Hurtownia.Fajerwerkowo.pl i Magiczny Świat zagrają w grupach mistrzowskich

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl pierwszy raz w historii znalazła sposób na IKP Olimpię. Dzięki wygranej awansowała do grupy mistrzowskiej. O awans do elity zagra Magiczny Świat. Już tylko punkt dzieli El Pistoleros od promocji na drugi szczebel.

1. WL Liga: Hurtownia.Fajerwerkowo.pl zagra w grupie mistrzowskiej

Kryzys w szeregach mistrzów poprzedniego sezonu trwa w najlepsze. Sposób na IKP Olimpię znalazła Hurtownia.Fajerwerkowo.pl, która walczyła w tym spotkaniu o pozycję wicelidera. W 4 min Łukasza Machowinę pokonał Damian Tafelski. Drugi gol dla żółto-czarnych wpadł, gdy grali w przewadze jednego zawodnika, a na listę strzelców wpisał się Michał Metelski. Była ósma minuta gry. Na kolejne bramki trzeba było czekać do 27 min. Wówczas na 3:0 podwyższył Mateusz Wieczorek. IKP Olimpia uruchomiła tryb odwracania losów meczu. Po półgodzinie gry mistrzowie mieli na koncie jednego gola, a po kolejnych pięciu minutach już dwa. Do rywali brakowało im jednego trafienia. Tomasza Bartkowiaka już nie zdołali pokonać. Wynik pojedynku w 37 min ustalił Tafelski, który przypieczętował pierwszą wygraną Fajerwerkowa w historii potyczek z Olimpią.

Po zwycięstwie Hurtownia.Fajerwerkowo.pl awansowała na pozycję wicelidera i zapewniła sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. Obecnie, przy jednym rozegranym meczu więcej, traci cztery punkty do prowadzącej Chłosty i ma dwa oczka przewagi nad trzecią transkrupką.pl. IKP znajduje się w dole tabeli, na miejscu barażowym. Ma jeszcze szanse na grę w grupie mistrzowskiej, ale są one minimalne.

IKP Olimpia – Hurtownia.Fajerwerkowo.pl 2:4 (0:2)

⚽️ 30′ Piotr Nowak, 35′ Jarosław Janicki – 4′ 37′ Damian Tafelski, 8′ Michał Metelski, 27′ Mateusz Wieczorek
🟥 Mateusz Pikul (IKP Olimpia)
⭐️ Damian Tafelski (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)

2. WL Liga: Magiczny Świat powalczy o elitę

Rywalizację w pierwszej rundzie zakończyły trzy zespoły – FC Albatros, Magiczny Świat i Opal Stoczniowiec. Beniaminek w ostatnim meczu fazy zasadniczej zremisował z FarbSystem-em, który w kolejnych spotkaniach powalczy o zachowanie ligowego bytu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. Bliżej wygranej był FarbSystem, który po trzydziestu minutach prowadził różnicą dwóch goli – 3:1. Punkt Albatrosowi uratował Maciej Konieczka. W pierwszej odsłonie raz wpisał się na listę strzleców, a po zmianie stron dorzucił kolejne dwa trafienia – w 34 i 36 min.

Do grupy mistrzowskiej awansował Magiczny Świat, który nie miał kłopotów z ograniem Opal-u Stoczniowiec. W szeregach niebiesko-czarnych dwoił się i troił Kamil Skwaryło. Zdobył trzy gole, ale było to za mało na dobrze dysponowany Magiczny Świat. Świeżo upieczony lider grupy A wygrał 9:4. Klasycznym hattrickiem popisał się Łukasz Wawrzyniak.

FarbSystem – FC Albatros 3:3 (2:1)

⚽️ 4′ Dariusz Kropiński, 9′ Bartosz Wróbel, 30′ Michał Rogalski – 5′ 34′ 36′ Maciej Konieczka
⭐️ Maciej Konieczka (FC Albatros)

Magiczny Świat – Opal Stoczniowiec 9:4 (5:2)

⚽️ 22′ 28′ 40′ Łukasz Wawrzyniak, 13′ 36′ Patryk Pawlaczyk, 14′ 37′ Adrian Szałecki, 3′ Dariusz Skwaryło (samob.), 11′ Aleksander Lewandowski – 16′ 26′ 39′ Kamil Skwaryło, 12′ Artur Dziwosz
⭐️ Kamil Skwaryło (Opal Stoczniowiec)

3. WL Liga: El Pistoleros punkt od drugiej ligi

El Pistoleros w starciu z Krwinkami do końca drżeli o wynik. Mecz na szczycie grupy A znakomicie rozpoczął się dla spadkowicza. Po pierwszej odsłonie Krwinki wygrywały 3:1. W 4 min prowadzenie uzyskał Radosław Smarslik, a przed przerwą dublet Marcela Szymkowiaka pozwolił na odskoczenie rywalom na odległość dwóch trafień. W drugiej odsłonie trwała nawałnica Pistoletów. Beniaminek zdołał wynik odwrócić w ostatnich sześciu minutach. Gola kontaktowego w 34 min zdobył Radosław Rzepka, a trzy minuty później wyrównał najlepszy strzelec El Pistoleros, Mateusz Adamczak. Ostatnie słowo należało do Mateusza Łuczkowskiego, który w 40 min zapewnił cenne trzy oczka liderowi. Beniaminkowi do bezpośredniego awansu i gry o złote medale trzeciej ligi brakuje już tylko jeden punkt lub wpadka FTF-u w piątkowym starciu z Byczkami.

W grze o czołowe lokaty pozostał FFC Habitat. Beniaminek, choć przegrywał z Wozem Drzymały do przerwy 2:3 to w drugiej odsłonie zdołał odwrócić wynik z nawiązką. Kapitalne zawody rozgrywał Sebastian Olejniczak, który w pierwszej części utrzymywał Habitat przy życiu, a po zmianie stron w 32 min wyprowadził swój zespół na prowadzenie 4:3. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:4. W 37 min Mateusz Śpiączką trafił na 5:3, a w ostatnich sekundach rezultat ciekawego spotkania ustalił Kajetan Drzymała.

Krwinki – El Pistoleros 3:4 (3:1)

⚽️ 13′ 16′ Marcel Szymkowiak, 4′ Radosław Smarslik – 12′ Jakub Strzelecki, 34′ Radosław Rzepka, 37′ Mateusz Adamczak, 40′ Mateusz Łuczkowski
🟨 Michał Majchrzak (Krwinki), Radosław Rzepka (El Pistoleros)
⭐️ Mateusz Baczyński (Krwinki)

Wóz Drzymały – FFC Habitat 4:5 (3:2)

⚽️ 7′ 11′ Paweł Kurz, 20′ Walid Daouadi, 40′ Kajetan Drzymała – 10′ 15′ 32′ Sebastian Olejniczak, 26′ Paweł Kurz (samob.), 37′ Mateusz Śpiączka
Sebastian Olejniczak (Wóz Drzymały)
⭐️ Sebastian Olejniczak (FFC Habitat)

Dwa mecze zakończyły się walkowerami. Darmowe punkty otrzymały zespoły Ejbrów Luboń i ICPen-u.