FTF wrócił na zwycięską ścieżkę

IKP Olimpia zremisowała z Emeritos Galaktikos. FarbSystem wygrał drugi mecz na jesień i opuścił przedostatnie miejsce. FTF zgarnął czwarty komplet punktów.

1. WL Liga: Mistrz z beniaminkiem na remis

Po dwóch pojedynkach w Superpucharze WL Ligi IKP Olimpia zmierzyła się z Emeritos Galaktikos na poziomie pierwszej ligi. W pucharowych bojach dwukrotnie pojedynki kończyły się remisem. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, z których za każdym razem zwycięsko wychodziła Olimpia. Mecz ligowy również zakończył się wynikiem remisowym. Tym razem karnych nie było, więc każda z drużyn do ligowego dorobku dopisała po punkcie. Pojedynek mistrza z beniaminkiem trzymał w napięciu do końca. W 38 min Sebastian Iwiński skompletował hattricka, a jego trzecia bramka dała prowadzenie 4:3. IKP Olimpia do przerwy wygrywała 3:1, ale pozwoliła Emeritos na skuteczny pościg. Nie był to ostatni gol w tym emocjonującym spotkaniu. Minutę przed końcem mistrzowie trafili na 4:4. Punkt dla IKP uratował niezawodny Piotr Nowak.

IKP Olimpia – Emeritos Galaktikos 4:4 (3:1)

⚽️ 8′ 19′ Jarosław Janicki, 15′ Michał Mirecki, 39′ Piotr Nowak – 7′ 35′ 38′ Sebastian Iwiński, 34′ Łukasz Lekier
⭐️ Sebastian Iwiński (Emeritos Galaktikos)

2. WL Liga: Druga wygrana FarbSystem-u

Pojedynek FarbSystem-u z Onymi rozpoczął się od dwóch bramek tej pierwszej drużyny, a zakończył dubletem zawodnika żółto-czarnych, Pawła Jassema. Dwa ostatnie trafienia nie miały jednak znaczenia – były to honorowe trafienia, które zmniejszyły przegraną do czterech goli różnicy. FarbSystem prowadził już 7:1. Trzy bramki na swoje konto zapisał niezawodny Mateusz Murawski, a jednego gola mniej Dariusz Kropiński. Było to drugie zwycięstwo FarbSystem-u, który uciekł z przedostatniej na piątą lokatę. Przewagi punktowej nad ósmym Opal-em nie posiada – ma ledwie lepszą różnicę bramek. Oni zamykają ligową stawkę bez jakiejkolwiek zdobyczy.

Oni – FarbSystem 3:7 (1:3)

⚽️ 36′ 39′ Paweł Jassem, 15′ Krzysztof Borkowski – 5′ 31′ 32′ Mateusz Murawski, 13′ 35′ Dariusz Kropiński, 18′ Michał Jaśkowiak, 30′ Patryk Markiewicz
⭐️ Mateusz Murawski (FarbSystem)

3. WL Liga: FTF powróciło na zwycięską ścieżkę

Czwartą wygraną w piątym spotkaniu odniósł FTF i uciekł z grupy pościgowej, która obecnie liczy cztery zespoły z dorobkiem dziewięciu oczek. Początek był mocny. W 4 i 8 min gry Patryk Trzybiński dwukrotnie pokonał bramkarza NDW. FTF nie oddał prowadzenia do końcowego gwizdka. Do przerwy prowadził 3:1, a po półgodzinie gry wygrywał 5:1. NDW stać było jeszcze na drugie honorowe trafienie, na które drugim golem odpowiedział Błażej Lewandowski ustalając wynik potyczki na 6:2. W tabeli grupy A FTF pozostał na trzeciej lokacie. Do prowadzących El Pistoleros traci sześć punktów, a do drugich Krwinek trzy. Na koncie ma też jeden mecz mniej rozegrany i na rozkładzie jazdy potyczki z obiema ekipami.

FTF – NDW 6:2 (3:1)

⚽️ 4′ 8′ Patryk Trzybiński, 20′ 37′ Błażej Lewandowski, 30′ Bartosz Janiak, 30′ Krystian Biniak – 18′ 35′ Michał Andrzejewski