Hurtownia.Fajerwerkowo.pl dobiła do podium

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl po zwycięstwie nad Evertec awansowała do ścisłej czołówki elity. Beniaminki pierwszej ligi podzieliły się punktami. FC Albatros wrócił na pierwsze miejsce w grupie A. Ważne wygrane odniosły Trans-Stal i Imperium Łazarskie. FTF uratował remis w pojedynku z Diadalem, a FFC Habitat pokonał wyżej notowanego Atmosfericia.

1. WL Liga: Pojedynek beniaminków na remis

Rozczarowujących wyników ciąg dalszy. Tak w skrócie mogą opisać początki w pierwszej lidze obaj beniaminkowie. Rozgrywany regularnie pojedynek Emeritos Galaktikos – Tilted Penguins tym razem przeniósł się na pierwszoligowy poziom. Mecz trzymał w napięciu do końca. W pierwszej połowie odbyła się wymiana ciosów zakończona wynikiem 3:3. Po wznowieniu gry po przerwie lepiej prezentowali się zawodnicy Tilted Penguins. W 21 min drugi raz na listę strzelców wpisał się Jakub Drzewiecki, a dziesięć minut później jego wyczyn powtórzył Bartosz Paluczek. Dwubramkowej przewagi nie udało się utrzymać Pingwinom. Emeritos Galaktikos rzucili się do odrabiania strat i po kolejnych 180 sekundach dopięli swego. W 33 min gola kontaktowego zdobył Dariusz Santkiewicz, a remis Galaktycznym uratował Gaweł Perz, który sześć minut przed końcem ustalił rezultat na 5:5. Obie drużyny dalej zamykają ligową stawkę. Dziewiąte Pingwiny mają cztery oczka, a ostatni Emeritos trzy za … trzy remisy.

Stawką potyczki Hurtowni.Fajerwerkowo.pl z Evertec była trzecia lokata po dziewięciu kolejkach. Ta sztuka udała się Pirotechnikom, którzy dzięki lepszej dyspozycji strzeleckiej w drugiej odsłonie zdołali uciec rywalom na odległość trzech bramek. Mecz zamknął Damian Tafelski. W 35 min drugi raz pokonał Miłosza Juskowiaka i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 5:2. Evertec już się nie podniósł, ale zdołał zdobyć gola honorowego w 39 min. Fajerwerkowo.pl zgarnęło pełno pulę, która dała awans na trzecie miejsce. Do pierwszej Chłosty traci cztery punkty, a do drugiej transkrupki.pl trzy. Evertec spadł na szóstą lokatę.

Emeritos Galaktikos – Tilted Penguins 5:5 (3:3)

⚽️ 11′ Michał Gruszka, 16′ Jakub Jarmuszkiewicz, 17′ Szczepan Wojcieszak, 33′ Dariusz Santkiewicz, 34′ Gaweł Perz – 10′ 31′ Bartosz Paluczek, 16′ 21′ Jakub Drzewiecki, 18′ Sebastian Iwiński (samob.)
⭐️ Jakub Drzewiecki (Tilted Penguins)

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – Evertec 5:3 (1:1)

⚽️ 8′ 35′ Damian Tafelski, 26′ 34′ Bartłomiej Kryczka, 28′ Michał Metelski – 14′ Adrian Adamczak, 33′ Krystian Schreiber, 39′ Arkadiusz Siejek
⭐️ Damian Tafelski (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)

2. WL Liga: Imperium Łazarskie wróciło do gry o grupę mistrzowską

W grze o grupę mistrzowską pozostało Imperium Łazarskie, które ograło niepokonanych do tej pory Ejbrów. Siedem minut przed końcowym gwizdkiem zespół z Łazarza wygrywał 4:1, w czym duża zasługa Sławomira Szalczyka, który trzy razy wpisał się na listę strzelców. W końcowych fragmentach sprawy w swoje nogi wziął Michał Gawron, ale jego dwa gole nie starczyły na wywalczenie korzystnego rezultatu. Imperium Łazarskie jeśli chce myśleć o występie wśród najlepszych ośmiu zespołów musi pokonać w następnym spotkaniu Jogę Bonito oraz liczyć na porażkę Gietewu z Almatur-em i brak zwycięstwa Luis&Spółka w potyczce przeciwko Archiwum X.

