Tornado Ognik lepsze w derbach Grunwaldu

Tilted Penguins zdobyli pierwszy komplet punktów po awansie do elity. Tornado Ognik lepsze od Bistra Kopernik w derbach Grunwaldu. Druga wygrana FTF-u.

1. WL Liga: Pierwsza wygrana Pingwinów w pierwszej lidze

Tilted Penguins doczekali się pierwszego zwycięstwa w elicie. W trzecim meczu jesiennej kampanii pokonali różnicą czterech bramek FSC Bragę, która kilka dni wcześniej zatrzymała IKP Olimpię. Wynik spotkania otworzył w 2 min Mikołaj Łabuszyński. Snajper Pingwinów zatrzymał się na jednym trafieniu, a jego rolę w drużynie przejęło dwóch zawodników – Artur Miłoszewski i Jakub Staszyński. Ten pierwszy wyrównał stan gry w pierwszej połowie na 2:2. Po zmianie stron dublet Miłoszewskiego i hattrick Jakuba Staszyńskiego dał premierowe trzy oczka. Między 28, a 33 min obaj zdobyli aż cztery gole, dzięki którym Tilted Penguins osiągnęli pięciobramkową przewagę. Wynik pojedynku trzy minuty przed jego zakończeniem ustalił Mateusz Gajewski.

FSC Braga – Tilted Penguins 3:7 (2:2)

⚽️ 4′ 37′ Mateusz Gajewski, 15′ Mateusz Kupś – 16′ 30′ 31′ Artur Miłoszewski, 22′ 28′ 33′ Jakub Staszyński, 2′ Mikołaj Łabuszyński
⭐️ Artur Miłoszewski (Tilted Penguins)

2. WL Liga: Derby Grunwaldu dla Tornada Ognik

Derby Grunwaldu pomiędzy Ognikiem i Kopernikiem rozpoczęły się znakomicie dla tej pierwszej ekipy. Tornado po dziesięciu minutach wygrywało 3:0, a trzy minuty później 4:1. Więcej goli dla żółto-niebieskich już nie padło. Po zmianie stron Bistro Kopernik ruszyło pościg. Beniaminek zdobył dwie bramki, które w ostatecznym rozrachunku nie dały choćby punktu.

Bistro Kopernik – Tornado Ognik 3:4 (1:4)

⚽️ 11′ Łukasz Dylewicz (samob.), 30′ Patryk Schulz, 37′ Paweł Wawrzyniak – 1′ Tymon Woźniak, 4′ Piotr Skrzypczak, 10′ Ryszard Sadowski, 13′ Mariusz Wojtaszyk
⭐️ Piotr Skrzypczak (Tornado Ognik)

3. WL Liga: FTF wygrał drugi mecz na jesień

Drugie zwycięstwo w sezonie i awans na czwarte miejsce. Udany początek kampanii mają za sobą zawodnicy FTF, którzy chcą udowodnić, że gra w play-offach nie była przypadkowa. W pierwszej odsłonie wygrywali z Błękitnymi już 3:0. Dwie pierwsze bramki zdobył Paweł Książek, a minutę przed zejściem na przerwę trafił Jakub Somrowski. Zespół z Czerwonaka zdołał rzutem na taśmę zdobyć gola dającego nadzieję. Po pierwszej odsłonie przegrywał 1:3, a w 31 min już tylko 2:3. FTF trzymał rywali na dystans. W 34 min trzecią bramkę w meczu zdobył Książek, który dał swojej drużynie dwubramkową przewagę. W końcówce spotkania Błękitni ponownie złapali kontakt bramkowy. W 39 min piłkę do siatki skierował Kamil Gębczyński. Było to jednak ostatnie trafienie w tym ciekawym pojedynku.

Błękitni Czerwonak – FTF 3:4 (1:3)

⚽️ 20′ Kacper Ławniczak, 31′ Dariusz Gandecki (samob.), 39′ Kamil Gębczyński – 2′ 8′ 34′ Paweł Książek, 19′ Jakub Somrowski