Sześciopunktowa inauguracja Emeritos Galaktikos i El Pistoleros

Wystartowała zimowa edycja WL Ligi w sezonie 2022/2023. Z sześcioma punktami balon APR Dębiec opuszczały zespoły Emeritos Galaktikos i El Pistoleros. Bez przegranej dzień zakończyli Tilted Penguins, którym udało się efektownie wygrać, ale i stracić trzybramkowe prowadzenie.

1. WL Liga: Udany start Emeritos Galaktikos

Optymistyczny start nowej kampanii mają za sobą Emeritos Galaktikos. Najlepszy zespół drugiej ligi z poprzedniej, zimowej edycji jesienią z hukiem spadł z elity rywalizację kończąc na ostatnim miejscu z dwoma walkowerami na koncie. Galaktyczni mieli przed sobą nowe rozdanie. W obu meczach prowadzili wyrównane boje. Po pierwszej odsłonie pojedynku z Ledami był bezbramkowy remis. Zwycięstwo zapewnił Dariusz Santkiewicz, którego gole z 20 i 24 min dały zwycięstwo 2:0. Drugą potyczkę z Semplerem Emeritos rozpoczęli od straty gola w 6 min. Piotra Adamczaka pokonał Dominik Tomczak. Bramkarz Galaktycznych drugi raz wyciągnął piłkę z siatki dopiero w ostatnich sekundach, gdy jego zespół prowadził 3:1. Wynik ustalił Sebastian Pięta. Wcześniej trafiali zawodnicy Emeritos. W 15 min wyrównał Gaweł Perz, wyrównał Dawid Piegoński (w 22 min), a wygraną dwie minuty przed zakończeniem potyczki przypieczętował Michał Gruszka. Emeritos Galaktikos po pierwszym dniu rywalizacji mają na koncie sześć punktów.

Po przegranych z Emeritos LED Lighting Team i Sempler mogli zrehabilitować się w starciach z Tilted Penguins. Ledy zderzyły się ze ścianą, natomiast Sempler po kapitalnym pościgu nie opuszczał Dębca z pustymi rękoma. Inauguracyjnego rywala Pingwiny rozbiły aż 12:1. Ledy pierwszego gola zdobyły w 19 min przy stanie 0:4. Najwięcej bramek dla Tilted zdobyli Mikołaj Łabuszyński i Jakub Staszyński. Ten pierwszy bramkarza LED Lighting pokonał 4-krotnie, ten drugi popisał się hattrickiem. W drugim meczu na listę strzelców nie zdołali się wpisać. Pierwszą część pojedynku z Semplerem zakończyli wynikiem 4:1. Dwukrotnie trafił nowy nabytek – Marcin Lemański, a następnie na 3:0 i 4:1 prowadzenie podwyższyli kolejno Jakub Drzewiecki i Adam Wojciechowski. Wydawało się, że Pingwinom kolejna wygrana wpadnie na konto i po inauguracyjnej kolejce będą liderem. Sempler powstał jednak z kolan. W drugiej części ruszył w pościg i zakończył go sukcesem. Niepełnym, bo nie udało się wygrać, a czasu było sporo, bo pięć minut. W 25 min do wyrównania doprowadził Dominik Tomaczak, który 180 sekund po wznowieniu gry po przerwie dał sygnał do ataku zdobywając gola na 2:4. Po wyrównującej bramce oba zespoły miały swoje okazje, lecz nie potrafiły ich skutecznie wykończyć. Pojedynek zakończył się remisem 4:4.

Emeritos Galaktikos – LED Lighting Team 2:0 (1:0)

⚽️ 20′ 24′ Dariusz Santkiewicz
🟡 Andrzej Krawczuk (LED Lighting Team)
⭐️ Dariusz Santkiewicz (Emeritos Galaktikos)

Sempler – Emeritos Galaktikos 2:3 (1:1)

⚽️ 6′ Dominik Tomczak, 30′ Sebastian Pięta – 15′ Gaweł Perz, 22′ Dawid Piegoński, 28′ Michał Gruszka
🟡 Jacek Wrzaskowski (Sempler)
⭐️ Michał Gruszka (Emeritos Galaktikos)

LED Lighting Team – Tilted Penguins 1:12 (0:4)

⚽️ 19′ Maciej Szerszeń – 11′ 21′ 22′ 24′ Mikołaj Łabuszyński, 20′ 29′ 30′ Jakub Staszyński, 5′ 9′ Mateusz Klimkiewicz, 13′ Jakub Drzewiecki, 25′ Adam Wojciechowski, 28′ Marcin Lemański
⭐️ Mikołaj Łabuszyński (Tilted Penguins)

Tilted Penguins – Sempler 4:4 (4:1)

⚽️ 5′ 7′ Marcin Lemański, 10′ Jakub Drzewiecki, 12′ Adam Wojciechowski – 18′ 25′ Dominik Tomczak, 11′ Sebastian Pięta, 17′ Kamil Najdek
⭐️ Dominik Tomczak (Sempler)

2. WL Liga: El Pistoleros rozpoczęli od dwóch wygranych

Pierwszy gol zimowej edycji na WL Lidze wpadł w meczu drugiej ligi. Trzy minuty przed przerwą wynik pojedynku NDW z debiutującymi w rozgrywkach Snow Kids otworzył Michał Andrzejewski. Po zmianie stron NDW poszło za ciosem. Na 2:0 prowadzenie podwyższył Jan Radzik. Wywalczenie pierwszych trzech oczek, co zdarzało się niezwykle rzadko na otwartych boiskach, było na wyciągnięcie ręki. Ostatecznie NDW musiało zadowolić się remisem. W 22 min gola kontaktowego zdobył Jakub Antkowiak, a 180 sekund przed końcem wyrównał Mikołaj Stachowiak. Snow Kids w debiucie zremisowali 2:2.

W drugim wtorkowym pojedynku do gry wszedł jeden z faworytów do końcowego zwycięstwa w drugiej lidze. El Pistoleros nie mieli większych problemów i pewnie ograli Snow Kids. Po pierwszej połowie, ale przed upływem dziesiątej minuty gry Pistolety wygrywały 4:0. Pierwszy, w 5. minucie spotkania, na listę strzelców wpisał się Mateusz Łuczkowski, który 180 sekund później poprawił swój dorobek. Dubletem popisał się także Jakub Strzelecki. Jego druga bramka w 20 min dała prowadzenie 5:0. Snow Kids stać było na honorowe trafienie autorstwa Mateusza Ksobicha. Kapitan beniaminka ustalił wynik meczu. El Pistoleros wygrali 6:1. W drugim swoim pojedynku zaprezentowali się słabiej. Zdobyli połowę mniej bramek, ale co najważniejsze zgarnęli taką samą liczbę punktów co w pierwszym meczu. NDW zdołało zdobyć gola kontaktowego, lecz na więcej nie pozwolili już złocisto-czarni, których do drugiej wygranej w nowym sezonie poprowadził ponownie poprowadził duet Łuczkowski – Strzelecki.

NDW – Snow Kids 2:2 (1:0)

⚽️ 12′ Michał Andrzejewski, 17′ Jan Radzik – 22′ Jakub Antkowiak, 27′ Mikołaj Stachowiak