Pierwsze punkty Gietewu

W przeciągu kilku dni transkrupka.pl zniwelowała stratę sześciu punktów do prowadzącej w elicie Chłosty. Oba zespoły jako jedyne w najwyższej klasie rozgrywkowej nie straciły jeszcze punktu. W drugiej lidze pierwszą wygraną odniosło Gietewu, natomiast drugi raz komplet punktów zgarnęli zawodnicy Opal-u Stoczniowiec.

1. WL Liga: transkrupka.pl dogoniła Chłostę

Transkrupka.pl w piątek sprawdziła pierwszego beniaminka, a po kilku dniach miała okazję do ponownego spotkania z debiutantem na poziomie pierwszej ligi. Dwukrotnych zwycięzców niższych lig mistrzowie sprzed roku pokonali aż 7:1. Od dwukrotnych zdobywców Pucharu WL Ligi, z którymi mieli rachunki do wyrównania za rozgrywki pucharowe, również okazali się lepsi, ale wygrana nie przyszła łatwo. Choć transkrupka.pl dwanaście minut przed końcem prowadziła 4:1 to do ostatnich sekund musiała drżeć o wynik. Dwa gole Dariusz Santkiewicza zmniejszyły dystans do jednego gola, który wisiał w powietrzu. Ostatecznie wiceliderzy dowieźli skromną przewagę do końca i odnieśli czwarte zwycięstwo, które pozwoliło na zrównanie się punktami z prowadzącą Chłostą.

transkrupka.pl – Emeritos Galaktikos 4:3 (2:1)

⚽️ 20′ 21′ Kacper Sworacki, 2′ Sebastian Iwiński (samob.), 28′ Jakub Gazecki – 29′ 31′ Dariusz Santkiewicz, 13′ Jakub Jarmuszkiewicz
🟨 Łukasz Lekier (Emeritos Galaktikos)
⭐️ Kacper Sworacki (transkrupka.pl)

2. WL Liga: Pierwsze zwycięstwo Gietewu

Szósta odsłona jesiennej edycji rozpoczęła się od pojedynku Gietewu z Archiwum X. Zawodnicy ubrani w niebieskie trykoty przez większą część spotkania musieli radzić sobie w pięcioosobowym zestawieniu. Gietewu zagrało fair-play i wyrównało składy. Mecz w pierwszej odsłonie był wyrównany. Gietewu rozpoczęło od mocnego uderzenia. W 1 min po strzale z dystansu czerwono-czarnych na prowadzenie wyprowadził Mateusz Jóźwiak. Radość nie trwała długo. W 6 min wyrównał Adam Piórkowski. Dziesięć minut później Archiwum wygrywało 2:1, ale nie dowiozło prowadzenia do gwizdka oznajmiającego chwilę przerwy. Gietewu za sprawą Macieja Staniewicza doprowadziło do remisu. Po wznowieniu gry ponownie dał o sobie znać Jóźwiak. Trafił na 3:2. Czerwono-czarni prowadzenia nie oddali już do końcowego gwizdka i wygrali pierwszy mecz na jesień 6:3. Archiwum X premierowych oczek będzie musiało szukać w następnych meczach.

Na zakończenie poniedziałkowej kolejki zacięty pojedynek stoczyły szóstki Stoczniowca i Tornada. Oba zespoły chciały się zrehabilitować za zeszłotygodniowe porażki. Ta sztuka udała się Opal-owi, który minimalnie pokonał Ognik 2:1. Gola na wagę trzech oczek w ostatniej minucie … pierwszej połowy zdobył Nikodem Szarata. Po zmianie stron ani Stoczniowcowi ani Tornadu nie udało się skierować piłki do siatki.

Archiwum X – Gietewu 3:6 (2:2)

⚽️ 6′ Adam Piórkowski, 16′ Patryk Szymański, 36′ Damian Grat – 1′ 22′ Mateusz Jóźwiak, 18′ 33′ Maciej Staniewicz, 31′ Łukasz Zych, 39′ Kacper Młynarczyk