Siupakabra bliżej mistrzostwa

Jednobramkową wygraną Siupakabry zakończył się hit sezonu. Liderem nadal jest Hurtownia.Fajerwerkowo.pl, ale jej szanse na zdobycie mistrzostwa są już minimalne.

Mecz o mistrzostwo zimowej edycji nie zachwycił. Zwycięzcą została drużyna, która wygrała pierwszą odsłonę. Okazała się nią Siupakabra. Do przerwy prowadziła 2:0 po golach Rafała Krówczyńskiego i Marcina Daniela, który tuż przed zmianą stron pokonał Tomasza Bartkowiaka. W drugiej odsłonie Fajerwerkowo.pl szybko złapało kontakt, gdy po strzale z dystansu na listę strzelców wpisał się Damian Tafelski. W kolejnych minutach Pirotechnicy byli groźniejsi. Szukali szansy na remis, ale po zagraniu Bartkowiaka ręką poza polem karnym musieli skupić się na defensywie. Fajerwerkowo do końca meczu grało bez nominalnego bramkarza. Mocnym punktem okazał się Damian Smolarek, który godnie zastąpił golkipera i nie dał się pokonać zawodnikom Siupakabry. Po zakończeniu kary Fajerwerkowo było stroną dominującą, ale nie potrafiło stworzyć klarownej sytuacji podbramkowej. Mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem Siupakabry 2:1, która przed ostatnim pojedynkiem Hurtowni.Fajerwerkowo.pl wskoczyła na pierwsze miejsce.

Pirotechnicy po piątkowych grach pozostali liderem, lecz ich szanse na mistrzostwo zmalały do minimum. Żółto-czarni pokonali w swoim ostatnim meczu podczas zimowej edycji Revengersów 11:1. Aż siedem bramek zdobył Marcin Pawlak – nowy lider klasyfikacji snajperów. Ma cztery bramki przewagi nad Marcinem Danielem, który stanie przed szansą na powiększenie dorobku w niedzielnym meczu przeciwko Chłoście. Będzie to kluczowy pojedynek w walce o złote medale. Siupakabra musi zdobyć choć jeden punkt. Fajerwerkowo będzie trzymać kciuki za zwycięstwo Chłosty.

Wyniki 13. kolejki forBET 1. WL Ligi | 25.03.2022

Siupakabra – Hurtownia.Fajerwerkowo.pl 2:1 (2:0)

3′ Rafał Krówczyński, 15′ Marcin Daniel – 17′ Damian Tafelski
Tomasz Bartkowiak (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)
Damian Smolarek (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)

Revengers – Hurtownia.Fajerwerkowo.pl 1:11 (1:3)

1′ Rafał Kuza – 15′ 19′ 22′ 23′ 28′ 28′ 30′ Marcin Pawlak, 2′ Sławomir Żurek, 8′ Bartłomiej Kryczka, 17′ Tomasz Kozakowski, 27′ Jakub Pawlaczyk
Marcin Pawlak (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)