże szanse na wygranie drugoligowych rozgrywek.

W drugiej lidze odbyły się jeszcze trzy potyczki, w których toczyła się gra o punkty do grupy mistrzowskiej. Zagrały trzy drużyny – liderujący FDK, trzeci Revengersi i zamykający stawkę pięciu najlepszych ekip zaplecza elity, Zjednoczony Luboń. W najlepszych nastrojach dębiecki balon opuszczali zawodnicy Revengersów. Do dorobku dopisali sześć punktów, w tym kolejne trzy za zwycięstwo nad liderem. Zmagania w niedzielnej kolejce rozpoczęli od trzybramkowej wygranej nad lubonianami. Mecz zakończył się wynikiem 7:4. Pięcioma trafienia popisał się Mateusz Gajewski, który pewnie zmierza po kolejny tytuł króla strzelców na WL Lidze. W drugiej potyczce Revengersi nie dali szans FDK. Wygrali 4:0, ale zwycięstwo przypieczętowali w ostatnich trzech minutach. Do 28 min wygrywali 1:0 po golu Gajewskiego. Worek z bramkami został rozwiązany w ostatnich 180 sekundach. Na 2:0 podwyższył Mateusz Wańczyk, trzeciego gola strzelił Rafał Kuza, a wynik pojedynku w ostatniej minucie ustalił Michał Gadomski. Revengersi dzięki 6-punktowej zdobyczy awansowali na drugą lokatę i zapewnili sobie awans do pierwszej ligi, w której grali w poprzednim sezonie.

Promocję do elity uzyskali także zawodnicy FDK, którzy na zakończenie niedzielnej kolejki ograli Zjednoczony Luboń 6:2. Spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszej połowie. Lider tabeli wygrywał 5:1. Hattrickiem popisał się Dawid Brudniewicz, a dubletem Krystian Łutowicz. Po zmianie stron padły dwa gole. Najpierw na 6:1 trafił Dawid Szyler, a trzy minuty przed końcem drugą honorową bramkę dla zespołu z Lubonia zdobył Łukasz Kaczmarek.

Po dziewięciu seriach liderem pozostał FDK. Na drugą pozycję awansowali Revengersi, a na trzecią spadł Laruss Real Players. Między zespołami są małe różnice punktowe, ale też każdy z nich rozegrał różną liczbę spotkań. W najbardziej komfortowej sytuacji obecnie są zawodnicy LRP, których czekają jeszcze cztery mecze. FDK pozostało jedno spotkanie, natomiast Revengersom dwa.