Ważna wygrana Tilted Penguins

Tilted Penguins po zwycięstwie nad Alcomex-em złapali kontakt bezpieczną strefą nad kreską. W trzeciej lidze zwycięstwa odnieśli Diadal i FC Culers. Ważne punkty po remisie z Hangover FC straciła Mechaniczna Pomarańcza.

1. WL Liga: Ważna wygrana Tilted Penguins

Niezwykle ważne trzy punkty wywalczyli Tilted Penguins. Beniaminek po dwóch bramkach Romana Paletsa w końcówce spotkania (37 i 40 min) wygrał z Alcomex-em 4:2 i zrównał się punktami z ósmą Olimpią oraz zmniejszył stratę do swojego środowego rywala do dwóch punktów. Noteciaki po porażce mają już tylko matematyczne szanse na grę o medale jesiennej edycji. W następnym meczu muszą pokonać Synów Gehenny, a w dalszej kolejności mocno trzymać kciuki za wpadki sąsiadów w tabeli.

Alcomex Noteciaki – Tilted Penguins 2:4 (2:1)

⚽️ 15′ Mikołaj Michałowski, 20′ Mikołaj Rybarczyk – 37′ 40′ Roman Palets, 5′ Mateusz Klimkiewicz, 34′ Mikołaj Łabuszyński
⭐️ Roman Palets (Tilted Penguins)

3. WL Liga: FC Culers włączyli się do gry o awans

Dwa mecze grupy A odbyły się w środowy wieczór. Na początek Diadal wysoko pokonał Błękitnych Czerwonak. Beniaminek grając w ledwie 5-osobowym zestawieniu prowadził od czwartej minuty, ale w kolejnych fragmentach nie potrafił zatrzymać dobrze dysponowanego rywala. Do przerwy Diadal prowadził 4:2, a po zmianie stron powiększył przewagę do dziewięciu goli. Po cztery bramki na swoje konta zapisało dwóch zawodników – Jakub Brzozowski i Marcin Lemański. Hattricka do dorobku Diadala dorzucił jeszcze Dawid Floryan.

Ważne punkty straciła Mechaniczna Pomarańcza, która nie potrafiła w pełni wykorzystać porażki Błękitnych i tylko zremisowała z Hangover FC. Pojedynek znakomicie rozpoczął się dla pomarańczowo-czarnych. Po dwóch bramkach Pawła Feknera w krótkim odstępie czasu (8 i 9 min) Mechaniczna wygrywała 2:0. Jeszcze przed przerwą straciła prowadzenie (2:2), a po zmianie stron w 28 min przegrywała 2:3. Punkt 180 sekund później uratował Fekner, który skompletował hattricka. Na więcej goli nie pozwolili obaj golkiperzy i mecz zakończył się remisem 3:3. Mechaniczna Pomarańcza utrzymała drugą lokatę, ale ma tylko trzy oczka przewagi nad FTF i aż dwa mecze więcej rozegrane.

Czwarty mecz bez porażki i trzeci zwycięski pod rząd. FC Culers w ostatnich tygodniach prezentują bardzo dobrą formę, która ma przełożenie na pozycję w tabeli. Beniaminek po kolejnej wygranej awansował na trzecią lokatę i zmniejszył stratę do Kwiatowego do trzech punktów. Jaguars, choć prowadzili od drugiej minuty to nie potrafili przeciwstawić się dobrze dysponowanym Culersom. Do przerwy FCC wygrywał 4:1. W drugiej części zdobył jeszcze pięć bramek i ostatecznie pokonał Jaguarów 9:3.

Diadal – Błękitni Czerwonak 12:3 (4:2)

⚽️ 17′ 30′ 32′ 38′ Jakub Brzozowski, 20′ 26′ 36′ 37′ Marcin Lemański, 6′ 16′ 40′ Dawid Floryan, 22′ Sebastian Pięta – 4′ Michał Lesiecki, 19′ Michał Domagalski, 39′ Emil Pauś
🟥 Michał Domagalski (Błękitni Czerwonak)