Alcomex pozostał w grze o najlepszą piątkę elity

Chłosta wygrywała 3:0 i 4:1, ale ostatecznie zremisowała z Bragą 4:4. Alcomex po zwycięstwie nad Synami Gehenny pozostał w grze o najlepszą piątkę elity. FC Atmosferić wygrał mecz na szczycie trzeciej ligi i zachował szanse na bezpośredni awans.

1. WL Liga: Alcomex przedłużył szanse na grę w grupie mistrzowskiej

Na start poniedziałkowej kolejki odbyły się dwa pierwszoligowe pojedynki. Pewna gry w grupie mistrzowskiej i wygodnie zasiadająca na fotelu lidera Chłosta już po kwadransie wygrywała z Bragą 3:0. FSC jeszcze przed przerwą zdołało odrobić część strat, a przed upływem trzydziestej minuty złapać kontakt bramkowy. Chłosta odpowiedziała drugim trafieniem Mateusza Bednarka i ponownie wyszła na bezpieczną przewagę dwóch goli. Trzy minuty przed końcem Braga złapała oddech za sprawą gola Mikołaja Hajdasza. Mogła też wygrać, ale po bramce Mateusza Gajewskiego w 39 min na 4:4 nie zdołała już stworzyć klarownej sytuacji strzeleckiej. Mecz zakończył się remisem.

Pierwsi fazę zasadniczą zakończyli zawodnicy Alcomex-u, dla których mecz z Synami Gehenny był tym z gatunku ostatniej szansy. Tylko wygrana pozwalała pozostać w grze o grupę mistrzowską. Alcomex zgarnął trzy punkty po dobrym meczu, w którym rywal był trzymany na dystans. Do przerwy wicemistrzowie wygrywali 3:1, a po zmianie stron powiększyli przewagę do trzech trafień.

Po poniedziałkowych meczach Chłosta powiększyła przewagę nad Fajerwerkowem.pl do pięciu punktów. Alcomex Noteciaki awansował na czwarte miejsce, które trudno będzie utrzymać. Wyprzedzić wicemistrzów mogą aż cztery ekipy. Dalsze miejsca w klasyfikacji zajmują Braga i Synowie Gehenny. Ci pierwsi o grupę mistrzowską w ostatnim meczu pierwszej rundy zagrają z Hurtownią.Fajerwerkowo.pl, ci drudzy z Emeritos Galaktikos. Dzięki remisowi Bragi i porażce Synów Gehenny awans do najlepszej piątki wywalczyli wspomniani wcześniej Pirotechnicy.

Chłosta – FSC Braga 4:4 (3:1)

⚽️ 13′ 30′ Mateusz Bednarek, 8′ Mateusz Wiśniewski, 12′ Gracjan Pachelski – 17′ Hubert Ratajczak, 29′ Dawid Brudniewicz, 37′ Mikołaj Hajdasz, 39′ Mateusz Gajewski
⭐️ Mateusz Gajewski (FSC Braga)

Synowie Gehenny – Alcomex Noteciaki 3:6 (1:3)

⚽️ 6′ Nikita Makarenkov, 28′ Dawid Szyler, 33′ Kacper Stachowiak – 4′ 19′ Mikołaj Michałowski, 29′ 39′ Krystian Nowicki, 17′ Adam Michałowski, 27′ Krzysztof Patalas
🟨 Adam Michałowski (Alcomex Noteciaki)
⭐️ Mikołaj Michałowski (Alcomex Noteciaki)

3. WL Liga: Mecz na szczycie dla FC Atmosfericia

Liderujące FC Kwiatowe zmierzyło się w hicie kolejki trzeciej ligi z czwartym Artmosfericiem. Przed meczem oba zespoły dzieliły cztery punkty. W przypadku wygranej Kwiatowe mogło uzyskać przewagę aż siedmiu oczek nad jednym z najgroźniejszych rywali lub Atmosferić mógł zmniejszyć stratę do ledwie punktu. Po czterdziestominutowym boju można być pewnym, że przyglądanie się rywalizacji w grupie B będzie ciekawym zajęciem. Atmosferić wygrał 5:3. Po pierwszej odsłonie wygrywał 3:1, a po półgodzinie gry 5:2. Nadzieje Kwiatowemu w 25 min dał Arkadiusz Kurcewicz, który zdobył gola kontaktowego, ale zostały one rozwiane po drugiej bramce Macieja Gierczaka i trafieniu Sławomira Żurka. Lider starał się grać do końca, ale stać ich było to tylko na trzecie trafienie, które zmniejszyło stratę.

FC Kwiatowe – FC Atmosferić 3:5 (1:3)

⚽️ 3′ Marcin Kostański, 25′ Arkadiusz Kurcewicz, 33′ Bartosz Kluj – 20′ 28′ Maciej Gierczak, 9′ Bartosz Siejak, 18′ Damian Tomczak, 26′ Sławomir Żurek