Kolejne rozstrzygnięcia. Braga i Rebis w grupach mistrzowskich

Braga zapewniła sobie miejsce w najlepszej piątce elity. O awans o klasę wyżej powalczy Dom Wydawniczy Rebis. Bliski grupy mistrzowskiej trzeciej ligi jest Diadal.

forBET 1. WL Liga: Braga wśród najlepszych w elicie

Formy nadal szuka Hurtownia.Fajerwerkowo.pl. Przeciwieństwem jest FC Nankatsu, które po siedmiu kolejnych przegranych na wiosnę wygrało kolejno z mistrzem jesiennej edycji, a następnie wicemistrzem zimowego sezonu. Zwycięstwo nad transkrupką.pl dało kopa. Nankatsu poszło za ciosem i po kilku dniach ograło Fajerwerkowo.pl. Łatwo nie było. Remis utrzymywał się długo, bo aż do 37 min. Wówczas swojego piątego gola zdobył Hubert Raczak, który wyprowadził fioletowych na prowadzenie … 5:4. W ostatnich dwóch minutach wygraną przypieczętowali Michał Krawczak i Michał Mikołajczak. We wcześniejszej fazie spotkania Nankatsu wygrywało 3:0. Pirotechnicy podnieśli się i doprowadzili do remisu, ale w ostatecznym rozrachunku nie zdołali wywalczyć choćby punktu. W drugiej rundzie, wspólnie z FCN powalczą o utrzymanie ligowego bytu.

Koncertowo zagrała Braga, która wygraną nad Evertec-iem przypieczętowała awans do grupy mistrzowskiej. Mecz zakończył się zwycięstwem 13:3, ale wynik został zweryfikowany jako walkower 13:0. W szeregach Evertec-a zagrał zawodnik, który w poprzednim spotkaniu został ukarany czerwoną kartką.

FSC Braga – Evertec 13:0 (walkower)

7′ 8′ 16′ 20′ 21′ 38′ Mateusz Gajewski, 4′ 32′ 36′ 39′ Hubert Ratajczak, 12′ Dawid Brudniewicz, 15′ Piotr Błaszak, 37′ Aleks Glabus
Mateusz Gajewski (FSC Braga)

Mecz zweryfikowany jako walkower 13:0 dla FSC Bragi. W Evertec-u wystąpił zawodnik z aktywną karą za czerwoną kartkę. Na boisku 13:3 dla FSC Bragi.

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – FC Nankatsu 4:7 (3:3)

15′ 20′ Damian Tomczak, 12′ Damian Smolarek, 36′ Damian Tafelski – 1′ 6′ 9′ 33′ 37′ Hubert Raczak, 39′ Michał Krawczak, 40′ Michał Mikołajczak
Hubert Raczak (FC Nankatsu)

forBET 2. WL Liga: Dom Wydawniczy Rebis pewny gry w grupie mistrzowskiej

Fazę zasadniczą zakończyli Emeritos Galaktikos i Dom Wydawniczy Rebis. Oba zespoły zapisały do swojego dorobku trzy punkty. Galaktyczni ograli wysoko 8:1 Gietewu i wskoczyli na pierwszą lokatę w grupie B. Czerwono-czarni pomimo porażki nadal liczą się w grze o grupę mistrzowską. W podobnej sytuacji po przegranej z Rebisem jest Tornado Ognik. Oba zespoły muszą jednak liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych meczach.

Rebis nie zmarnował okazji i w pojedynku z Tornadem zapewnił sobie miejsce w najlepszej ósemce drugiej ligi. Po pierwszej odsłonie beniaminek wygrywał 2:1 po dwóch golach Roberta Sobkowiaka. W drugiej połowie systematycznie powiększał przewagę. Trzy minuty przed końcem prowadził już 5:1, ale pozwolił rywalom na odrobienie części strat. Ognik zdobył dwa gole i uległ Rebisowi różnicą dwóch trafień.

W grupie B odbył się mecz dwóch drużyn, które w obecnym sezonie nie zdołały uzbierać choćby punktu. Pojedynek lepiej rozpoczęły Jeżyckie Koziołki. W 2 min bramkę na 1:0 zdobył Damian Pajchrowski. Oni zdołali odwrócić wynik, ale na przerwę schodzili z remisem 2:2. Po zmianie stron żółto-czarni nie zaprzepaścili szansy na pierwszą wygraną. Hattricka skompletował Paweł Jassem, a dublet ustrzelił Mateusz Magdoń. Oni wygrali 6:2.

Emeritos Galaktikos – Gietewu 8:1 (3:0)

6′ 38′ 40′ Karol Łuczak, 19′ 36′ Dariusz Santkiewicz, 13′ Paweł Wojtaszak, 24′ Jakub Lubojański, 30′ Dominik Kaźmierski – 28′ Łukasz Zych
Dominik Kaźmierski (Emeritos Galaktikos)
Dariusz Santkiewicz (Emeritos Galaktikos)

Jeżyckie Koziołki – Oni 2:6 (2:2)

2′ Damian Pajchrowski, 15′ Łukasz Szykowny – 13′ 23′ 38′ Paweł Jassem, 3′ 21′ Mateusz Magdoń, 25′ Damian Pajchrowski (samob.)
Paweł Jassem (Oni)

Dom Wydawniczy Rebis – Tornado Ognik 5:3 (2:1)

5′ 15′ Robert Sobkowiak, 21′ Serhii Chamukha, 24′ Jakub Frankiewicz, 37′ Maciej Łazar – 17′ 39′ Piotr Skrzypczak, 38′ Miłosz Woźniak
Robert Sobkowiak (Dom Wydawniczy Rebis)

forBET 3. WL Liga: Diadal zrobił krok w kierunku najlepszej szóstki

Dwa wysokie zwycięstwa odnieśli faworyci środowych starć. Pewne gry w grupie mistrzowskiej Bistro Kopernik wygrało z NDW 9:1. Po raz kolejny błysnął formą strzelecką Patryk Schulz, którego licznik zatrzymał się na trzech trafieniach. Najlepszy strzelec trzeciej ligi w poprzednim sezonie awansował na pozycję lidera obecnej kampanii. Był to ostatni mecz Bistra Kopernik w fazie zasadniczej. Drużyna z Grunwaldu okazała się najlepsza w grupie B.

Diadal nie miał problemów z ograniem Los Amarillos. Mecz zakończył się gładkim 6:0, a zwycięstwo dało awans na trzecią lokatę, ostatnią, z której można wywalczyć awans do najlepszej szóstki trzeciej ligi. Diadalowi do realizacji celu brakuje już tylko remisu w starciu z bezpośrednim rywalem (Nieruchomości Kędziora) lub zwycięstwa w meczu z zamykającymi ligową stawkę Mistrzami Dżedaj.

NDW – Bistro Kopernik 1:9 (0:4)

37′ Aleksandre Kanoute – 31′ 32′ 40′ Patryk Schulz, 8′ 38′ Eryk Kubiak, 13′ 27′ Łukasz Marek, 14′ Paweł Wawrzyniak, 15′ Daniel Bandurski
Patryk Schulz (Bistro Kopernik)

Diadal – Los Amarillos 6:0 (2:0)

5′ 28′ Mateusz Mucha, 10′ 36′ Bartosz Soszysńki, 33′ Michał Pawłowski, 40′ Marcin Lemański
Mateusz Mucha (Diadal)