2. WL Liga: Kanonady Revengersów

Nowym liderem po piątej kolejce zostali Revengersi, którzy w dwóch niedzielnych pojedynkach zdobyli sześć punktów i aż 31! bramek. Na drugie miejsce po remisie z Imperium Łazarskim spadło UP. Z sześcioma punktami dębiecką arenę opuszczali zawodnicy Laruss Real Players.

Po niedzielnych meczach piątej serii w drugoligowej klasyfikacji nastąpiła zmiana lidera. Po dwóch wygranych i wpadce UP nowym przodownikiem tabeli zostali Revengersi. Spadkowicz odniósł dwa wysokie zwycięstwa – 15:2 z Kroplówką.pl i 16:0 ze Snow Kids. Potyczki były okraszone wyczynami strzeleckimi Mateusza Gajewskiego, który w każdym z pojedynków zdobył po siedem bramek. Jest on obecnie liderem klasyfikacji snajperów przed kolegą z drużyny, Pawłem Stachurą – zdobywcą sześciu goli w niedzielnych grach.

Kroplówka.pl przed blamażem ograła NDW. Choć mecz zakończył się zwycięstwem 6:3 to punkty nie przyszły łatwo. W szeregach NDW błyszczał Michał Andrzejewski, który w pierwszej odsłonie wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1, a hattricka skompletował w 20 min trafiając na 3:2. Ostatnie dziesięć minut było popisem Kroplówki.pl. Gole Patryka Nowaka, Adriana Zrałki i Łukasza Jakubiaka dały trzybramkową wygraną.

Drugi w klasyfikacji, UP piątą serię rozpoczął od wysokiego remisu z Imperium Łazarskim. Spotkanie miało ciekawy przebieg. Łazarscy po ośmiu minutach prowadzili 3:0, lecz na przerwę zeszli z dwubramkową stratą do rywali. W 22 min Imperium zdobyło dwa gole i doprowadziło do wyrównania, ale po chwili straciło szóstego gola, którego wbił Wiktor Libera, przy okazji kompletując hattricka. Jego wyczyn powtórzył minutę później Sławomir Szalczyk. Wyrównał stan gry sześć minut przed końcowym gwizdkiem arbitra ustalając przy okazji wynik meczu na 6:6. Oba zespoły wyjechały z Dębca z czterema punktami. W drugich spotkaniach pokonali swoich rywali. Imperium Łazarskie przed potyczką z UP wygrało z NDW 5:3 po dubletach Konrada Maćkowiaka i Szalczyka oraz bramce Bartosza Kędzierskiego. Uniwersytet Przyrodniczy do przerwy przegrywał ze Zjednoczonymi Luboń 0:1, lecz po zmianie stron zdołał odwrócić losy spotkania. Wygrał 4:1. W 17 min wyrównał Hubert Kosicki, a trzy minuty później na prowadzenie wyprowadził swoją drużynę Eliasz Szymański. W końcówce pojedynku wynik ustalili Jan Skitek i Albert Głuchowski.

Sześć punktów do swojego dorobku, oprócz Revengersów, dopisał także Laruss Real Players. W pierwszej potyczce planowo pokonał ostatnich Snow Kids 7:1, w drugiej natomiast zaskoczył, wysoko ogrywając El Pistoleros. Półfinaliści Pucharu WL Ligi po sobotnim sukcesie zaprezentowali się fatalnie w ligowej kolejce. W obu niedzielnych meczach byli tłem dla rywali. Przez godzinę gry zdobyli tylko jednego gola, a stracili ich aż tuzin. Laruss i Zjednoczony Luboń podzielili się łupem. Real Players wygrali 6:1, lubonianie 6:0. Silnym punktem Larussa podczas meczów piątej serii był Ivan Morozov, który w obu spotkaniach trafiał po trzy razy. Zjednoczony Luboń w starciu z El Pistoleros zagrał bardzo dobrze zespołowo, o czym świadczy lista strzelców tej potyczki. Sześć bramek zdobyło pięciu zawodników. Bardzo ważne trafienia – na 2:0 i 3:0 – na swoje konto zapisał Patryk Schulz.

W tabeli na prowadzeniu są Revengersi, którzy w sześciu meczach zgromadzili pięć zwycięstw i ponieśli jedną porażkę. Drugi UP nie znalazł pogromców, ale dwukrotnie dzielił się punktami z rywalami. Miejsce na podium pomimo pauzy zachował FDK. Po meczach piątej kolejki poznaliśmy też pierwszą drużynę, która w drugiej rundzie trafi do grupie pocieszenia. O miejsca 6-10 zagra NDW.