Zwycięski debiut Błękitnych z Czerwnonaka

Trzy pojedynki trzeciej ligi zakończyły … trzecią odsłonę jesieni. Zwycięstwa na swoje konta zapisały zespoły FTF-u, Błękitnych Czerwonak i Winiar FC.

3. WL Liga: Winiary FC wiceliderem, Błękitni Czerwonak ze zwycięstwem w debiucie

Przed tygodniem FTF przegrał walkę o drugą ligę na ostatniej prostej. Szybko otrząsnął się po niepowodzeniu. Ponowną walkę o awans FTF rozpoczął od wysokiej wygranej nad Los Amarillos. Po siedmiu minutach prowadził 4:0, ale rywale nie zamierzali odpuszczać. Los Amarillos zdołali trafić trzy razy i przez dwie minuty tracili do FTF jedną bramkę. Kolejne fragmenty spotkania to pełna dominacja zawodników ubranych w czarne trykoty i systematyczne powiększanie przewagi. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem FTF 9:3.

Znakomity debiut mają za sobą zawodnicy Błękitnych Czerwonak. W pierwszym meczu na WL Lidze ograli ICPen 8:4. Po dziewięciu minutach beniaminek osiągnął przewagę dwóch bramek. Prowadzenia nie oddał do końcowego gwizdka. Po kwadransie Błękitni wygrywali 5:1, a po półgodzinie gry 8:3. Ostatecznie zakończyło się zwycięstwem różnicą czterech goli. Najlepszy na boisku – Michał Domagalski trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Winiary po porażce na inaugurację szybko podniosły się z kolan i zanotowały dwie kolejne wygrane. Przed tygodnie WFC pokonał Jaguars, a w ostatnim meczu trzeciej serii ograł Q Service Automagnat. Mecz toczył się pod kontrolą byłego pierwszoligowca, który po piątkowych grach awansował na drugie miejsce w tabeli. Winiary prowadziły przed przerwą 3:0, a ostatecznie zakończyły potyczkę zwycięstwem 4:2. Połowę dorobku ustrzelił Artur Nieborak, który trafiał na 3:0 i 4:1.

Los Amarillos – FTF 3:9 (3:5)

⚽️ 8′ Piotr Buszta, 16′ Paweł Szatan, 17′ Artur Pastuszko – 2′ 14′ Mateusz Konera, 3′ 27′ Błażej Lewandowski, 19′ 29′ Krystian Biniak, 1′ Paweł Książek, 7′ Patryk Trzybiński, 26′ Filip Możuch