Efektowny FTF

W piątkowy wieczór grała trzecia liga. FTF po efektownym 18:0 awansował na pozycję wicelidera grupy A. Drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli Los Amarillos, a czwarty raz komplet punktów zgarnęła FC Colquimica.

3. WL Liga: Dwucyfrowa wygrana FTF

Pojedynek sąsiadów w tabeli pomiędzy Polibulls i Los Amarillos miał dwa zwroty akcji. Po ośmiu minutach i dwóch trafieniach Filipa Juszczyka na prowadzenie wyszli zawodnicy ubrani w niebieskie trykoty. Przewagi nie udało się utrzymać. Jeszcze przed przerwą żółci znaleźli sposób na defensywę rywali. Ta sztuka udała im się dwukrotnie – w 13 min po strzale Piotra Buszty i na zakończenie pierwszej odsłony, gdy bramkarza Polibulls pokonał Mariusz Pluciński. Po zmianie stron wpadła jedna bramka. Jej autorem pięć minut przed końcowym gwizdkiem został Buszta, który zapewnił swojej drużynie drugie jesienne zwycięstwo dające skok na dziewiąte miejsce.

Efektowną wygraną na swoje konto zapisał FTF, który jako jedyny może zagrozić El Pistoleros w walce o bezpośredni awans do drugiej ligi. Szanse są już minimalne, ale dopóki piłka w grze to wszystko jest możliwe. FTF nie miał litości dla Byczków – wygrał 18:0 i zanotował awans na drugą pozycję w tabeli. Mecz był popisem umiejętności strzeleckich Pawła Książka, który do siatki piłkę kierował aż dziewięć razy. Napastnik FTF włączył się do walki o tytuł króla strzelców. Obecnie jest wiceliderem ze stratą dwóch bramek do prowadzącego Walida Daouadiego z Wozu Drzymały.

Nadal bez wygranej pozostaje PWW. Winogradzianie po spadku z drugiej ligi ponieśli już szóstą porażkę, która umocniła ich na ostatnim miejscu w ligowej klasyfikacji. Początek był udany dla PWW, gdyż w szóstej minucie po golu Mateusza Kropacza wyszli na prowadzenie. Po kolejnych sześciu minutach wynik był już odwrotny. FC Colquimica po bramkach Mateusza Dudziaka i Filipa Primke wygrywała 2:1. Zwycięstwo, czwarte na jesień, przypieczętowała trafieniem Dawida Wlaszczyka w 34 min.

Polibulls – Los Amarillos 2:3 (2:2)