2. WL Liga: Cztery zespoły w grupie mistrzowskiej

Sześć punktów do dorobku dopisały aż trzy zespoły: FDK, Laruss Real Players i Zjednoczony Luboń. Dwie pierwsze drużyny awansowały do grupy mistrzowskiej. Pomimo gorszej dyspozycji i porażek w najlepszej piątce zameldowali się również Revengersi oraz UP.

Siódma seria okazała się kluczowa w podziale tabeli na dwie grupy, w których trwać będzie rywalizacja w fazie finałowej. Swoje miejsce w drugiej rundzie poznało sześć ekip, lecz teoretycznie każda z drużyn wie o co powalczy w lutym.

Do grupy mistrzowskiej awansowały cztery ekipy (FDK, Laruss Real Players, Revengers i UP), a jedna – Zjednoczony Luboń – jest już niemal pewna miejsca w pierwszej piątce. Liderem po siedmiu kolejkach został FDK, który zgarnął komplet sześciu punktów po zwycięstwach nad El Pistoleros i UP. W pierwszej potyczce przegrywał z Pistoletami po ośmiu minutach 0:1, ale szybko doprowadził do wyrównania za sprawą debiutującego Adama Michalaka. Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy. O zwycięstwie zadecydowało kilkadziesiąt sekund pomiędzy 20, a 22 min. Swój dorobek poprawił Michalak, a na 3:1 trafił Krystian Łutowicz. El Pistoleros do końca walczyli o korzystny rezultat, zdobyli gola kontaktowego, ale ostatecznie musieli uznać wyższość FDK, który okazał się lepszy o jednego gola. W drugiej potyczce lider pewnie ograł UP. Od początku rywalizacji systematycznie powiększał przewagę. Siedem minut przed końcem prowadził 3:0 po golach Dawida Brudniewicza, Daniela Mankiewicza i Michalaka. W ostatnich sekundach wpadły dwa gole – honorowy Wiktora Libery dla UP i ustalający wynik na 4:1 autorstwa Tomasza Gorzaniaka.

Sześć punktów zdobył też wicelider tabeli – Laruss Real Players. Był on jednak mniej efektowny od wywalczonego przez FDK, gdyż jedno spotkanie nie doszło do skutku. LRP rywalizował wcześniej z UP i wygrał w identycznym stosunku co później lider rozgrywek. Bohaterem potyczki został Ivan Morozov, który zdobył wszystkie cztery bramki dla swojej drużyny. Uniwersytet Przyrodniczy zdobył bramkę honorową na 1:3 – trafił Libera, ale w przed końcowym gwizdkiem stracił czwartego gola. Drugi mecz z udziałem Laruss Real Players nie odbył się. Pod dębiecki balon nie dojechali Revengersi, których w dniu meczowym dopadły problemy kadrowe.

Pomimo niepowodzeń – UP przegrał dwa mecze, a Revengersi otrzymali punkt karny za walkowera – oba zespoły w drugiej rundzie zagrają w grupie mistrzowskiej. Stawkę pięciu najlepszych ekip uzupełni najprawdopodobniej Zjednoczony Luboń, który w sobotni wieczór dopisał do dorobku sześć punktów, a w ostatniej potyczce pierwszej rundy nie będzie mógł przegrać ze Snow Kids. Kluczowe dla Lubonian okazało się zwycięstwo w bezpośredniej potyczce z sąsiadem z tabeli – Kroplówką.pl. Zjednoczony do przerwy prowadził 3:1. Zawodnicy Kroplówki.pl starali się dotrzymać kroku. Po przerwie odrobili dwubramkową stratę, ale nie potrafili zatrzymać naporu zespołu z Lubonia, który w odpowiedzi na gola wyrównującego zdobył cztery bramki. Ostatecznie Zjednoczony wygrał 7:4, a następnie otrzymał trzy oczka za mecz z NDW, który nie doszedł do skutku. Obecnie zajmuje piąte miejsce z przewagą dwóch punktów nad grupą pościgową.

We wcześniejszych grach po trzy punkty zdobywali kolejno El Pistoleros, Kroplówka.pl i Imperium Łazarskie. Dwie ostatnie ekipy nie miały problemów z ograniem Snow Kids. Kroplówka.pl wygrała 9:1, Imperium Łazarskie 10:0. Oba spotkania zostały okraszone popisami strzeleckimi Patryka Nowaka i Sławomira Szalczyka – zdobyli po pięć bramek. Najciekawszy przebieg miał pojedynek El Pistoleros z Imperium Łazarskim, który zakończył się sukcesem tej pierwszej ekipy. Po pierwszej połowie lepsi byli zawodnicy z Łazarza. W 2 i 5 min na listę strzelców wpisał się Szalczyk. Imperium prowadziło 2:0, ale roztrwoniło przewagę w chwilę. El Pistoleros odwrócili wynik z nawiązką między … 16, a 18 min! 180 sekund było zabójcze. W 16 min gola kontaktowego zdobył Piotr Pepliński, a następnie w 17 min dwukrotnie do siatki piłkę skierował Jakub Strzelecki. Prowadzenie na 4:2 w 18 min podwyższył Pepliński. Imperium szybko zareagowało, bo w 22 min, gdy za sprawą Zbigniewa Urbaniaka odrobiło jedną bramkę. Przed kolejne fragmenty bramkarze obu zespołów nie pozwolili się pokonać i mecz zakończył się zwycięstwem El Pistoleros 4:3.

Po siedmiu kolejkach na czele tabeli jest FDK (22 pkt), które o punkt wyprzedza Laruss Real Players. Kolejne dwie lokaty ze sporą stratą do prowadzącej dwójki zajmują kolejno Revengersi i UP (po 14 pkt). Piąte i zarazem ostatnie miejsce gwarantujące grę w grupie mistrzowskiej należy obecnie do Zjednoczonego Lubonia (12 pkt). Na kolejnych miejscach znajduje się grupa pościgowa za lubonianami, która traci do piątej lokaty po dwa oczka – Imperium Łazarskie, El Pistoleros i Kroplówka.pl. Stawkę zamykają Snow Kids i NDW.