Ciekawie zapowiada się walka o grupę mistrzowską w grupie A. Zamieszanych jest pięć ekip, w tym dwie, który wygrały środowe pojedynki. Trans-Stal nie miała kłopotów z Opal-em Stoczniowiec. Żółto-czarni z Lubonia pokonali rywali aż 13:3. W ataku brylował duet Michał Wojciechowski – Czesław Tandecki, który łącznie zdobył sześć bramek. Pojedynek rozstrzygnął się w pierwszych dziesięciu minutach (było 5:1). Wynik otworzył Stoczniowiec po golu Adama Kluczyńskiego, ale w kolejnych minutach brylowali tylko zawodnicy ubrani w żółte trykoty. Trans-Stal przeskoczyła Rebis i awansowała na czwartą lokatę, która jest ostatnią uprawniającą do gry w grupie mistrzowskiej.

Na pozycję lidera w grupie A powrócił FC Albatros, który ograł ostatnich Onych 5:3. Pierwsi gola strzelili żółto-czarni, ale na kolejne musieli czekać, gdy wystrzelali się zawodnicy FCA. W 32 min rewelacyjny beniaminek wygrywał już 5:1. Albatrosom do wejścia do najlepszej ósemki brakuje punktu w starciu z FarbSystem-em lub wpadek pozostałych czterech rywali.

Imperium Łazarskie – Ejbry Luboń 4:3 (1:0)

⚽️ 10′ 31′ 33′ Sławomir Szalczyk, 22′ Łukasz Szerszeń – 36′ 38′ Michał Gawron, 24′ Jakub Wieczorek
🟨 Robert Krysztofiak (Imperium Łazarskie), Marcin Szejn (Ejbry Luboń)
⭐️ Sławomir Szalczyk (Imperium Łazarskie)

Trans-Stal Luboń – Opal Stoczniowiec 13:3 (8:2)

⚽️ 4′ 18′ 39′ Michał Wojciechowski, 6′ 11′ 23′ Czesław Tandecki, 7′ 8′ Maciej Brauza, 5′ Nikodem Szarata (samob.), 20′ Piotr Kowalak, 31′ Filip Niedziela, 37′ Bartosz Rybak, 40′ Piotr Staszak – 1′ Adam Kluczyński, 19′ Michał Kowalski, 38′ Artur Lewandowski
⭐️ Michał Wojciechowski (Trans-Stal Luboń)

FC Albatros – Oni 5:3 (2:1)

⚽️ 12′ 29′ Alan Ngamayama, 24′ 32′ Witold Chęciński, 14′ Patryk Paszkiewicz – 6′ 36′ Paweł Jassem, 38′ Wojciech Jerzak
⭐️ Alan Ngamayama (FC Albatros)

3. WL Liga: FTF i FC Atmosferić tracą ważne punkty

Pierwsza część gry należała do Diadala, druga do FTF. Diadal wygrywał 2:0, a prowadził do 38 min, gdy na 2:2 trafił Paweł Książek. Z podziału punktów nikt nie był zadowolony. Diadal zaprzepaścił szansę na awans na szóste miejsce, FTF oddalił się od bezpośredniego awansu.

Ważne punkty stracił FC Atmosferić, który w przypadku wygranej nad Habitat mógł awansować na trzecie miejsce. Ostatecznie przegrał 4:5 i pozostał na szóstej pozycji, do której na trzy oczka zbliżył się środowy rywal. Habitat prowadził od 8 min po bramce Marcina Wichera. Cztery minuty przed przerwą było już 2:0. Po zmianie stron – w 26 min – Wicher drugi raz pokonał golkipera Atmosfericia i wyprowadził swój zespół ponownie na dwubramkowe prowadzenie (3:1). Kolejne fragmenty meczu należały do FCA. Udało się wyrównać za sprawą dubletu Adriana Turlińskiego. Atmosferić nie poszedł za ciosem tylko stracił kolejne dwie bramki, które rozstrzygnęły losy pojedynku. W 39 min wynik ustalił Turliński kończąc potyczkę z hattrickiem.

Diadal – FTF 2:2 (2:0)

⚽️ 12′ Jakub Brzozowski, 16′ Dawid Floryan – 24′ Błażej Lewandowski, 38′ Paweł Książek