AS Poznań uzupełnia stawkę grupy mistrzowskiej w trzeciej lidze

W drugiej lidze zwycięstwa odnieśli Trans-Stal i LED Lighting Team. O awans na zaplecze elity zagra AS Poznań.

forBET 2. WL Liga: Ledy walkę o utrzymanie rozpoczynają od wygranej

Kolejne cztery zespoły zakończyły pierwszą fazę rozgrywek. W rywalizacji Trans-Stali z Tornadem zwycięstwo dla jednej, jak i drugiej drużyny było warte jeden punkt do klasyfikacji rundy finałowej (oba zespoły zagrają w dwóch różnych grupach) . Wywalczyli go lubonianie. Do 10 min był remis 2:2, ale na przerwę z przewagą dwóch trafień schodziła Trans-Stal. Łupem bramkowym żółtych podzieliło się dwóch zawodników – Maciej Brauza i Bartosz Rybak. Obaj trafili także po zmianie stron. Mecz zakończyli z hattrickami, a ich drużyna z wygraną 7:4.

O pełne trzy punkty walczyły za to dwie drużyny, które fazę finałową spędzą w grupie spadkowej. Po półgodzinie gry wydawało się, że jest już po meczu. LED Lighting Team wygrywał z Krwinkami 7:3. Różnica bramkowa zaczęła jednak topnieć. Krwiodawcy ruszyli w pościg i 180 sekund przed końcem złapali kontakt z Ledami. Ostatnie słowo należało do zawodników ubranych w granatowe koszulki. Zwycięstwo 8:6 przypieczętował w 40 min Krzysztof Filas.

Tornado Ognik – Trans-Stal Luboń 4:7 (2:4)

22′ 39′ Miłosz Woźniak, 8′ Patryk Jankowiak, 10′ Ryszard Sadowski – 1′ 19′ 36′ Maciej Brauza, 9′ 15′ 27′ Bartosz Rybak, 40′ Paweł Wieczorek
Bartosz Rybak (Tornado Ognik)

Krwinki – LED Lighting Team 6:8 (2:3)

2′ 15′ 31′ Jakub Grottel, 24′ 37′ 38′ Marcel Szymkowiak – 8′ 19′ 29′ Damian Woytyniak, 29′ 40′ Krzysztof Filas, 11′ Ihor Kotvytskyi, 27′ Andrzej Krawczuk, 30′ Dawid Chałupniczak
Damian Woytyniak (LED Lighting Team)

forBET 3. WL Liga: AS Poznań w grupie mistrzowskiej

Pojedynek AS ze Szturmowcami miał rozstrzygnąć sprawę zajęcia ostatniego wolnego miejsca w grupie mistrzowskiej. Sytuacja była jasna – ASP musiał zdobyć choćby punkt, pomarańczowo-czarni musieli wygrać. Pierwsze dwadzieścia minut nie przyniosło zmiany rezultatu. Na gole trzeba było poczekać do 25 min. Wynik otworzył beniaminek po trafieniu Dawida Zuchniarka. Szturmowcy zdołali wyrównać w 33 min za sprawą Sebastiana Cepiński, ale nie udało im się przechylić szali na swoją korzyść. W ostatnich minutach brylował Adrian Cebula, którego dwa gole przypieczętowały wygraną i grupę mistrzowską dla AS Poznań. Szturmowców w drugiej rundzie czeka rywalizacja w grupie barażowej.

AS Poznań – Szturmowcy 3:1 (0:0)

37′ 40′ Adrian Cebula, 25′ Dawid Zuchniarek – 33′ Sebastian Cepiński